İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

¿¿ - manyetik alan - ??

A

Anonymous

Misafir
slm..merak ettiğim bi konu var..ben bilgisayarımda hoparlör olarak müzik setimi kullanıyorum..ve müzik setinin hoparlörünü monitörün yanına koyamıyorum ..çünkü koyduğum zaman ekranın rengi acayip renk değişimine uğrauyor manyetik alan yüzünden..monitör bu manyetik alandan bu kadar etkileniyorsa ben hoparlörü kasamın yanına koyarsam sorun olurmu????şu anda öyle kullanıyorum kasamın yanıda ben pek bi zarar göremedim..ama ileride bişiy olurmu yada bilgisayarın çalışmasına engel olurmu biemiyorum.... teşekkürler

A

Anonymous

Misafir
Merhaba.
Düşük bi ihtimal ama mesela hard diskler zaten manyetik ortamlardır. yani tamamen elektrik akımları ile hard disk plakalarına veri yazılır. Hoparlörlerinin bu şekilde bi zararı olabilir. bu tür arızalar zaten garanti kapsamı dışında kalıyo.
Benim tavsiyem. arada biraz mesafe bırakarak kullanman.

A

Anonymous

Misafir
Bence hoparlörlerini değiştirsen iyi olur. Amfisiz hoparlör kullanman ses kartına da zarar verebilir

A

Anonymous

Misafir
genellik sorun olabilir. Yani manyetik alanı bilgisayarında uzaklaştırmanı tavsiye ederim. Özellikle manyetik alandan Disket sürücüleri ve Hard diskler etkilenir.
Saygılarımla

A

Anonymous

Misafir
müzik setinin kullandığın giriş eğer aux vb.. giriş olmasına dikkat et.. en azından ses kalitesi daha iyi olur.. manyetik alanın ise kasada bulunan hard diski çok fazla etkileyeceğini pek sanmıyorum... ama yinede bir miktar uzaklık olsun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5