İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mavileke - bu dolandırıcıya dikkat edin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S

Sephiroth

Misafir
Bu kişi;
[email protected] ve [email protected] mail adresini kullanmaktadır.

Yaptığı şey;
Kendisini bir reklam firması olarak göstermekte ve web sitelerinize reklam vermeye calisiyor. verdiği reklamın ucretini 2 gun sonra yapilacağını belirtiyor siz güveniyorsunuz ama sizi msn listesinden engelliyor.

Aradan 2 gün geçtikten sonra engellediğini anladım ve baska birisine eklettirdim dakkada kabul etti. Daha sonra konusmaya aldik kendisi unuttuğunu ve tanıyorum sandım ve msn den sildim dedi. Baska bir mail adresi verdi firma ödeme yapmadı cuma gününe kadar bekleyin cumada yapmazsa hafta sonu kendi firması tarafından yapılacağını söyledi ve bu arkadaş tekrardan engelledi.

Kendisi engellediği zaman anlayamayacağız sanıyor. Herneyse bende bu adamı araştırayım dedim.

Kendisi aynı yöntem ile 40.000$ vereceğini vaad ederek bir firmaya java oyun yaptiriyor daha sonra adamlar sistemi aciyorlar ama akıllı davranıp dosyaları vermiyorlar kendileri host ettikleri sunucudan gösteriyorlar. Daha sonra parayı alamadıkları için kapatıyorlar;

Buyrun: http://www.parasalonu.net

Lütfen bu kişiye dikkat edin forumlardan hiti yuksek olan web sitesi sahiplerini buluyor ve msnine ekliyor.

S

Sephiroth

Misafir
Yeni edindiğim bilgiler: Adamın adı Caner Kaya. Cep telefonu mevcut onada ulaştım. Dileyen p.m atarak alabilir.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
baylar bu bölümü dikkatli kullanmıyorsunuz.özellikle yeni üyeler.
isim veriliyor - telefonlar - adresler vs..tamam protesto etmek hakkınız ama bakın forum kurallarına uygun değil bu mesajlar.
kanıt - belge- log vs..sunmadan protesto mesajı açmayın diyor kurallar ( haa uygulayan ve kontrol eden var mı derseniz. Yok..o ayrı konu :)

yani demek istediğim böyle ulu ortada isim - cep - telefon vs..verilmez..her ne olursa olsun. bunlar tehlikeli şeyler.
bir dolandırılma olayı varsa arkadaşlarını uyarırsın o ayrı.
yargı var, hukuk var..

geçen gün yine biri bu tür mesaj yazdı. yok sahtekar firma yok bilmem ne..
kanıtın var mı diye sorunca, suçlu oluyorsun:)

bakın bu tür mesajlar " forumun başına bela olur "..

Yeni bilişim yasalarına dikkat ediniz.

"iyinet admin" ..dikkatine ve bilgine..

S

Sephiroth

Misafir
Hak veriyorum sana ama mesaji iyi okursan uyari mesaji oldugunu anlayacaksin. DİKKAT EDİN diyorum neyse dileyen umursar dileyen umursamaz.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
@Sephiroth, sadece uyari amacli olarak herkesin ismini, cep telefonunu, msn adreslerini verme hakkimiz yok. Ve Protesto bolumunun sabitlenen konusunda
Protesto yada Sikayet etmek istediginiz kisi yada sirket hakkinda elle tutulur gecerli belge olmadan yapilan sikayetler forumdan silinir, sikayeti yapan kullanici forumdan uzaklastirilir.
seklinde bir uyari vardir. Bu uyari geregince konuyu kilitliyorum. 24 saat icinde konuyla ilgili bilgi yada belgeleri ozel mesaj ile forum yoneticilerinden herhangi birine iletmenizi rica ediyorum. Aksi durumda forum kurallari uygulanacaktir. Suclanan diger tarafta cevap hakkini kullanabilir.

Anlayisiniz ve yardimlariniz icin tesekkurler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5