İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Maillerdeki büyük sorun

selch

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba,

maillerle ilgili enteresan bir sorunla uğraşıyorum. (linux / directadmin kullanıyorum)
yeni bir mail hesabı açıyorum. Farklı bir serverda barınan mailden ona mail attığımda "550 user unknown" hatası veriyor ya da bazen "inbox full" hatası veriyor.
Ne yaptıysam bu sorunu gideremedim.

bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

underposse

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lisansla ilgili bir sorunun olabilirmi. benzer sorunu bne icewarp da yaşadım bir kaç şey yapmıştım paylaşayım.

önce lisansla iligli sorunum vardı onu giderdim, sonra dedicated a erişim mail klasörünün icerisinde ki eski mailleri silmiştim sen bunu webmail üzerinden yapabilirsin. umarım sorununu düzeltir.

selch

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok, sorunum hala devam ediyor.... artık mantık yürütemiyorum çünkü bu sorun host hesaplarının bazılarında var bazılarında yok.

selch

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet ilk denediğim o olmuştu zaten :) siliyorum tekrar oluşturuyorum sorun değişmiyor.
Directadmin ve Exim'den kaynaklanan bir problem sanırım. DNS'le de alakalı olduğunu söyleyenler var. Baktım ama normal görünüyor dnsler...

underposse

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sana bir mail adresi vereyim ns lerini bir sorgulattır telekom daki abimize belki dns den de olabilir

selch

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorun çözüldü. mesele eski sunucuda da aynı domainlerin host ediliyor oluşuymuş. yeni sunucuda da aynı domainler olsa da eski sunucudaki mail yazılımı önce kendi sunucusundaki domainlere bakıyor. nereden nereye.... bu çözüme ulaşmak iki haftamı aldı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi