İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Lütfen Yardım! - 301 Yönledirmesi ile Yönlendirilen Siteler Hakkında.

cbt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

Yeni bir proje üstünde çalışmaktayım. Fakat farkettim ki vBulletin forum kurma, yönetme gibi konular dışında pek bir geri kalmışım :)

Sormak istediğim soru şu;
- Şimdi diyelim ki elimizde kurulu, zengin içeriğe sahip, devamlı güncel bir ana sitemiz var. Bu site xxx.com Eğer biz xxx 'e benzer, xxx2.com , xxx-world.com gibi alan adlarını alıp, 301 'ile ana sitemiz olan xxx.com 'a yönlendirirsek bunun bir getirisi olur mu?

- Eğer kendi halinde getirisi olmaz diyorsanız xxx.com 'a benzer aldığımız tüm alan adlarını 3-5 directorye kaydedip, 3-5 sitede tanıtım yaparsak bir getirisi olur mu?

- xxx.com 'a benzer sitelerin PageRank değerlerinin ana sitemiz olan xxx.com 'a herhangi bir PageRank katkısı olur mu?

- Eğer doğru yönlendirme stili 301 değil ise nedir? ( Not: Site .ASP ile hazırlandı )

Lütfen bu soruların cevabını elinizden geldiğince veriniz. Çünkü bu konuda hiçbir fikrim yok ve çok yardıma ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkürler.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam,
301 yönlendirme demek, bu site/sayfa su adrese tasındı demektir. Ben açıkçası bu yöntemi site gelisimi açısından çok sağlıklı görmüyorum. Bunun yerine eğer "farklı IP" lerde barınan benzer konulu siteler açıp, ana siteni beslersen daha sağlıklı olacağını düsünüyorum. Böylece hem ziyaretçi alırsın, hem de pagerank değerin artar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5