İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Marka olmak için.

mrtcncgz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Marka olmak için;

- Kesinlikle bir şekilde reklam yapmanız gerekir. Nasıl yaptığınız önemli değil.
- Marka olmak istediğiniz sektördeki faaliyet gösterenlerden değişik bir yönünüzün, farkınızın olması gerekir.
- Geçmişiniz, nerden ve nasıl geldiğiniz şaşırtıcı olmalı.
- Müşterilerinize daima güler yüzlü olmalısınız. Aradaki mesafeyi uzak ama diğer taraftanda yakın tutmalısınız.

Benim aklıma gelenler bunlar. Eklemek istedikleriniz varsa, ekleyebilirsiniz.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Kesinlikle bir şekilde reklam yapmanız gerekir. Nasıl yaptığınız önemli değil.

Ben buna katılmıyorum. Markalar reklam yapmak için strateji belirlerler yanlış reklam artı yerine - de getirebilir.

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gider .hta indirtirsin küfür yemedik sülalen kalmaz.

mrtcncgz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben buna katılmıyorum. Markalar reklam yapmak için strateji belirlerler yanlış reklam artı yerine - de getirebilir.

Nasıl yaptığınız önemli değil derken, ücretli/ücretsiz anlamında kullanmıştım. Yani gidip TV'lere reklamda verebilirsiniz. Facebook vb. sosyal sitelerde tanıtımda yapabilirsiniz anlamında kullanmıştım.

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Marka olmak için en önemli kıstas İYİ REFERANS'tır. Gerisi kendiliğinden gelir.

İyi referans demek; reklam, müşteri, kalite, güven,....... diye uzar..

E

Ephitet

Misafir
Marka olmak için referans önemlidir tabi ki ancak o referansları reklam yaparak duyurmak lazım sadece boş boş reklam yapmak olmaz, reklam yapmak için gösterebileceğiniz birşeylerinizin olması gerekir, marka olmak önce kalite, sonra güvenden geçer.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Son olarak "Tescil" gerekir.

Aksi halde dişimizle tırnağımızla çıktığımız noktadan kendimizce oluşturduğumuz sanal markamızı başkalarının tescillediğini ve sahiplendiğini görüp üzülebiliriz.

Neyse ki en kolay kısmı budur, ama geç kalmamak gerekir.

mrtcncgz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Marka olmak için referans önemlidir tabi ki ancak o referansları reklam yaparak duyurmak lazım sadece boş boş reklam yapmak olmaz, reklam yapmak için gösterebileceğiniz birşeylerinizin olması gerekir, marka olmak önce kalite, sonra güvenden geçer.

Son olarak "Tescil" gerekir.

Aksi halde dişimizle tırnağımızla çıktığımız noktadan kendimizce oluşturduğumuz sanal markamızı başkalarının tescillediğini ve sahiplendiğini görüp üzülebiliriz.

Neyse ki en kolay kısmı budur, ama geç kalmamak gerekir.

Teşekkürler.

Bozbal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Marka Olmak Gerçekten Sabır İşidir.

Markalaşma süreci oldukça meşakkatli bir süreçtir. Hemen herkes rakipleri arasından kolayca sıyrılmayı hedeflese de bu öyle çabucak olacak bir şey değildir. Bİr kere herşyden önce marka olmak sürdürülebilir olmalıdır. Markalaşma; anlık parlamalar ve kampanyalar değil, plan ve program dahilinde oluşturulmuş, doğru araçlar ve zaman planlaması ile hayata geçirilebilir ve hatta hayatta kalabilir... Konuyla ilgili "Etkili Marka Kaplaması Zaman Alır" isimli makaleyi okumanızı tavsiye ederim:=)

P

pozitif06

Misafir
iyi partnerleriniz varsa bir anda top 1 olabilirsiniz... :alkış:

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
arkadaşın üsstüne gelmeyin, reklamında uslubu olmalıdır. Ama arkadaş reklamın kalitesi değil reklam önemlidir demeye çalışmış. Teşekkürler mrtcncgz.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Hem aklınız, hemde şansınız olmalı. Misal Bill Gates, adam dünyanın en zengin adamı, ama zaten doğuştanda zengindi. Okul yıllarındayken amerikada sadece onun gittiği okulda bilgisayar vardı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5