İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Makinemden hotmail'e mail gitmiyor ve gelmiyor?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
merhaba.

serverımdan hotmaile mail atamıyorum ve hotmailden gelen mailler serverımdaki mail adreslerine ulaşmıyor. hotmail dışında her yere mail atılabiliyor ve geliyor.

problem neden olabilir?

benim aklıma, acaba korumalar hotmail ipine blok falan mı attı diye geldi ama nereden kontrol edebilirim bilmiyorum...

ne yapabilirim bu konu hakkında?

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Tek Tek yazıyorum

http://www.dnsstuff.com/ buraya gir Spam Database Lookup bölümüne ip adresini yaz tarama yaptır mevcut spam veritabanlarında varmısın gör (Kırmızı tablo içinde çıkan sonuç olursa varsın demektir...)

Hostname olarak belirlenen dns'e ping at hostname de sorun olabilir...

Cpanel li bir linux sunucu ise suexec açıkmı kapalımı bak..

Apache derlenirken PHP suEXEC kurulmuşmu kontrol et...

herhangi bir şekilde hotmail mail sunucularına ping atabiliyormusun bunada bak...

Aklıma daha fazla birşey gelmedi diğer arkadaşlarda birçok neden üretecektir.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
dnsstuff'dan kontrol ettim bi problem yok.

hostname'de problem yok.

direct admin kurulu.

suexec açık sanırım.

hotmaile ping atabiliyorum denedim.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Directadmin hiç kullanmadım ama cPanel'de Mail Queue Manager bölümü var.Takılan mailler burada listelenir ve büyük kısmında takılma nedeni yazar.Directadmin'de böyle bir özellik var mı?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
evet o bölüm da'dada var. şimdi girip baktım, mailler orayada takılmıyor :S

phidiess

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mail sisteminin dns ayarları kısmında aşağıda verdiğim tanımlamaları yaparsanız problem kalkacatır.

item function string
İP Adress İs String MX1.HOTMAIL.COM
"" "" MX2.HOTMAIL.COM
"" "" MX3.HOTMAIL.COM
"" "" MX4.HOTMAIL.COM

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
biraz daha açıklarmısınız tam olarak nasıl yapacağım hakkında

phidiess

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mail serverınız örneğin merak mail serverı ise bunun server üzerindeki ayarlar kısmında DNS server kısmına yukarıdaki tanımlamaları girerseniz probleminiz kalkacağını unmaktayım. Merak mail serverı dışındaki mail serverlarında bunu denemedim ancak hangisini kullanıyorsanız, dns tanımlama paneli veya blackwhite list ekleme yerinde ip adres belirtme yeri vardır. Burayada bu tanımlamaları girebilirsiniz.

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
serverdeki hiç bir host eğer hotmaile mail alıp gönderemiyorsa hotmail banlamış olabilir. üst kısımd averilen linkte temiz çıksanda hotmail in özel veritabanı var ve banlanmış olabilirsin. sana tavsiyem serverde birden çok ip adresi vardır ve genelde seridir, örnek 1.1.1.1 den 5 e kadar diyelim. ip adresini değiştir o hostun ve birde öyle dene çok netice vereceğini sanmasamda en azından bi dene derim 1 dk ni almaz..

Saygılarımla,

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Arkadaşım Eğer PC inde Yada Laptop ta Norton Yüklü ise oda bayağı block yapıyor bilgine...

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
sorun kendi kendine kaybolmaya başladı, mailler gidip geliyor ama arada yine kaybolanlar oluyor. bu sorun neden oldu, nasıl kayboldu anlayamadım ama hotmail'den kaynaklanan bir blok olabilir diye düşünüyorum çünkü ben net bi işlem yapmadım çözmek amacıyla.

KaleSoft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gecici blok yemişsin sen,
hotmailin kendi spam korumasi var, ayni anda 3bin 5bin hotmaile mail atarsan gecici blok yiyorsun, sonra duzeliyor.

phidiess

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar,

hotmail konusunda iyi yerlere geldiğim güzel çalışmalarım var. Şuanda son olarak hotmail e mail gönderebiliyorum spama düşmeden, ama hotmail den gelen mailleri benim serverım spam olarak işaretliyor. Bunu tamamen çözünce ayrıntılı bir şekilde size anlatacağım.

O

ozhim

Misafir
Aynı Sorunu daha önce bende yaşadım

ve yukarda yazdıgınız her şeyi yaptım denemedigim hic bir sey kalmadı,

SPF de cozum değil,

sunucumda müşetirlerimin hepsi hotmail e mail gonderebiliyor,

ama bir tek bizim alan adımız gonderim yapamıyor :D

K

Kayıtsız Üye

Misafir
Problem

Bahsettigin domainin Dns Zone Ayarlarını İncelemeni tavsiye ederim. ordaki ipleri kontrol et. çok kafa karıştırırsa mail gönderebilen bir hesap ile karşılaştır ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5