İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MD5 yerine SH2 :)

cortes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demo adresi: www.sivashost.com/test/test.asp
İstenen minimum fiyat: ücretsiz
Kategori, yazılımın içeriği nedir: Verileri Şifreleme
Lisans bilgileri: SivasHost
Lisans sonlanma zamanı: yok
Bu satışta herhangi hukuki bir problem varmı, telif hakkı vb..: yok

Satıcının eklemek istediği notlar:
SH2 yi md5 yerine kullanmak için yaptım.Fakat daha sonra başkalarınında faydalanmasını düşündüm.Çünkü okuduğum forumların çoğunda hep MD5 Algoritması isteniyor yada MD5 ile ilgili bilgi isteniyor.SH2 kullanımı çok basit aynı zamanda çok etkili bir script(mi demeliim Algoritma mı?:))Herneyse detaylı bilgi indirdiğinizde beni oku dosyasında var....

İndirme Adresi: www.tagarsiv.com

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
öncelikle teşekkür ederim.

Emeğine saygısızlık etmem ama o şifreleri çok basit bir şekilde çözebilirim.Sisteminin içine girdim kodları gördüm mesela D harfini 56SR olarak replace yapmışsın vs vs gidiyor ;)

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1

Emeğine saygısızlık etmem ama o şifreleri çok basit bir şekilde çözebilirim.Sisteminin içine girdim kodları gördüm mesela D harfini 56SR olarak replace yapmışsın vs vs gidiyor ;)

haydaa dur adam bismillah demedi sen kodları cozdun :D hevesini kursağında braktın adamın :)

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 karakteri 2833 karakterle temsil eden bir encryption. şaka gibi :D

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
D harfini 56SR olarak replace yapmışsın

eğer doğruysa yapılacak basit bir cracker programı ile çoook kısa sürede kırılır

( daha iyi yapabilirsin başarılar.. ) : )

x-treme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım algoritmanın mantığını pek kavrayamadım açıkcası.
Sadece replace'den oluşan bir fonksiyona şifreleme demek saçma olur :)
md5'le kıyas ise enteresan.
Daha iyisini yapabilirsin..

cortes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım demek istediğimi size anlatamadım.Ben bu dosyayı yayınlamasam şifreler zaten çözülemezdi yayımlamamın amacı MD5 Algoritmasından anlamayan amatör aspciler için.Ayrıca orada "Algoritma mı demeleyim"ide zaten öylesine yazdım beni oku dosyasında da fonksiyon diye geçiyor.Merak etme ben algoritma dersi alıyorum.

cortes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Hocam zaten bunu neden yayımladığımı yukarıdaki mesajımda yazdım.Ayrıca kendime göre biraz daha iyi birşey hazırlamayı düşünüyorum.Çünkü bunun çıkardığı sonuçlar çok uzun.

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
cortes yanlış anlama beni.Bizde seni ilerde daha iyi sonuçlar alman için eleştiriyoruz.Ben sistemi asla kötülemedim ama gördüğüm eksiklikleri belirtiyorum.

1. sadece replace mantığı ile bir şifreleme sistemi yapmak çok basit olur çünkü

sifre = replace(sifre,"A","x892")

gibi yapsan bunu ilerde sifre = replace(sifre,"x892","A") baştan aşağı çözebilirsin sorun olmaz yani

2. bence sabit uzunluklar olmalı md5 teki gibi.Yani 1 karakterlik veriyide şifrelesen 10 da şifrelesen şifrelenmiş hali hep aynı sayıda karakter olsa iyi olur diye düşünüyorum :)

cortes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cortes yanlış anlama beni.Bizde seni ilerde daha iyi sonuçlar alman için eleştiriyoruz.Ben sistemi asla kötülemedim ama gördüğüm eksiklikleri belirtiyorum.

gibi yapsan bunu ilerde sifre = replace(sifre,"x892","A") baştan aşağı çözebilirsin sorun olmaz yani

2. bence sabit uzunluklar olmalı md5 teki gibi.Yani 1 karakterlik veriyide şifrelesen 10 da şifrelesen şifrelenmiş hali hep aynı sayıda karakter olsa iyi olur diye düşünüyorum :)

Anladım hocam dediğini
sifre = replace(sifre,"x892","A") olayını test etmedim zaten bencede tersine çevirebilir ama biraz daha düşününce çevirmeyebilir gibide geliyor:)Neyse onu tersine çevirip bir deneyeyim.Ama bu sadece bir başlangıçtı.Amacım sadece kendim içindi fakat başkalarıda yararlansın istedim.Eğer bunu geliştirim Algoritma ile yaparsam onuda dağıtacağım.

x-treme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cortes yanlış anlama beni. Bizde seni ilerde daha iyi sonuçlar alman için eleştiriyoruz. Ben sistemi asla kötülemedim ama gördüğüm eksiklikleri belirtiyorum.

2. bence sabit uzunluklar olmalı md5 teki gibi.Yani 1 karakterlik veriyide şifrelesen 10 da şifrelesen şifrelenmiş hali hep aynı sayıda karakter olsa iyi olur diye düşünüyorum
aynen katılıyorum..

cortes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herneyse bende sizin gibi zaten düşünüyorum önceki mesajlarımda da yazdım amatörler kullanabilir.Amacım boşa gitmesin birileri faydalansın...

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Herneyse bende sizin gibi zaten düşünüyorum önceki mesajlarımda da yazdım amatörler kullanabilir.Amacım boşa gitmesin birileri faydalansın...

anlaştığımıza sevindim yeni scriptleri bekliyoruz , eleştirilerimz hazır taki tamam kardeş bu 4 4 lük olmuş diyene kadar :)

n0tepad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu tür algoritmalara replace yapıyor demek bill gates'e sen windows kuramazsın demek.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
zaden kuramaz o firma sahibi ne anlar windows kurmaktan :D

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
olur mu canım :) o adam kurarken tekmiş o şirketi. bu seneye kadar şirketin hem yöneticisi vs.vs hem de başprogramcısıydı.. başprogramcılığı bırak(acak)mış diye duydum..

koda gelince, sen en azından cesaret edip girdin. araştır, burda bırakma. eminim ki daha iyilerini yapacaksın..

cortes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@masques

Hocam ben bu SH2 yi biraz daha geliştirdim.Bir msni eklersen benim sana dosyayı atayımda bir kontrol et.SH2 ye göre daha detaylı ve güvenli yine çözülebilir ama daha zor hatta SH2 ye göre baya zor.Detayları msnde anlatırım.İşleyiiş vs.

(Aslında ben bu işlerle uğraşmam ama yaparken güzel ve zevkli olduğunu farkettim.Ve bu henüz şifrelemek ile ilgili ilk deneyimim...:))

msn: [email protected]

Yazmayı Unuttum: Bunu şimdi yayımlamamın sebebi indiren arkadaşların zarar görmemesi henüz test ediyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5