İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

liste alta yapıştıramıyorum

erxomiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5690.jpg

Arkadaşlar yukarıda gördüğünüz gibi bir menu yapıyorum fakat hepsine ayrı ayrı div verdim çünkü hepsinin boyutu farklı ve birde hoveri var :) fakat ben bunu liste ile verdiğimde hepsi yukarı yapışıyor dolayısı düzensiz oluyor. Benim istediğim resimdeki gibi menu butonları hepsi alta yapışıssın bu mümkün mü yoksa hepsine tek tek uygun margin-top lar mı vermem gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim herkese iyi çalışmalar :)

erxomiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arka plan verdim hallettim :) hepsine tek tek uğraştım :D tek tek margin top ververdim hepsine

newscant

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Başka bi yöntem daha var sanırım daha kolay yapabileceğiniz.

*Resmi bir divin arka planı olarak belirleyin.
*Sonra dive position:relative; ekleyin.
*Daha sonra divin içine genişliğini belirtmeden bir div ekleyin. Yükseklik istediğiniz yükseklik.
*Son olarak içteki divede position:absolute; bottom:0; değerlerini verirseniz işleminiz tamamlanır.

Böylece sürekli ayrı değerleri vermek zorunda kalmazsınız. içteki div resmin alt kısmına yapışır. listelemenin boyutlarını boşluklarınıda ona göre ayarlarsınız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5