İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

maxkeepalive ve serverda yavaşlama

U

uzaymerkezicom

Misafir
maxkeepalive requesti 1000 yaptım önceki ayarlar kaldırmayınca şimdi server tıkanmış tüm siteler çok yavaş açıyor tekrar 1800 yaptım serviside restart ettim hala yavaşlık sürüyo açık kalan apache bağlantıları nasıl temizliyoruz. Veya bu yavaşlama nasıl önlenebilir? Belirli birşey yapmak gerekiyor mudur?

L

LabinaHosting

Misafir
Merhaba

maxkeepalive requesti düşürmeniz lazımken yükseltmişsiniz. 150 iyi bir rakamdır.

Saygılarımızla.

U

uzaymerkezicom

Misafir
domain logları şiştiği için httpd restart olmamış sorun buymuş

U

uzaymerkezicom

Misafir
150 çok düşük bir değer 8 işlemcili server old. için. Biraz yüksek tuttum. domain logları cpanelden kapamama rağmen şişmesine şaşırdım sadece. Arada ssh dan kontrol etmek gerekiyor demekki.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
KeepAlive off yerine, on yapip, cok yuksek rakamlara set etmemek, ayni zamanda timeout u dusuk tutmak daha iyidir genelde. Bu ayarlamalar, server yapisina ve hit sayisina gore degistirilir, ezbere birsey soylemek yanlis.

timsah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KeepAlive off yerine, on yapip, cok yuksek rakamlara set etmemek, ayni zamanda timeout u dusuk tutmak daha iyidir genelde. Bu ayarlamalar, server yapisina ve hit sayisina gore degistirilir, ezbere birsey soylemek yanlis.

peki ortalama bir ayar listesi verebilirmisiniz size zahmet olucak cok makbule gecer.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5