İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Lisanslı DREAMWEAVER arıyorum

kamebu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet lisanslı dreamweaver arıyorum.
Elinde olanlar irtibata geçsinler...

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yazarken açılıyordu dostum
bilkom adobenin türkiye distrübitörüdür
eğer öğrenciysen lisansı daha ucuza alabilirsin
buda sana bilgi.
Saygılar

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Tüm Adobe (eski Macromedia) 8.0 (Studio) ürünlerinin lisansı var. Zamanında 1.600 $ gibi bir ücret ödemiştim. Dilersen lisanslı CD ve lisans belgeleriyle satışını yaparım. Faturası mevcut ve Maliye'de işli. 650 $ pazarlıksız.

kamebu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tüm Adobe (eski Macromedia) 8.0 (Studio) ürünlerinin lisansı var. Zamanında 1.600 $ gibi bir ücret ödemiştim. Dilersen lisanslı CD ve lisans belgeleriyle satışını yaparım. Faturası mevcut ve Maliye'de işli. 650 $ pazarlıksız.

Arkadaşlar bana paket olarak değil sadece dreamweaver lazım.

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaş elinde full sürüm olupta benimle paylaşmak isteyen varmı cinsinden demiş heraldi :)

kamebu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaş elinde full sürüm olupta benimle paylaşmak isteyen varmı cinsinden demiş heraldi :)

Paylaşmak kelimesi yanlış olmuş.Doğrusu satın almak olacak.

Sıfır fiyatı çok pahalı olduğu için elinde lisanslı dreamweaver olupta artık ihtiyacı kalmamış ve satmak isteyen varsa diye soruyorum.

Sanırım ben tam anlatamadım:)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
bencede tam anlatamadın :D
bilmeyen arkadaşlarada belki bilgi olur diye başımdan geçen bir olayı yazayım kısaca...

1998 de ilk win.98 lisansı aldığımı sanarken biri beni öyle kandırmıştıda :D
Gazete ilanında hazır pc görmüştüm, özellikler arasında win98 de yazılıydı. Pc bana geldiğinde jan janlı win paketide vardı içinde. Bir kaç ay sonra format gerekti bende microsofta telefon açtım :D
Elimde cd olduğunu bunu nasıl kuracağımı sordum onlarda ilk lisans sordular tabi. Bende "olmazmı yaaaw babalar gibi parlak cd ve yanında roman gibi kitabıda var" dediğimde "hayır beyefendi o lisans değil, aldığınız faturada win.98 geçiyormu" demişti...
Hayır dediğim an satın aldığım firmanın bilgilerini istemişlerdi, bende verdim ama ertesi gün takibi yapınca anladım ki adamlar tokat vurmuşlar sağa sola az sayıda b.sayarını alanlardan biriymişim meğer :D

neyse işte...neden yazdım bilmiyorum ama acemilik zamanlarım aklıma geldi iç geçirdim biraz :D

kamebu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2

Biraz konu dışına çıkıyorum bu durumdan dolayı özür dilerim. Yalnız açıklama ihtiyacı duydum.

Sadece ürün anahtarı lisansın size ait olduğunu ıspatlamanıza yardımcı olmayabilir. Örnek olarak verirsem bir microsoft ürünü lisansladığınızda o lisansın size ait olduğunu ıspatlamanız için faturanız ve lisans etiketiniz gereklidir.

Adobe firmasınında aynı prosedürleri uyguladığını düşünüyorum. Ayrıca yukarıda verdiğiniz örneklerde "Microsoft XP Starter edition" satışıda ilginç bir satıştır.

Kişi sattığı ürünü tarayıcıdan taratmış ve direk olarak Gittigidiyora yüklemiştir. Yukarda belirttiğim konunun detaylarına(Microsoft XP Starter Edition satışı) girerseniz satılmaya çalışılan keyi aslında direk olarak görebilirsiniz..

Lisans satışında dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. İlk aşamada bunları araştırarak ikinci el lisans alınız.

Kişisel görüşüm sıfır lisans almanızdır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5