İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Lütfen Yardım... ( ftp )

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar yardım istiyorum suan pc ghost attım yeneiden yükledim her şey normal ftp baglanmak istedim ftp programını actım aam hiç bir yere baglanmıyor + browsordan da baglanmıyor aksine nedir sorun sizce cuteftp ile verilen sonuç ve browser cıkan hata mesajını print screen aldım.. ya nasıl baglanırım sorun nedir acaba baglantımda sorun yok gibi sitelere giriyor ama ftp ile hiç bir yere girmiyor ??

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sorunu çözdüm sorun güvenlik duvarı kapattım düzeldi ama hem acıkken nasıl olacak buu

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hazir ftp konusu acildi ben de soriyim bari. bende cute ftp kullaniorm.arada sırada su problemle karsilasiorm:

ftp hesaplarindan birine baglanmaya calistigimda socket connected waiting for welcome message yaziyor ve orda kaliyor. ftp yi tekrar acip kapattigimda bu sefer ayni yerde 12 maddelik bi hata verio.

kısaca hatada su yazio:

ftp ye baglanamadik. muhtemel sebeple

1-)karsi taraf ipnizi kabul etmiyor
2-)antivirusunu kapat dene fln

makineme mcafee nin 6 urunu 1 aradasi war. bu sorun ondan kaynaklanmiyo ama.cunku firewall fln calisirken de baglanabiliodum. isin ilginc tarafi bu sorunla karsilastikan sonra makineyi bastan baslattigimda sorun duzeliyor genellikle.

bu olay sırf belli bi hesapta olmuyor. bu hatayı aldıktan sonra hic bi ftp ye baglanamiorm. we benzer hatalari dier ftp programlarinda da aliyorum (3 farkli program denedim) firewall da cuteftp full access li yani firewall dan kaynaklanan birsey yok muhtemelen.

benzer bi sey arkadasimin da basina gelmisti hostuyla konusmus o. dns lerden cikmis problem.muhtemelen benim hata da dns lerden kaynaklaniyor ama cozum bulamadim. trky-dns ayar programi kullaniyorum onla dns deistiriyorum sık sık ama sorun cozulmuyor...

ahanda resmi :

my.php

usekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla programla alakalı diil mustix.

bi kac yerde daha sordum pasif transfer yap dediler.su anda pasif transfer yapiorm herhangi bi problem cıkmadı daha

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5