İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mdb id sıralama ayarı ACCESS

aliunalcik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba

arkadaşlar bi problemim var, mdb deki kayıtları sildiğim zaman mdb de hiçbişey kalmıyor.

fakat id stununda silmeden önce atıyorum 1003 de kaldıysa yeni açılan veride 1004 olarak devam ediyor bu olayı nasıl silerim

yani id stununu tekrar 1 den nasıl başlatabilirim ? tüm veriyi siliyorum ama heralde biyerde cache yapıyor.

forumselcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
otomatik sayı olduğu için bir daha 1 e dönmez
zaten mantıklı olan da budur
aklıma gelen tek çare tablodan id kısmını silip tekrar eklemen
bunu elle ya da kodla şöyle yapabilirsin
alter table tablo1 drop id (siliyoruz)
alter table tablo1 add(id int AUTOINCREMENT)

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Tüm verileri sildikten sonra tablo tasarımına gel ve id'nin birincil anahtarını kaldırdıktan sonra sil ve tekrar id ata ve otomatik sırala seçtikten sonra üzerinde sağ tıkla ve birincil anahtarını ekleyip sayfayı kapat. Yeniden kayıt girdiğinde 1'den başliyacaktır.

NOT: Bu işlemi databasede veri varkende yapabilirsin.

BLooD_NiGhT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
id in mantıgı zaten her veriye bir deger vermek. veriyi silsen o degerde silinir ve bir daha kullanılmaz. tekrar 1 den başlamak için arkadaşların dedigini uygula.

sopratutto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dbdeki kayıtları sildikten sonra düzenlemeye git, id alanını metne ya da farklı bir şeye dönüştürüp sonra yeniden eski haline getir. yeniden sıfırlanacaktır.

mixcat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
id kismindan otomatik sayi vermeyi kaldir baska bir alan ekleyip oraya otomatik ver sorna kaydedip cik, tekrar ac alan adini id olarak degistir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5