İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

.mdf import yardım !

egitimsart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
elimde .mdf yedek var. onu veritabanına import edeceğim.

nette çok aradım. türkçe fazla kaynak yok. ingilizce kaynaklarda soyle diyor.

databases sağ tıkla all task >> attach de olur diyor.
fakat ben sağ tıklayınca attach gorunuyor fakat tıklanmıyor. sonuk yani.
diğer yontem olarak mssql server programını durdurun. data içinde db.mdf db.ldf ye yeni veritabnını kopyalayın diyor.
bu şekilde de denedim olmadı. son 1 gunum bu mdf yi import ile geçti. yapamadım. yardımcı olacak arkadaşlar buraya yazarlarsa yada msn : [email protected] eklerlerse sevinirim. buraya yazılırsa iyi olur aynı sorunu yaşayacakalr için kaynak olmuş olur. yardımlarınızı bekliyorum iyi çalışmalar

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim fazla bilgim olduğunu söylemem konu hakkında. Fakat bir arkadaşıma mesajınızı gösterip, sorunu anlattım.

Verdiği cevap;
Database Engine'ye Windows Authentication ile login olunacak. Login işlemi gerçekleştikten sonra,sol menüde DATABASES seçilip sağ tıklanılacak. Herhangi bir db üzerine sağ tıklanmayacak yani. Databases yazan klasöre sağ tıklanacak. Orda tasks falan yok, bir db seçip yapmıştır ondan hata almıştır.

Konuyla ilgili resimler;
ry9xty86d7sfby0ko034.jpg

zhh2x7h51s6ieelwrn96.jpg

Add tıklayıp, mdf dosyası seçiliyor.

Teşekkürler aCme diyoruz :)

desoLate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Üstteki resimler, SQL Server 2005'e aitmiş. SQL Server 2000 için olan resimler aşağıdadır.

wy79c53kmbhtnh1jaoxh.jpg

mtykof5py14u1dalxaqz.jpg

Resimlerde gösterilen şekillerde Attach hiçbir şekilde çıkmıyor ise, SQL Server yanlış kurulmuş veya demo olabilir.

egitimsart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bendeki demo attach gorunmuyor ondan ozaman. çok teşekkürler kardeş. saolasın

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5