İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Media Temple Grid Host Nasıl Kullanılır

sermerane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar ben media temple grid host aldım. Sitemi yayına soktum. Bildiğim kadarıyla 100 tane sitemi bu host üzerinde barındırabiliyormuşum.
100gb alan ve 1tb bant genişliği var. aylık 20$'da ücreti var.

Bu hostu kullanan arkadaşlardan bazı konularda yardım talebim olacak.
1: Yeni bir domain eklediğimde bunun host ayarlarını nasıl yapacağım.
2: Başka bir sitemi nasıl taşıyacağım.

Umarım bu konunun media temple kullananlara çok faydası olur.

Şimdiden teşekkürler.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Eğer aynı host içerisinde yayınlanacaksa aynı ns yi yönlendirerek kullanabilirsin,

Site taşıma işi ise, eğer cPanel/whm kontrol paneli varsa orada backup taşıma işlemlerinden halledebilirsin diye düşünüyorum, öbür türlü dosyaları tek tek alıp yüklemen, veritabanınını yüklemen vs. gerekecek.

sermerane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer aynı host içerisinde yayınlanacaksa aynı ns yi yönlendirerek kullanabilirsin,

Site taşıma işi ise, eğer cPanel/whm kontrol paneli varsa orada backup taşıma işlemlerinden halledebilirsin diye düşünüyorum, öbür türlü dosyaları tek tek alıp yüklemen, veritabanınını yüklemen vs. gerekecek.

Bir kere yapmayı başardım. Ftp'de dominlerin içerisinde yeni eklediğimi gördüm. dns'yi yönlendirdim. İndex attım ve site çalıştı. Ama paneli diğer panellere hiç benzemiyor. Bana karışık geldi. İlk yaptığımı sildim şimdi tekrar yapmaya çalışıyorum ama bir türlü başaramadım.

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende MediaTemple kullaniyorum, genelde bloglar icin tavsiye edilen, uptime endustri standardlari uzerinde olan bir host. Tek dezavantaj, control panelleri propreitary yani kendilerine ait. Kullanimi cok basit ama fonksiyonu yuksek bir panel.
Grid hosting olayi cok hos, simdiye kadar downtime yasamadim (aman masallah). Domain kontrolu ise Plesk yada CPanel reseller kullanimlarina gore biraz kullanissiz. Domainler tek tek kontrol edilebiliyor ama tum ayarlar "main" ana domain'in ayar tablosu altindan yapiliyor.
Spesifik herhangi bir sorun olursa elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada MediaTemple'da silme olayina girmemek lazim, domain eklemek ne kadar kolay ve kisa ise, silmek nerede ise 24 saat aldi bir keresinde. O yuzden ayarlari titizlik ile yapmak lazim.

sermerane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iki tane grid host almıştım, ikinci hesabımı kapatıp oradaki domaninimi birince hesaba geçirmek istedim. domain kaldı öyle media temple komple silmiyor üyeliğimi
üyeliğimi silse sorunsuz öteki üyeliğim üzerinden o domaini çalıştıracağım ama olmuyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5