İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

mail gönderirken türkçe sorunu..sanırım

Y

yusufona

Misafir
selam..

veri tabanında latin5_turkish_ci olarak tanımlı metinleri görüntülerken bir sorun gözükmüyor. Fakat bu verileri php nin mail fonksiyonuyla gönderdiğimde kesik gözüküyor ve kesilen yerden sonrası da gözükmüyor. browserdan sağ klik source a baktığımda bu kesik gelen metinin tam kesildiği yerde bir boşluk var ama sanırım bu bildiğimiz bir boşluk değil, çünkü strreplace ile bunu yok etmeyi denedim olmadı.

bu metini mail ile tam oalrak nasıl gönderebilirim. bu arada html mail olarak gönderiyorum ilgili metini..

Y

ysf

Misafir
Merhabalar ;
baslikta turkce karakter sorunu demissiniz, fakat postunuzdan pek net bilgi edinemedim. Eger turkce karakterlerin bozuk cikmasi gibi bir probleminiz varsa html mail gonderirken charset i 8859-9 olarak belirleyiniz.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Mail basliklarini asagidaki sekilde ayarlarsan olur.

PHP:
$headers  = 'MIME-Version: 1.0' . "\r\n";
$headers .= 'Content-type: text/html; charset=iso-8859-9' . "\r\n";
$headers .= 'From: Benim Sitem <[email protected]>' . "\r\n";

mail("[email protected]", "Konu", "Govde", $headers);

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5