İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Makale Sitesi İçin Optimizasyon

R

rhifat

Misafir
Öncelikle Herkese Merhaba.

Benim ingilizce makale sitem var.Gerekli optimizasyonları yaptım fakat sonuç alamadım.

Sizlere birkaç sorum olacak.

1.Benim istediğim kelime veya kelime grubundan bana ziyaretçi gelmesi değil makale içerisindeki kelimelerden ziyaretci gelmesi.Bunun için ne yapmam gerekiyor.

2.Google sayfalarımı indexlemiş fakat google'da sitemdeki bir sayfadan "makalemin içerisindeki bölümden bir yazı" diye arama yaptığımda sonuçlarda çıkmıyorum. şimdi mesela makaleler şöyle diyelim 1 paragrafı alıntıysa 3 paragrafı benim tarafımdan yazıldı o 1 paragraf alıntı olduğu için double content olabilirmi tam bilmiyorum.

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Öncelikle Herkese Merhaba.

Benim ingilizce makale sitem var.Gerekli optimizasyonları yaptım fakat sonuç alamadım.

Sizlere birkaç sorum olacak.

1.Benim istediğim kelime veya kelime grubundan bana ziyaretçi gelmesi değil makale içerisindeki kelimelerden ziyaretci gelmesi.Bunun için ne yapmam gerekiyor.

2.Google sayfalarımı indexlemiş fakat google'da sitemdeki bir sayfadan "makalemin içerisindeki bölümden bir yazı" diye arama yaptığımda sonuçlarda çıkmıyorum. şimdi mesela makaleler şöyle diyelim 1 paragrafı alıntıysa 3 paragrafı benim tarafımdan yazıldı o 1 paragraf alıntı olduğu için double content olabilirmi tam bilmiyorum.

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

eğerki makakeler size ait değilse, başka yerlerden alınmışsa, kolay kolay aramalarda yer alamazsınız.Bu işte sadece optimizasyon değil, yenilikte çok önemlidir.SAnırım anlaşacağınız kişide size bunu önceden söyler ama bence içerik size ait değilse optimizasyon yapdırmakta yanlış olur.

R

rhifat

Misafir
Şöyle bir durum var mesela sayfamda atıyorum 10 paragraf varsa sadece 2 paragraf alıntıdır.Geri kalan 8 Paragraf bana ait ki bazı sayfalarımda durum aynı olmasına rağmen çoğu aramada üstte çıkıyorum diğer sayfalarımda ise hiç yokum.Bunun acaba ne gibi bir açıklaması olabilir hala çözemedim

R

rhifat

Misafir
peki şöyle söyliyim sitede çoğu makale ise sadece bana özgü makaleler ve konularda gayet iyi ziyaretci geldiği günler bayağı bi hit alıyordum ama işte şimdi çıkmıyorum. yani sadece bana özgü makalelerde bile çıkamadım

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
peki şöyle söyliyim sitede çoğu makale ise sadece bana özgü makaleler ve konularda gayet iyi ziyaretci geldiği günler bayağı bi hit alıyordum ama işte şimdi çıkmıyorum. yani sadece bana özgü makalelerde bile çıkamadım

Dalgalanmalar oluyor arada googlede.Güncelle zamanlarında, pr updatelerde.. Sitenizin sandboxda olmadığını kontrol edermisiniz ?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

makalelere etiketler ayarla. namı diger TAG olarak sozcukler. Bunları title da goster. Linkleride cıkmasını istedigin sozcukleri secerek ver. <a>...</a>
arasını daha dikkatli seç. Orjinal makalelerse mutlaka sonuc alırsın ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5