İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Localde hem php hem asp çalıştırmak?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
arkadaşlar local de hem php hemde asp dosyalarını aynı anda çalıştırmak istiyorum, bunu nasıl yaparım. Bilgisayarda appserv 2.2.--- alpha kurulu...Nasıl bi ayar yapmam gerekiyor?

Mp3Powers.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iis ın yada apachenin portunu değiştirmen gerek çünkü defaultta ikiside 80 portunu kullanıyor ve çakışma oluyor.

nXs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Internet Information Services'a tıkla.
Varsayılan Web Sitesini görene kadar + lara tıkla.. Varsayılan Web Sitesi'ne sağ tıkla ve Özellikler'e gir.. TCP Bağ Nok.na kullanılmayan bir port yaz. Örneğin 81
tamam deyip pencerelerden çık.. şimdi adres cubuğuna http://localhost/ yazdığında php, http://localhost:81/ yazdığında asp sayfaların çalışacak.

K

Kayıtsız Üye

Misafir
Internet Information Services

burası yok bende nasıl yapacam bunu

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Internet Information Services

burası yok bende nasıl yapacam bunu

başlat >>çalıştır >> ayarlar >> denetim masası >> program ekle kaldır buradan >> windows bileşenlerini ekle kaldıra tıkla ve window xp cd ni cd rom a tak daha sonra >> internet informational service yi işaretle ve ileri e tıkla 3 ile 5 akika bekledikten sonra IIS (İnternet informational service ) kurulmuş olacak

kolay gelsin

dasKind

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben EasyPHP yi kullanıyorum ondada olurmu?

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
EasyPHP'de içerisinde Apache Web Sunucusu'nu bulunduran bir paket. Port ayarlaması ile mümkün.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5