İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Lisans hakkında

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam,

Açık açık yazayım, Forumu test etmek için lisanssız kurdum ama halka açık değil tabiki sadece test için birkaç arkadaşımı üye yapıp theme falan kurdum. Birçok forumu bu şekilde test ettim ve hiçbiri vbulletin in yanına yaklaşamadılar tabiki..

Şimdi lisans almak istiyorum fakat birşey danışacağım. 160$ verip tamamen mi satın alayım? yoksa senelik lisans mı almalıyım? Yeni bir sürüm çıktığında güncelleme hakkım 160$ olanda yok sanırım. Örneğin vB 4.0 çıktığında yükleyemiyorum?

Lisans için ve başka önerilerinizi bekliyorum.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
$160 olan lisansi almani oneririm.
Ancak bukadarla bitmiyor, yeni versiyon ve bugfix leri yukleyebilmek icin her sene support yenilemen gerekiyor, o da $30 yanlis hatirlamiyorsam.
Guncel bir support uyeligin varsa hem yeni versiyona gecebilirsin ornegin 4.0 , hemde aciklari kapatan yenilikleri yukleyebilirsin ornegin 3.5.5, bu konuda bir sinirlama yok.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sağolasın, Şu Google EFT parası ile bir lisans alayım bari bu sitemede Google Sponsor olsun dolaylı olarak :)

Peki bu lisans 1 site için. Baktımki site tutmadı, bu siteyi kapatıp başka bir url ile yeniden bildirmek koşuluyla tekrar kurabilir miyim? Tutmama riskine karşı lisanssız başlamak gibi bir fikir vardı ama buna izin verirler diye düşünüyorum.

wasGer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trextra' Alıntı:
Sağolasın, Şu Google EFT parası ile bir lisans alayım bari bu sitemede Google Sponsor olsun dolaylı olarak :)

Peki bu lisans 1 site için. Baktımki site tutmadı, bu siteyi kapatıp başka bir url ile yeniden bildirmek koşuluyla tekrar kurabilir miyim? Tutmama riskine karşı lisanssız başlamak gibi bir fikir vardı ama buna izin verirler diye düşünüyorum.

Bu konuda vbulletin ekibi yardımcı oluyor, bilgi verip domain adresini değişiyorsun tabiki eski domainde vbulletin forumu kaldırma şartıyla.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ömür boyu almanı tavsiye ederim zamanında yıllık aldım ve süresi bitmek üzere yeniden ömür boyu lisans alacağım bu yüzden

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aDRiaNo' Alıntı:
vbulletinde ömür boyu lisans yok diye biliyorum ben.
varmı ?

iyinet admin güzel bi açıklama yapmış... 160$ olan lisanlama yöntemini bende tavsiye ederim... her türlü imkanından da yaralanabiliyorsunuz...

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
valla ben 160 $ lık aldım ömür boyu lisans sorun yok yani şu an..
yani ömür boyu alınca şuda var diyelim bişi oldu forumu kapatmak istediniz. 160$ lık şeyi zararı olmasın diye birine 120- 130$ dan satabilirsiniz.devir var yani

mrt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cesitli nedenlerle lisansim iptal edilecekti, edilmeden once, bende 160$ i 3 e bolup baska bir siteye sattim, vb panel sifrelerinide verdim, domainide degistirdim :) su anda no problem..
yani hic bir sekilde elinizde kalmaz

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
trextra' Alıntı:

vbulletin üye panelinden istediğin zaman scripti yeni kullanacağın domaine göre ayarlayabiliyorsun, bunun için hiç bir kısıtlama yok.

bende arkadaşların dediği gibi 160$ ``lifetime lisans öneririm.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
vbulletin forumlar kapatmıor ... Lisanssız onca forum cirit atıyor . 160 dolar artı destek vs. icin gercekten yuksek bi miktar bence. PHpbB de idare eder bir forum sanrm. v bulletin kadar ii olmasada . dunyanın en cok kullanıcılı 10 forumunda 2-3 tane PHpBB var. bence değmez

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5