İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

linux sunucuyu windows vps ye taşıma

_MuCaHiD_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar..

linux sunucumu windows vps ye aktaracağım..

taşıma işlemi bildiğim kadarıyla..
linux ftp ziplenip windowsa aktarılacak..
pleskte her kullanıcının hesabı yeniden açılacak..
sonra mysql yuklenecek ve islem bitirilecek..

linux sunucunun ftp sini komple nasıl zipleyebilirim..

ayrıyeten başka nasıl bi taşıma yolu izleyebilirim..

taşıma işlemi bittikten sonra adım adım buraya yazacağım..

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
VPS'de kontrol panelinizde abc.com için hosting hesabını, mailleri, vs. herşeyi açın. En sona FTP ve MYSQL kalsın. Hosting hesabını açtıktan sonra, VPS'e uzak masaüstü ile bağlanarak, FTP programınızı çalıştırıp, linux makinenizde abc.com 'un hosting hesabına bağlanın ve oradaki dosyaları, VPS'deki abc.com'un hosting hesabına transfer edin. En son da yine VPS üzerinde, uzak masaüstü ile bağlıyken, MYSQL'i download edin eski sunucudan. Bunu da yükleyip o domain için tüm işlemleri tamamlamış olun. Tüm siteler için bu işlemi yaptıktan sonra NS IP değişikliğini yapın. Transfer işlemi sunucular arasında olacağı için oldukça hızlı olacaktır ve kısa sürecektir. ;)

_MuCaHiD_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ustad senin dediğin gibi yaparsam hepsinin maillerini filan tektek atmak cok zor olacak yarın sifreleri sahiplerine ulaştımakta mesele olur
vhostun yedeğini yeni sunucuya attıkmı zaten maillerifilan otomatik goruyordu plesk sorun olacağını sanmıyorum ama su vhostu ziplemenin yolunu ögrenmem lazım.

ayrıyeten vhostu ziplemeden uzakmasaustunden dosyalarıda cekemiyom eksik alıyor

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Linux'da uzman olarak arkadaşlar bu konuda sana yardımcı olacaklardır. Linux bilgim yok malesef, o sebeple bir yardımım olamayacak. :(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5