MediaTek Çekirdek Sayısını Artırıyor

Teknolopi

0
İyinet Üyesi
Katılım
19 Mayıs 2014
Mesajlar
318
Reaction score
0
Mediatek_chip.jpg


Akıllı telefonlar için işlemci üreten MediaTek firmasını çekirdek sayısını 10-12 ye çıkaracağı iddiaları yayılmaya başladı. Firma daha öncede akıllı telefon piyasasında eş zamanlı çalışabilen gerçek 8 çekirdekli işlemciyi üretmişti.

Çin’de yayılan bir habere göre MediaTek firması işlemcilerinin çekirdek sayısını 10-12’ye çıkarmayı hedefliyor. MediaTek ve Qualcomm firması daha önce 64 bir işlemci ve LTE konusunda birbiriyle rekabet içerisine girmişti. MediaTek firması şimdi büyük bir atak yaparak çekirdek sayısını artırıyor. Bu çiplerin sunucu pazarı için hazırlanıyor olma ihtimali de var.

MediaTek firması büyüyebilmek için kar payı azalan akıllı telefon piyasasının yanında yeni bir pazara giriş yapması gerekmekte. Bunun yanında sunucu bölümüne geçen ARM üreticilerinin de gittikçe arttığı göz önünde bulundurulursa MediaTek’in de aynısını yapması pek de sürpriz olmayacak gibi görünüyor.

Kaynak: MediaTek işlemci sayısını arttırıyor!
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst