İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

loading sorunu...

A

Anonymous

Misafir
ben bir loading yapmaya çalışıyorum yaklaşık 1 haftadır loading yazısı tamam animasyon tamam ama iş action scriptlere geldi bunu bir türlü beceremedim bunu benim için yazın ne olur yaa.şimdi 2 adet scene den oluşan bir çalışmam var ilk scene loading bunun da 20.frameye kadar süren bir yanıp sönme efekti var (motion tween le)ilk scene bu kadar 2.scnede de 452 frameye kadar süren bir animasyon var bu kadar ben bu loading i yaptım fakat loading yazısı 1 kez tekrarlayıp animasyona geçiyodu sonuna go to play koy dediler yaptım bu seferde animasyona geçmedi internette bile denedim oladı şimdi bana bu çalışmanın neresine hangi kodları ekleyeceğimi yazarsanız çok sevinirim lütfen arkadaşlar...

A

Anonymous

Misafir
eğer tam olarak anladıysam iki scene var birincisi loading yazısı ve ikincisi asıl proje. ilk scene bir layer ekle ve ve bunun sonuncu frame'ine actionscript ekle. yazacağın şeyleri flash'ın help'inde veya reference penceresinde

ifFrameLoaded(scene2, sonframe) {
gotoandplay(scene2,1);
}
gotoandplay(scene1,1);

yazarsan sanırım sorunun çözülecek. kodda hatalar olabilir, denemeden yazıyorum.
kolay gelsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5