İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

marez için hosting lazım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fiyatlar pahalı geldi:(
bana 5-10 gb alan iyi bir bw lazım.Bu arada godaddy vede dreamhost mareze izin verıyormu?

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açık konuşmak lazım.Kimse üstüne alınmasın bu konuda.marez'e kimse izin veremez.marez program dağıtmakla korsan cd satmak arasında fark yoktur.Sunucusu Türkiye'de olanlar bir derece izin verebilir.Ama onlar da belli bir süre sonra ya sizi durdururlar ya da kendileri durdurulur.

Sunucusu Amerika'da olanlar ise hiç izin veremezler.Çünkü tescilli ve lisanslı bir programın yapımcısı sizin sunucunuz üzerinden programının marez olarak dağıtıldığını tespit ederse hemen datacenterınıza durumu bildirir.

Yurtdışındaki datacenter sunucu sahibine mail atar ve marez dosyaları silmesini ister.Eğer silmezse sunucuyu kapatır.

Bu Türkiye'de de böyledir.Ancak Türkiye'de yargı süreci daha uzun olduğu için biraz daha uzun sürer bu kapatma süreci.

Ama hiç kimse durduk yere yargıyla uğraşmak istemez.

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BiLHost' Alıntı:
Açık konuşmak lazım.Kimse üstüne alınmasın bu konuda.marez'e kimse izin veremez.marez program dağıtmakla korsan cd satmak arasında fark yoktur.Sunucusu Türkiye'de olanlar bir derece izin verebilir.Ama onlar da belli bir süre sonra ya sizi durdururlar ya da kendileri durdurulur.

Sunucusu Amerika'da olanlar ise hiç izin veremezler.Çünkü tescilli ve lisanslı bir programın yapımcısı sizin sunucunuz üzerinden programının marez olarak dağıtıldığını tespit ederse hemen datacenterınıza durumu bildirir.

Yurtdışındaki datacenter sunucu sahibine mail atar ve marez dosyaları silmesini ister.Eğer silmezse sunucuyu kapatır.

Bu Türkiye'de de böyledir.Ancak Türkiye'de yargı süreci daha uzun olduğu için biraz daha uzun sürer bu kapatma süreci.

Peki İnternette binlerce büyük marez sitesi var, onlar nerede bulunduruyorlar?

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çoğu site ücretsiz hosting sitelerini kullanıyor marez dosyalarını kullanmak için.Ama mutlaka birkaç tane bu işi yapan vardır kendi sunucusu üzerinde.Onlar da bulmuşlardır bir yol.Ama kimsenin onlarca müşterisini bir müşteri için riske atacağını sanmıyorum.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
mp3 e izin veren yerler mutlaka bunada veriyordur... ve öyleki müyap hortlamadan önce yüzlerce kendi hostundan mp3 dağıtan site vardı.. ve halen tek tük yine bulunmaktadır..

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
deeper' Alıntı:
Peki İnternette binlerce büyük marez sitesi var, onlar nerede bulunduruyorlar?
aynı soruyu saatlerdir bende dusunuyorum.O zaman bızde 10 gblık resel alalım hemen dosya paylasım sıstemı kuralım onun uzerınden lınklerı verelım kendı marez sıtemıze

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
BiLHost' Alıntı:

marez-over diye site var bu site yıllardır acık tabai kullanmadım hiç ama site acık yurt dışında hatta yabancı sahipli.. tabi sahipleri rusmuş ama

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MP3'e neden kimse izin vermiyor şimdi?

Çünkü MUYAP sunucuyu kapatmayla tehdit ediyor.Kimse barındıramıyor.Aynısı lisanslı programlar için de geçerli.Türkiye'de MUYAP,Amerika'da Norton,Adobe veya Microsoft.Sadece isimler değişik.

Ayrıca dosya paylaşım sitelerine de şikayet giderse onlar da silmek zorunda.Bu kanunlara aykırı.Telif hakkı olan bir ürünü sahibinin izni olmaksızın dağıtmak.Bu yasaktır.Ama yine de seçim sizin.Ben gereken uyarıyı yaptım.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Godaddy mareze izin vermez.Sadece o değil büyük firmaların hiçbiri mareze izin vermez..

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi hoşda binlerce firmaı içinde nasıl biliyor?hiçmi biri marez kullanmıyor?Godadyden host alıp forum kuranlar ekleme olarak ıcıne marez koyuyor noluyor???

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
cınaroğlu' Alıntı:
İyi hoşda binlerce firmaı içinde nasıl biliyor?hiçmi biri marez kullanmıyor?Godadyden host alıp forum kuranlar ekleme olarak ıcıne marez koyuyor noluyor???

bu tür işi rus hostalrında yapacaksın oralarda legal bu iş.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bakın hala anlamadınız.Bizden de forum için hosting alıp forumda marez bölümü olanlar var.

Ama marez dosyaları hosting hesaplarında barındırmıyorlar.Rapidshare tarzı dosya paylaşım sistemlerinde paylaşıyorlar.

Ha hosting hesaplarında barındırsalar ne olur?

Birşey olmaz.Çünkü oturup her gün yüze yakın hesabı tek tek kontrol edip marez arayacak değiliz.Ama yarın birgün birtanesi gider şikayet eder programın yapımcı firmasına.

Sonra firma bizim sunucumuzun bulunduğu datacentera mail gönderir.Dosyayı kaldırın yoksa dava açacaz diye.Datacenter da bana dosyayı kaldır der.Ben kaldırmazsam kendi kaldırır.Olay tekrarlanırsa sunucuyu kapatır.

Godaddy'de de bu işlem aynıdır.Siz gidip Microsoft Office programını resimlerim.zip diye upload edersiniz Godaddy anlamaz.Ama şikayet olursa anında siler dosyayı.

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nasıl yapacaz:)rusçamı öğrenecez.Ya birsürü etrafta marez site var bunlar nerden alıyor hostu deli oldum

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kötü fikirlerden arınmalısınız :) Gerek yok böyle şeylere.
Kimse sağlayamaz size bunu, sağlıyorum diyen yalan söyler. Kendi imkanlarıyla sağlamaya kalksa da adı sizlerin tabiri ile "çakma host" olacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5