İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Makalenin İçeriğini Değiştirmek

chorock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;

Konu yanlış yere açılmış olabilir öncelikler.
Sitemde Bumerang reklamlarının makalelerini yayınladım. Sitemin içeriğini kirlettiği için makaleyi silmek istiyorum. Silmenin seo açısında zararı olduğu için makalenin içeriğini değiştirdim. Başlık ve içindeki yazıları tamamen değiştirdim.

Şimdi makalenin linki değişmedi aynı kaldı. Linki değiştirdiğim vakit eski linke tıklandığında yeni makaleye girer mi?
Linkin adını değiştirirsem zararı olur mu?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Merhaba chorok,

Linki değiştirdiğiniz zaman eski linke gitmez 404 hatası verir. Yönlendirme yapılabilir ama çok fazla önerilen bir durum değil.

Title değişikliği bir sorun oluşturmayacaktır.

chorock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba chorok,

Linki değiştirdiğiniz zaman eski linke gitmez 404 hatası verir. Yönlendirme yapılabilir ama çok fazla önerilen bir durum değil.

Title değişikliği bir sorun oluşturmayacaktır.

Peki link adıyla içeriğin alakası olmaması bir sorun oluşturur mu?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
link adı derken? link-adi.html bu bir link adı mı?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
evet ondan bahsetmeye çalışmıştım.

Sorun derken sorun oluşturmaz.Biz eskiden 1.html, 2.html gibi isimler verirdik. SEO açısından sıralamaya katkıda bulunsun diye anlamlı isimler verilmeye başlandı, ama verilmeyince bir zararı olacağı veya sorun oluşturacağı anlamına gelmez.

chorock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler. Artık bumerang reklamını yayınlarken sonradan değiştireceğim makaleye uygun link adı vereceğim.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Varolan bir makaleyi kaldırmanın nasıl bir zararı var anlayabilmiş değilim. Öyle olsaydı benim siteler çoktaaaaannnn batmış olurdu.

fRtkmR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
14
Seo açısından zarara uğrarsınız, 404 hataları google tarafından riskli görünür ve link değişimi yapıldıkdan sonra, .htaccess dosyasından gerekli düzenlemeleri yaparak yönlendirmelisiniz, daha faydalı olucaktır..

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Siteniz WP ise otomatik yönlendirme olur, eski url'lerin hepsi kendiliğinden yönlenir, sorun olmaz. Ayrıca ben Bumerang reklamlarını sadece bir sayfadan yayınlıyorum, tek bir url'den. Gerektiğinde sadece içeriği değiştiriyorum o kadar.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bu tarz advertorial reklamları tek url den yayınlamak akıllıca bir yöntemdir bence.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5