İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mesleğimizin Yüz Karaları

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok o çok önemli bir vakka değil hakkaten resimlerin asimetrik hallerini kullanmışlar enazından yaratıcılık var :)

N

nothing

Misafir
bencede sadece benzetilmiş bu, kopya olamaz ama düşüncesi isbank.com a benzer bir site yapmakmış sanki. iyi değiştirmiş ama.. :)

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar html kodlarinizi kolaylikla saklayabilirsiniz anlasilmaz kodlar ureten bir suru program mevcut

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence genel bir kullanım şeklini bir yerden kopyalayıp kullanmanın sakıncası yok. hatta ahlaksız bir şey de değil, hırsızlık ta.
Ama verilen örneklerin bir çoğu hırsızlık gerçekten.
bir siteyi kopyalayıp oldukça benzer hali ile yayınlamak inanın çok kısa sürüyor. ama çok sağlıklı bir sonuç doğurmaz.

ben sık sık biryerlerden bir şeyler kopyalarım. Adsense için kullanılabilecek iyi bir reklam döşemesi gördüm bir yere kaynağı görüntüleyip nasıl yaptığını öğrendim beleş bir script miş meğer aynen kullanacağım. :) Sonuçta kopyalamış olacağım ama bu hırsızlık değil.

Şu ayrımın yapılması lazım:

eğer bir siteden zaten uzun uğraşlar sonucu kendi kendinize de yapabileceğiniz bir şeyi mesela 15-20tane linki alıyorsanız bu hırsızlık değildir. Zaten çoğu kişi anlamaz da kızmaz da ..

Ama bir sitenin tamamını ya da büyük kısmını hiç emek vermeden kopyalayıp yayınlıyorsanız tıpkı bir kitabı alıp yayınlamak gibi bu bir suçdur.
Eğer bir kitabı okursanız o kitaptakileri bilirsiniz yeni yazacağınız kitapta da kullanabilirsiniz. alıntı yaparsanız bu alıntı harfiyen yapılan bir alıntı ise yazarın izin vermesi kaydıyla ve uygun şekilde alıntı olduğunu belirtirsiniz.

Sonuç olarak AHLAK...

Saygılar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5