İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Merhaba reseller sorun

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benim bi firmadan resellerım var.Firmanın desteği süper sürekli yardımcı oluyorlar fakat benimde onlarında kafasını karıştıran bir problem var

Şimdi,
benim resellerımı açtık ve açtıktan sonraki iki gün 5 müşteriyi kaydettim domain olarak.
İlk domain doğal olarak resellerın kendi ip sini barındıran hostingin web sitesi olacak adres.

Örneğin www.abc.com diyelim benim hostingime
eklediğim bi müşteriyede www.xyz.com diyelim

Ben günün 24 saati kesintisiz abc.com ile ftpye ve siteye bağlanabiliyorkn
günün %80 inde xyz.coma bağlanamıyorum
yani "host not found" uyarısı alıyorum ancak ilk domainde bu sorun olmuyor

Bunun sebebi name server diyeceğiz fakat ilk açtığımda aktif oluyor dosyaları atıyoruz sonradan kayboluyor tekrar geliyor tekrar gidiyor fln.Ancak ilk hosting domaininde hiç bir sorun yaşanmıyor

Sizce sorun neden olabilir?Çok büyük bir problem bu yardımcı olun lütfen

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
böyle bir problemi ilk kez görüyorum.istersen söylediklerimi dene.belki işe yarar.

ilk önce DNS Zone Edit var oradan bak senin dns bilgilerin yazılıyormu yazılmıyorsa kendi dns bilgilerini yaz birde domain paneline bak senin dns lerinin dışında IP leri istiyorsa doğru girildiğindende emin ol en önemlisi .tr alan adlarında böyle problemleri çok gördüm eğer .tr alan adı ise kontrol etmende fayda olabilir.eğer bunlarda çözüm olmazsa bağlı oldugun server destek servisi ile görüş belki onlar sana daha çok yardımcı olurlar.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Her iki domaini de yazabilirsen inceleme sansimiz olur.

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yanlız değiştirdiniz IP ler size verilen IP ler olması lazım.ona dikkat etmelisiniz.çogu yerde reseller müşterilerine farklı IP vermekte.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yok direk destekle iletişim içinde yaptık beraber. onların verdiği yeni ip ile dnsleri yönlendirdim

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
FTP ile bağlanırken FTP adresi kısmına ne yazdığın önemli değil. DNS sorunudur kesin. Bazı bölgelerde dns değişimi adsl üzeirnde 72 saati bile bulabiliyor.

Hosting sitenin ftp adresiyle bağlanın bir müddet yada IP ile. Makinada ki herhangi bir ftp.siteadresi.com yada IP ile o hesabın kul adıylada bağlanılır. Zaen ftp adresi bildiğin IP'ye yönlendirme

Site adresi olarakta www kullanmadan yaz bakalım bağlanıyor mu? Dns çözülürken ilk olarak http://siteadresi.com çalışır..

Yine emin olmak için http://www.siteuptime.com burdan remote olarak dene bakalım siteyi açılıyor mu yurt dışından...

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tşk ederim ancak sorun çok garip
yani site geliyor name serverlar aktif olunca 1-2 saat sonra gidioyr tekrar geliyor fln ama bu domainler gittiğinde ilk açtığım hosting domaini hep açık ..
ara sıra gidip geliyor. name serverların aktif sürsiyle bi alakası yok yane

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5