İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

marez ve adsense

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
uzun süredir bu tarz şeylerle ilgilenmediğim için herhangi bir fikrim yok. Hep yasaktı biliyorum ama ilk aylar önce gördüğüm ve merak edip şimdi kontrol ettiğim bir marez sitede adsense reklamları hala aktif duruyor. Belkide 3-4 ay olmuştur tam emin değilim ama eleman marez marez kazımadan çakmış adsense reklamlarını...
bununla ilgili google tarafında bir esneme var mı yoksa bu adam balınamı gidiyor böyle :)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Balına gidiyor.
Kurallarda bunun açıkça yasak olsuğu yazıyor. Ama bizim milletimiz cahil olduğu için kurallar umrumda değil diyor. Banlanınca googlea küfreder anca.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
şikayet etmek bir şey değil. ama önceden google ekibinden millete mail gelirdi "gezdik, gördük uygunsuzsunuz" diye...bıraktılar peşlerini sanırım artık öyle geen dolaşan yok. İlk başlardaki bir hevesti anlaşılan :D
Ne şikayet edicem adam kazansın parasını şakır şakır...sanki şikayet edince bana çekmi geliyor google dan :)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
şikayet etmek bir şey değil. ama önceden google ekibinden millete mail gelirdi "gezdik, gördük uygunsuzsunuz" diye...bıraktılar peşlerini sanırım artık öyle geen dolaşan yok. İlk başlardaki bir hevesti anlaşılan :D
Ne şikayet edicem adam kazansın parasını şakır şakır...sanki şikayet edince bana çekmi geliyor google dan :)

Bu tip siteler sistemden uzaklaştırılınca sana pastadan daha büyük pay geliyor.. ;)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Öylede kendi kontrollerini kendileri yapsınlar. Önceden çok hassastılar, bir sayfada 5 banner yayını olunca bile uyarı geliyordu. Onlarda görüyor zatende şikayet gelmedikçe seslerini çıkarmıyorlar. Reklam veren sayısındaki azalma yayıncılara bile yansıyınca biraz daha serbest bırakıyorlar. Yoksa onlarmı bilmeyecek reklamların çıktığı siteleri :)

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Birşeyi merak ediyorum site marez diyelim ama içinde legal konularda var mesela geyik. google reklamı sadece geyik kısmında çıksa yine bir ban durumu söz konusu olur mu yoksa yasak içerikli sayfalarda görünmediği için aynı site bile olsa banlamaz mı ? Bilgisi olan var mıdır ?

Sant9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birşeyi merak ediyorum site marez diyelim ama içinde legal konularda var mesela geyik. google reklamı sadece geyik kısmında çıksa yine bir ban durumu söz konusu olur mu yoksa yasak içerikli sayfalarda görünmediği için aynı site bile olsa banlamaz mı ? Bilgisi olan var mıdır ?

bu işde kullana bir arkdas senın dedıgın gıbı legal konu içerisinde reklamları yayınladıgı için yıllardır banlamadıgını ifade etmıstı

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
mantıken de evet banlanılmaması lazım ama yinede kesin bir bilgi olsa güzel olurdu.

bluedeep

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adsense kuralları sayfa bazlı değerlendiriliyor yani "gösterim yapılan sayfa" kurallara uygun olmalı mp3.php sayfası sitede bulunabilir bu sayfada reklam yoksa sorun yoktur

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5