İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Makinemizde Kurulu Irc Serv'imize Hostumuzun Ismini Atayabilmek

U

Ufuk_Istanbul

Misafir
Merhaba,
Benim ogrenmek istedigim sey su:

www.metal.tc sitesinin domain ve hostu bana ait. Aynı zamanda key'i orjinal CR de makinemde kurulu. Shell satın almaya ihtiyacım yok çünkü static IP kullanıyorum ve makinem 24 saat online. Band genişliğimde yeterli. Bu makinemin ip'si yerine insanların irc.metal.tc yazarak chat serverime baglanmalarını nasıl ayarlayabilirim?
Host firmasının sayfasındaki ayarlar kısmına baktım orada A record ve MX record gibi ayarlar vardı ancak emin olmadığım için varolan default ayarlarla
oynamayı göze alamadım.
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

S

SempatiX

Misafir
Host Firmanın Admini Senin dNs lerinde Bir Deişiklik Yapmalı... Nasıl Deişiklik Yane İrc ni Açarak Senin Verecegin İpye Yönlendirmeli... Sen Sadece Host Firmanın İlgililerine Ben Kendi Makinamda İrc mi Kurdum ve İpside Bu... İrc yi bana Yönlendirirmisiniz Die Bir Mail Atarsan Yada İrtibata Geçersen Bir Şekilde Onlar Gereken dNs Ayarlarını Yapacaklardır... Bu Arada Aramıza Yeni Bir Metal Serveri Katılıor Ha Hayırlı Olsun... Ama Sunuda Sölemek İsterimki Açılan Bir Çok Metal Serveri Hüsran Yaşadı... Çünkü TTnet Gibi Bir Yeri Bırakıp Adamlar Başka Yere Yönelmior Bizde Denedik Zamanında Ortalama 25 Kişiydik ve Birşeye Yaramadı Bu... Umarım Sen Başarırsın...

c4timer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence Host şirketinde sub-domain hakkı varsa irc.metal.tc sub domainini açıp Static IP'ne yönlendirebilirsin. ( Ki SempatiX 'in dediğide bu galiba )
Ayrıca Cr çok process yiyen bir programdır. Bant genişliğinin yeteceğinden emin değilim ki hele ki adsl kullanıyorsan :(

S

SempatiX

Misafir
Arkadaşım Sub Hakkı OLsun Olmasın Açmak Zorunda İrcyi...

U

Ufuk_Istanbul

Misafir
Irc Acildi Tesekkurler

Hem bu post altinda cevap yazan arkadaslara hemde iyinet forumlarina bu imkani sagladiklari icin tesekkurler.
irc.metal.tc acildi hemde hem mircten hem webten calisiyor.
SempatiX e cevap : ttnetde metal kullanıcılarının bir yogunlugu oldugu doğru ama 25 insan yeterli bir chati açık tutmak için keşke vazgeçmeseydiniz. Tekelleşmeyi engellerdiniz, bizimki açık duracak yıllarca çünkü shell parası ödmediğimiz için user gelmedi para ödüyoruz kapatalım bari diyecek bir durrum yok birde operserv yok sadece nick ve chan serv var, dolayısı ile daha eşitlikçi bir ortam sunacağım umarım gelenler olur. Iyi dileklerin için ayrıca teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5