İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Memleket hasreti yasayanlar..

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaslar..
gurbette yasayan veya yasamak zorunda olan arkadaslar..memlekette en cok ozledigimiz seylerden ve yasadiginiz guzel gunlerden bahsetmek isteyenler buyursun.
ben hasret kaldigim sey yiyecek diyebilirim:) cunku tr de olan hic birsey yok burada..helede o guzelim pogca,borek hatta simite bile hasret kaldim valla..begenmediginiz peynire zeytine bile hasretiz:)
yasadigim en guzel gunlere gelirsek benim icin yasanilan en guzel gunler..bayram gunleridir..bayram geldimi gun baska guzel insanin ici daha bir hos olan gundur.tam 3 sene 7 bayram geldi gecti ama nerde? yok maglesef gurbette helede etrafinda turk/muslaman olmayan bir ulkede..normal bir sabahmis gibi kalk isine git isten gel yat..normal herhangi bir gun iste..
ya siz?

S

samuray

Misafir
seni anliyorum

GuLSehri' Alıntı:
merhaba arkadaslar..
gurbette yasayan veya yasamak zorunda olan arkadaslar..memlekette en cok ozledigimiz seylerden ve yasadiginiz guzel gunlerden bahsetmek isteyenler buyursun.
ben hasret kaldigim sey yiyecek diyebilirim:) cunku tr de olan hic birsey yok burada..helede o guzelim pogca,borek hatta simite bile hasret kaldim valla..begenmediginiz peynire zeytine bile hasretiz:)
yasadigim en guzel gunlere gelirsek benim icin yasanilan en guzel gunler..bayram gunleridir..bayram geldimi gun baska guzel insanin ici daha bir hos olan gundur.tam 3 sene 7 bayram geldi gecti ama nerde? yok maglesef gurbette helede etrafinda turk/muslaman olmayan bir ulkede..normal bir sabahmis gibi kalk isine git isten gel yat..normal herhangi bir gun iste..
ya siz?
slm gulsehri seni anliyorum cunku bende 3 aydir japonyadayim.ve gercekten simdiden turkiyeyi cok ozledim.burda yasayan turkleri internetten ararken buraya denk geldim.osakada yasiyormussun.ben tokyodayim.canim cok sikildi.suan calismiyorumda.bu yuzden tokyoda tasayan turklerle tanismayi istiyorum an azindan bu biraz sikintiyi hafifletir

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hımm bende bilirim Memleket özlemini..

Almanya'da 3 Ay kaldım ve memlekete koşa koşa geldim :)

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
GuLSehri' Alıntı:
helede o guzelim pogca,borek hatta simite bile hasret kaldim valla..begenmediginiz peynire zeytine bile hasretiz:)

Ekmek arasi inegol kofte + ayran Gulsehri.
Fazla aciklamaya gerek yok sanirim. Senden kacmaz :)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Almanyada yasarsanız Belki Köfte,Döner yersiniz Türk Dükkanları var ama bazı yerlerde o şansta olmayabilir :)

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ulke guzel. sorun icindekilerde..
ama konunun akisina girersek,
bunca sorunun ustune birde kofte yada doner yiyemeseydin? :)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hava sıcak olsa keşke ankarada havaya bak hele 23 Nisan Törenleri bile iptal edilmiş kötü havadan :D

Ülkemiz mükemmel zaten hem bulundugu yer hemde yemekleri :D

e-Xtra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hee, bu sabah haberlerde izlemiştim o yağmur altında sırıl-sıklam olmuş, üstlerinde ceket ve gömlek(üniforma) den baska bişi olmayan, asker gibi sıra halinde üşütüp hasta olmaları pahasına yürüyüş yaptırılan öğrencilerin "yeter artık, bizim bayramımız mı yoksa bittiğimiz an mı" dercesine kameraya sitem dolu bakışlarını...

bu cümleyi ben kurdum :p

S

sevdik

Misafir
Yugoslavyada bile döner getirmişler geçen yaz gördüm 2senedir varmış 1 akıllı türk getirmiş :)

Ben genellikle yugoslavy yemeklerini fln yiyorum her 10günde bir zaten geliyor evime Türkiyede yaşamak zor :)

Siz türkiyede doğdunuz için alışmışsınız zeytinyağlı dolmaya dönere köfteye gelin birde bana sorun

Bizim memlekettin en çok "palaçinka ve uştipak" denilen iki yemek var birgun beklerim ist/bayrampaşa ya ısmarlarım görün memleketimin yemeklerini

GülŞehri selincim sana postayla atcam :) yada bu yaz gel esenlere bakim bizim alt semt getireyim sana

M

M@l@tyasporlu

Misafir
zaten hoca zeytinyağlı dolmayı Türk olan yiyebilir :) gerçi boşnaklarda Türk sayılır ama arada lehçe farkı var :) hoca merak ettim sen ne iş ediyon türkiyede imzanda güzel yalnız o serbianı bosnian ve turkishin yanına yakıştıramadım. :)

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
az kaldi geliyorum sevdik,pogca,lahmacun,borek,baklava,zeytin,kurt boregi,simit
2,5 ay kaldi bekleyin beni anacigim :D

cepwap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
GuLSehri, Japonya'da mısın? Ne işin vardı Japonya'da?

stokbilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar enteresan sorular sormuşsunuz :) benim öğrenmek istediğim orada yaşamak istiyorum türkiyeye nazaran hayat şartları nasıl?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5