İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Linux Suse7.2 ve counter-strike server kurulumu

A

Anonymous

Misafir
Selam,

İlk defa bir linux kurdum elimdeki suse7.2 sürümüydü. Neyseki sonunda başardım. Mevcuttaki ağıma uygun olarak IP ayarlarınıda girdim win2000 dende internete açabildim. Buraya kadar herşey zorda olsa iyi gitti. Asıl amacım linux üstünde counter-strike server kurmaktı. windows ağımda bulunan daha önce internetten çektiğim dosyalara ağa göz atamadığım için internetten tekrar çektim. (sonradan öğrendim ki samba diye bir programla ağ komşularına ulaşılıyormuş!) bu iki dosyanın biri gz uzantılı diğeride bin uzantısına sahipti bin uzantılı dosyayı linux de açamadım. Linux konusuna çok uzak biri olduğum her haliyle ortada sanırım. Bana biri linux de counter-straik serverı nasıl kuracağımı adım adım anlatabilir mi? Teşekkürler ilginiz için.

Saygılarımla....

A

Anonymous

Misafir
Burda istedigin bayagi zorlu bir is.Acikcasi hicbirsey bilmeden "nasil server kurarim?" seklinde bir soruyla gelmen bayagi ilginc.Ilk once o bin ve .gz(zip) dosyalarini acip makefile dosyalarini kendim makinana gore konfigre etmen gerekecek.Sana tavsiyem en iyisi google.com dan "setting up counter-strike server on linux" cumlesiyle bir arama yapip linklerde daha once bunu deneyen kisilerin nasil yaptigini bulmak.
Kolay gelsin.

C

CyberGuyx

Misafir
Hmmm sanirim bu forumun amaci ingilizceyi bilmeyenlere linux konusunda yardim etmek. Her ne kadar Google is your best friend olsada burdaki arkadaslarin turkce aciklamalara ihtiyaci var. Yoksa ingilizce howto-lardan nerdeyse herseyi cikarmak mumkun. Ingilizce forumlardan (news grouplarda) daha cok fayda saglanabilinir cunku gordugum kadariyla buranin seviyesi cok dusuk (bagislayin amma oyle).

Selamlar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5