İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Lütfen Kızmadan yeni başlayanlara destek olunuz:(

bilge_bey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar forumu bir süredir takip ediyorum fakat pek bilgim olmadığı için bir şeyler yazamıyorum. Konuları arattırdım geçmişi okudum fakat kendi sorularıma verilmiş tatmin edici cevap bulamadım.
1- Amatörce bir iki site denemem oldu google ve bazı arama motorlarına kayıt ettirdim lakin gün hitim 10 u geçmedi. İçerikte standarttı zaten ama içeriği benzer olan sayfaların oldukça hit aldığını gördüm.
2- Toplistler yahut hit gönderen sitelerin yardımı olurmu?
3- Traffic satın alma durumu nedir? Yani para verip mi ziyaretçi çekeceğiz? Mantığını çözemedim.
4- Hit veren siteler yahut traffic alma durumu google amca tarafından hoş karşılanmaz sanırım?
Amacım site hazırlayıp para kazanmak değil internet ve bilgisayarı seven biri olarak hosting masraflarımı karşılayabilirsem ne mutlu.Son olarak ingilizce site hazırlayanlar olduğunu görüyorum peki bu sitelere yabancı ziyaretçileri nasıl çekebiliyorlar.
Çok uzattım affınıza sığınırım.
Saygılar.
"NE KADAR ANLATIRSAN ANLAT VE NE KADAR BİLİRSEN BİL SENİN BİLDİĞİN ANCAK KARŞINDAKİNİN ANLADIĞI KADARDIR"(H.z. Mevlânâ)

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Trafik aldim trafik verdim kismini hic dusunme.
Buyuk top-list'lere uye ol (iyinet.com, webservis, zirve100, vs vs).
Diger baglanti sitelerine uye ol (sayfa.com, bilmemne, vs vs).
Google'a gore:
Sitelerinin iceriklerini ozgun ve guncel tutmaya bak, amatorce yaptigin sayfalarin icindeki HTML taglari vb. seyler de duzgun tut. (ornegin Frontpage ile yapilmis HTML'den hayir gelmemesi gibi).
Cok uzun sayfalar, cok buyuk boyutla resimler kullanma.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
google da üst sıralarda çıkmak çok basit birşey değil. bunun için gerekenleri forumda arayarak bulabilirsin.

toplist-hitlistler elbette faydalı olacaktır.
trafik sitelerinin hiçbir faydası olmaz. ilgilenme bile.
en önemli hit servisi googledır. ing. ve Türkçe olması birşey değiştirmez. her dilde mantık aynıdır.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
forntpage in html taglarında ne var bende bunu anlamadım :D

bilge_bey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sağolun anladığım kadarıyla önem vermemiz gereken toplist ve hitlistle arama motorlarıdır.
Fikirlerinize açığım Saygılar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5