İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

memcached öneririrmisiniz?

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
merhaba arkadaşlar,
serverimda xcache mevcut. şimdi birde memcached kurmayı düşünüyorum.
Her ikisini acaba önerirmisiniz?

MadDriver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kendi php + mysql scriptimde cpu'ya aşırı yüklenme oluyordu. Memcached kurdum ve scriptime uyguladım cpu yüklenmesi %30-%40 oranında düştü. Tavsiye ederim. sunucuda xcache'de kurulu.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Hıms duydugum kadarı ile
memcached mysql i cachliyormuş. duydugum kadarı ile bu sayede cpu kullanım oranı düşüyormuş? Acaba doğrumu

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
bazı forumlarda olur diyenler oluyor.

Bunları php scripte cagırmadıkca çalışmaz diymi?

Benim bildigim kadarı ile çalışmaması lazım. ama otomatikmen calışıyor diyenler oldu.

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bazı forumlarda olur diyenler oluyor.

Bunları php scripte cagırmadıkca çalışmaz diymi?

Benim bildigim kadarı ile çalışmaması lazım. ama otomatikmen calışıyor diyenler oldu.

uygulamadığınız sürece çalışmaz. memcache'e set ile data yollayıp, get ile almanız gerekli.

aşağıdaki adresten uygulama ve örneklere bakabilirsiniz.
http://php.net/memcache

canparlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Küçük variableları alabileceğiniz bir sistemi; özellikle Vbulletin'de Datastore için kullanılıyor ve büyük bir katkısı var.

MadDriver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tabiki sadece memcached kurmak yetmez bunu php scriptinize entegre etmeniz gerekmektedir. memcached ile istediğin herşeyi ram bellekte tutabilirsin. fakat mysql cachelemek en iyisidir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5