İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mail Yönlendirme

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar

Serverimde exim'i aşırı loada neden olduğu için iptal ediyorum zaman zaman. Kullandığım maili de başka bir mailime yönlendirmek istiyorum. Domain Panelimden bu yönlendirmeyi yaptım, fakat aktif olması için şu ayarları da yapmam lazımmış:

PHP:
MX Modifications:

MX 10 smtp.secureserver.net
MX 50 mailstore1.secureserver.net 

Cname modifications:

mail.BENİMSİTEM.com mapped to pop.secureserver.net
email.BENİMSİTEM.com mapped to email.secureserver.net

Server zaten kendime ait Dedicated server. Cpanel kullanıyorum. Bunu ben kendim Cpanelden mi yapıcam acaba (ki baktım bulamadım), yoksa Hosting Şirketiyle mi bağlantı kurmam lazım, onların mı değiştirmesi gerekir?

Şimdiden teşekkürler

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cpanelde mail ayarlarına gir mx ayarları olması lazım orda
kullandığın domaininin ayarlarını sana verilenlerle değiştir

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Saol ama böyle yazınca bulunmuyor, yoksa ben de aradım, tam olarak yazar mısın, MX ayarı nerden, Cname ayarı nerden? ikisi de lazım sonuçta

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DNS Functions --> Edit DNS Zone

Buradan Domaini seçince gelen Dns Ayarlarında "Cname" de varmış, buradan yapılıyormuş.

Main >> DNS Functions >> Edit MX Entry

mx 10, mx 50 gibi ayarlar da buradan ekleniyormuş. Ben girdiğimde mx 10, mx 50 gibi satırlar yoktu o yüzden bulamamıştım, onu da biz kendimiz ekliyormuşuz.

Bunları da yazdım ki, bu konuda sıkıntı yaşayanlar olursa benim gibi, elinde bir kaynak olmuş olsun.

hewal02

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bunu nasil yapriz arkadaslar yardimci olurmusun?

hotmailden bi mail adrsin actim.yonlendrime nasil olcak?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5