İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Lütfen 1 Dakika Zaman Ayırın

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Selamınaleykum;
Direk konuya gireceğim saatlerdir bir mesele ile uğraşıyorum ve ilk defa başıma gedi artık üye olup tel verdiğimmi yoksa o firmaya kayıt olup tel verdiğim için davalıkmı oluyordum bilemeyeceğim.
3 saat önce bir telefon geldi ANK. üniversitesinde öğretmen.
İşte benim adıma birilerini dolandırılıyormyş filan çoğu kişi biliyordur yaşım pek büyük değil trilyonluk hemde işte dediler böyle böyle artık üyemi oldum sitelerine nery telefon numaram verilmiş.
Dava ediceklerdi babama söyledim konuştulsar saatlerce sonradan olay çözüldü benimle bir bağ olmadığı anlaşıldı.
Sizlere tek sunu diyeceğim asla bir siteye üye olurkjen telefon numarınızı vermeyin benim başım yanıyordu başkalarının yanmasın o şerefi bozuk insanlar kötü şeyler yapabiliyor ama bulunmuş adı filanbn allahım inşallah hesabını sorar bayada dolandırmış.:(
Neyse saygılarımla teşşekurler.​

soulmy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
8
Kafama bir şey takıldı. Sadece cep numarasından nasıl dolandırılma oluyor, anlamış değilim. TC numarası değilki bu

HoffnungTR

0
Yasakli Uye
Reaction score
4
Geşmiş olsun kardeşim. Evet Bende Host firmaları haricinde kişisel bilgilerimi vermiyorum sizlerde vermemeye dikkat edin inşAllah

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Kafama bir şey takıldı. Sadece cep numarasından nasıl dolandırılma oluyor, anlamış değilim. TC numarası değilki bu

Kardeş;
Şimdi tel nodan tc kimlik bulabiliyorlar.
Hani dolandırmışlar benim teli vermişler.:)

Ekleme:
Geçmiş olsun kardeşim..

Saol kardeşim.

Ekleme:
Geşmiş olsun kardeşim. Evet Bende Host firmaları haricinde kişisel bilgilerimi vermiyorum sizlerde vermemeye dikkat edin inşAllah

Saol kardeşim öyle yapcam
Not:kategöri yanlış aceleyle kafam gidik.

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım, bu çirkeflerin kim olduğunu (internet sitesi, ad soyad vs.) yaz buraya ifşa edelim. Üye olduğun sitelerden hangilerine tel no verdiğini de tek tek düşün belki bir ipucu bulabilirsin.

benden de birkaç ufak tavsiye,
Hiçbir siteye kayıt olma amaçlı tel vermeyin.
Gerçek ve sanaldan tanıdığınız her insanı facebookunuza eklemeyin, eklediyseniz de facebooka telefon numaranızı vermeyin, eğer uygulama geliştiriciyseniz (mecburen tel vermek zorundasınız) sahte üyelik açın kimseyi eklemeyin.
Whois bilgilerinize telefon numarası girmeyin (whoisi gizleyen bir host bulmanız lazım)

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
telefonla dolandırıcılık nasıl oluyor anlamadım, ben örneğin ticaret yapıyorum, karşımdaki insanının iletişim bilgilerini alıp arıyorum ve teyit ediyorum, senin anlattığına göre adam karşısındaki tel vermiş verdiği teli aramamış teyit etmemiş ticaret yapmış , böyle saçma sapan şey olur mu? 1-telefon numarasından falan tc no'ya ulaşamazlar, 2-ank. ünv.'de öğretmen değil hoca olur, 3- ank. ünv.'de hocanın ticaretle ne işi olur

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
öğretmen dediğiniz kişi sizi dolandırmaya çalışıyor olmasın bu da bir şüphe !

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
telefonla dolandırıcılık nasıl oluyor anlamadım, ben örneğin ticaret yapıyorum, karşımdaki insanının iletişim bilgilerini alıp arıyorum ve teyit ediyorum, senin anlattığına göre adam karşısındaki tel vermiş verdiği teli aramamış teyit etmemiş ticaret yapmış , böyle saçma sapan şey olur mu? 1-telefon numarasından falan tc no'ya ulaşamazlar, 2-ank. ünv.'de öğretmen değil hoca olur, 3- ank. ünv.'de hocanın ticaretle ne işi olur

Tel nomu üyeliğimden almışlar.
Telefon nosundan kimin üstüne kayıtlıysa bulabilirsiniz.Teyit etmemişler paşam işte.:)

Ekleme:
öğretmen dediğiniz kişi sizi dolandırmaya çalışıyor olmasın bu da bir şüphe !

Sanmıyorum.

Ekleme:
Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım, bu çirkeflerin kim olduğunu (internet sitesi, ad soyad vs.) yaz buraya ifşa edelim. Üye olduğun sitelerden hangilerine tel no verdiğini de tek tek düşün belki bir ipucu bulabilirsin.

benden de birkaç ufak tavsiye,
Hiçbir siteye kayıt olma amaçlı tel vermeyin.
Gerçek ve sanaldan tanıdığınız her insanı facebookunuza eklemeyin, eklediyseniz de facebooka telefon numaranızı vermeyin, eğer uygulama geliştiriciyseniz (mecburen tel vermek zorundasınız) sahte üyelik açın kimseyi eklemeyin.
Whois bilgilerinize telefon numarası girmeyin (whoisi gizleyen bir host bulmanız lazım)

Öyle yapacağım bilgileri vermeye gerek yok.
Kapandı zaten.
Dava başlayınca dahada kötü olacak.

cleiner

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Aleyküm Selam.

Dava açın deseydin keşke, Olayı tam anlamadım ama mantık çerçevesinde oturtturamadım.

dolandırıldım ayağına yatıp sizi dolandırmaya çalışmasınlar?

Sen birşey yapmadıysan, Zaten telefon numaran ile onları aramadıysan, görüşmediysen seninle alakasız bir dava olduğunu anlaşılınca, zaten beraat alırdın sıkıntı olmazdı.

Olayın ayrıntısını pek bilmiyorum ama, Ben trilyonluk bir çarpılmaya rast gelcem. Kişinin babası sülalesi, hatta kim ne derse dersin telefonla aramam! savcıya giderim. Seni arayıp da ne diyecek, sana bir sözü yok ki zaten! Babanızın söylediklerine nasıl inanıyor? Akıl var mantık var. Dikkatli olun.

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Aleyküm Selam.

Dava açın deseydin keşke, Olayı tam anlamadım ama mantık çerçevesinde oturtturamadım.

dolandırıldım ayağına yatıp sizi dolandırmaya çalışmasınlar?

Sen birşey yapmadıysan, Zaten telefon numaran ile onları aramadıysan, görüşmediysen seninle alakasız bir dava olduğunu anlaşılınca, zaten beraat alırdın sıkıntı olmazdı.

Olayın ayrıntısını pek bilmiyorum ama, Ben trilyonluk bir çarpılmaya rast gelcem. Kişinin babası sülalesi, hatta kim ne derse dersin telefonla aramam! savcıya giderim. Seni arayıp da ne diyecek, sana bir sözü yok ki zaten! Babanızın söylediklerine nasıl inanıyor? Akıl var mantık var. Dikkatli olun.
Haklısın.
Olabilir bilmiyorum ama olayı çözdük. bugun dava ediceklerdi bakalım.
Rabbim inşallah dolandırdıklarının bin katı ceza çektirir.

cleiner

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Haklısın.
Olabilir bilmiyorum ama olayı çözdük. bugun dava ediceklerdi bakalım.
Rabbim inşallah dolandırdıklarının bin katı ceza çektirir.

Öncelikle acizane tavsiyem, Adına dava açılmasından sakın korkma. Sizden biz dolandırıldık bize para verin en azından maduriyetimiz azalsın derlerse. Kuruş vermeyin.

Sonuçta Numarayı veren siz değilsiniz. Telefonla geri dönüş yapmayın. Tanımadığınız hiçbir numarayı geri dönüş olarak ne arayın ne de mesaj atın.

Onun dışında gerçekten böyle bir olay var da dava açsalar bile hiçbir zarar görmezsin.

Biraz empati yap! Diyelim ki ben seni 1 milyon dolandırdım. Telefon numaramı da verdim. Sen dolandırıldığını anlayınca geldin beni aradın. Ben de abi ben küçüğüm böyle bir olayla ilişiğim yok kusura bakma dur babamı vereyim dedim. Sende inanıp, aa dur ya bu küçük çocukmuş biz bunlara dava açmayalım mı dersin.

Mahkemede hakkını sonuna kadar alabilmek adına elindeki tüm delileri verirsin, Deliller tek telefon numarası dahi olsa.. Adam dolandırılmışsa zaten dava açar sizden para talep etmez. Şunuda söyleyim öyle trilyonları olan adamları bir telefonla dolandıramazsın.

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Öncelikle acizane tavsiyem, Adına dava açılmasından sakın korkma. Sizden biz dolandırıldık bize para verin en azından maduriyetimiz azalsın derlerse. Kuruş vermeyin.

Sonuçta Numarayı veren siz değilsiniz. Telefonla geri dönüş yapmayın. Tanımadığınız hiçbir numarayı geri dönüş olarak ne arayın ne de mesaj atın.

Onun dışında gerçekten böyle bir olay var da dava açsalar bile hiçbir zarar görmezsin.

Biraz empati yap! Diyelim ki ben seni 1 milyon dolandırdım. Telefon numaramı da verdim. Sen dolandırıldığını anlayınca geldin beni aradın. Ben de abi ben küçüğüm böyle bir olayla ilişiğim yok kusura bakma dur babamı vereyim dedim. Sende inanıp, aa dur ya bu küçük çocukmuş biz bunlara dava açmayalım mı dersin.

Mahkemede hakkını sonuna kadar alabilmek adına elindeki tüm delileri verirsin, Deliller tek telefon numarası dahi olsa.. Adam dolandırılmışsa zaten dava açar sizden para talep etmez. Şunuda söyleyim öyle trilyonları olan adamları bir telefonla dolandıramazsın.

Yok benim suçum olmadığı için sorun yok.
Açsınlar.

mertozgun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Usta 16 yaşında değilmiydin? Geçen ay profilinde ya yazıyordu öyle hatırlıyorum, ne yaptıkları hakkında bilgin varmı?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5