İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Loglar çok yer kaplıyor

LeroanZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar şimdi bir hesap açıyorum atıyorum 200 mb bi süre sonra sadece loglar 120 mb oluyor bunun sebebini anlayamadım aslında biliyorum loglar ama nie bukadar kabarık ? nasıl engellerim hiç log tutmasın istiyorum nasıl kaldırabiliriz ayrıntılı olarak açıklarmısınız ?

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Script içerisindeki bir hata, log dosyanı önemli miktarda kabartabilir. Eğer error log görme imkanın varsa bir gözat. Log kaydın hiç beklemediğin bir anda gerekebileceğinden bence çalışmasını engelleme.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bende de var bu sıkıntı, logları tutmasını engellemek için panelden seçenekler aradım ama bulamadım. 400mb olmuştu sadece download logları. çareyi düzenli olarak silmede buldum. zararı olur mu ya da gerekir mi fikrim yok.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bende de var bu sıkıntı, logları tutmasını engellemek için panelden seçenekler aradım ama bulamadım. 400mb olmuştu sadece download logları. çareyi düzenli olarak silmede buldum. zararı olur mu ya da gerekir mi fikrim yok.

Bence silme, yeri gelir faydası olur. Evet siteyi yoruyor ama gerçekten gerekli.

ErsaT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence silme, yeri gelir faydası olur. Evet siteyi yoruyor ama gerçekten gerekli.
Öyle ama yeri geliyor facialara neden olabiliyor :)
Anladın sen onu :D

Geriye dönük bir sorun yoksa loglara gerek kalmayabilir silebilirsiniz.

Not: Log tutma işlemini tamamen kapatmak istesek neler yapmamız gerek?

C

CalisanHost

Misafir
arkadaşlar şimdi bir hesap açıyorum atıyorum 200 mb bi süre sonra sadece loglar 120 mb oluyor bunun sebebini anlayamadım aslında biliyorum loglar ama nie bukadar kabarık ? nasıl engellerim hiç log tutmasın istiyorum nasıl kaldırabiliriz ayrıntılı olarak açıklarmısınız ?

(umarım paneliniz plesk paneldir.) öncelikle sunucununuza girin

-servera tıklayın
-Server preferences tıklayın
-Include in the disk space usage calculation buradaki log files and statistic reports bunun yanındaki kutucuk işaretlidir onu iptal edin yani kutu boş olsun ok diyin.

işlem bitti ertesi gün logların otomatik bütün hesaplardan silineceğini göreceksiniz

iyi günler

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Apache config dosyasında ilgili VirtualHost'un içerisinde log ile ilgili satırları silip, Apache'yi yeniden başlatın.

thereX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
: )
(Plesk Türkçe üzerinden anlatıyorum)

Plesk kontrol panel'de, log yönetimi adında bir kısım var.
Oraya girin ve Araclar grubu altında log dönüşümü'ne giriniz.
Log dönüşüm periyodu : Haftalık
Maksimum Log dosyası sayısı : 1
Log dosyalarını sıkıştır : işaretli hale getirin ve biraz etkisi oldugunu goreceksiniz..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5