İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Localde Klasör izinleri?

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Localde klasör izinlerini nasıl yapabilirim. Salt okunur yapıyorum 666 oluyor.
Salt okunur işaretini kaldırıyorum 777 oluyor.
Scripti kurabilmem için klasör izinlerini 755 ve 644 yapmam gerekiyor :(

N

nomak78

Misafir
Player' Alıntı:
Localde klasör izinlerini nasıl yapabilirim. Salt okunur yapıyorum 666 oluyor.
Salt okunur işaretini kaldırıyorum 777 oluyor.
Scripti kurabilmem için klasör izinlerini 755 ve 644 yapmam gerekiyor :(

lisanssız script mi kullanıyorsun?

M

mfk_1868

Misafir
lisansla alakası yok sanırım. o iş cidden olmuyor localde. anca linux sistemin olucak.

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Scripti kurabilmem için klasör izinlerini ayarlamam lazım..
İnstall kısmına geçmiyor. ;)

111oy.jpg

Lisansız veya lisanslı olması bu ayarları değiştirir mi?
lisanslı kısmına daha gelemedik. ilk önce chmod ayarları istiyor . Localde denemek istiyordum sanırım olmayacak..

Windowsta bunu yapmanın bir yolu yoktur yani değilmi?
Buarada sorunu çözmede bir yarar sağlarmı bilmiyorum belirtmeyi unuttuğum bir nokta var AppServ kullanıyorum..

innDirmp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
windows da yaparsin.
IIS den klosore gel sag ozelliklerden yazma okuma hakki vercen.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
innDirmp3' Alıntı:
windows da yaparsin.
IIS den klosore gel sag ozelliklerden yazma okuma hakki vercen.

php dosyalarda da oluyor mu o dediğin şey ?

@Player, bi de easyphp dener misin? ben herhangi bir chmod sorunu ile karşılaşmadım da..

Download

innDirmp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet oluyor.
bendeki windows server . read Write
okuma yazma vercen (**.php veya klasore )
takir takir calisacak, hepsi bu.
kolay gelsin.

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@SLiM_BOY easyphp yi kurunca APPServ bozuluyor ikiside çalışmıyor. Daha önce başıma geldi sonra easyphp yi kaldırınca budefa appserv'ide çalıştıramıyorum.
Resimde de görüldüğü gibi script chmod ayarı istiyor Easyphp de CHMOD ayarı yapacak bir yer yokki.
Ama php.ini dosyalarından biryerden dosyaların chmod durumu ayarlanıyorsa onu bilemem .. yine de saolasın dostum ;)

@innDirmp3 IIS yi kurdum ama okuma yazma işlemi aynı salt okunur/okunmaz işlemini yapıyor..
ya 777 yada 666 oluyor :(

En iyisi hostta atayım bari başka çözüm yolu yok gibi..
ilgilendiğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar elinize sağlık.. ;)

N

nomak78

Misafir
bazı lisanslı programlar, lisanssız sürümlerini çeşitli şekillerle kurulmasını engelliyorlar. bir arkadaşımın başına gelmişti benzer birşey bir online chat scripti ile. bir türlü ayarlar olmuyor. ayarları yapıyor tekrar ayarlar eski haline geliyor. asp den anlamadığım için yardımcı olamamıştım. o yüzden sordum script lisanslı mı diye.

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nomak78' Alıntı:
bazı lisanslı programlar, lisanssız sürümlerini çeşitli şekillerle kurulmasını engelliyorlar. bir arkadaşımın başına gelmişti benzer birşey bir online chat scripti ile. bir türlü ayarlar olmuyor. ayarları yapıyor tekrar ayarlar eski haline geliyor. asp den anlamadığım için yardımcı olamamıştım. o yüzden sordum script lisanslı mı diye.

ok Anladım ;) benimki öyle değil sanırım normal chmod ayarları istiyor. dediğin gibi script lisansız yani elimde lisansı yok olsa dahi lisans number kısmına daha gelemedim.:D ilgilendiğin için saol ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5