İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Mesleğimizin Yüz Karaları

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok be yaw, modifiye temiş biraz, daha ne istiyorsunuz..;)

S

sevdik

Misafir
slm

Arkadaşlar boyle konular daha once forumda acılmıştır ve sadece kargaşaya neden olmuştur Kimin ne çaldıgı sizi ilgilendirmez Sizin sitenizi çalarlar o aranızda olan bir şey o adama mail atarsınız alın benim sitem www.sevdik.net
www.komikturk.com dan aldım bana kim ne diyebilecek << işaretlerimiz aynı mesela komikturk ile napacaz << leri çıkartalımmı

düşünün ben .js li dosya o site sayesinde öğrendim oldugunu ve ilgimi çekti herkes birşeyleri öğrenmek zorunda kimsenin sitesini de buraya yazmak size düşmez biz daha dün iyineti de tartıştık ne oldu sonucta daha önemli konular var onlara bakalım oke herkese iyi çalışmalar

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sevdik' Alıntı:
Arkadaşlar boyle konular daha once forumda acılmıştır ve sadece kargaşaya neden olmuştur Kimin ne çaldıgı sizi ilgilendirmez Sizin sitenizi çalarlar o aranızda olan bir şey o adama mail atarsınız alın benim sitem www.sevdik.net
www.komikturk.com dan aldım bana kim ne diyebilecek << işaretlerimiz aynı mesela komikturk ile napacaz << leri çıkartalımmı

düşünün ben .js li dosya o site sayesinde öğrendim oldugunu ve ilgimi çekti herkes birşeyleri öğrenmek zorunda kimsenin sitesini de buraya yazmak size düşmez biz daha dün iyineti de tartıştık ne oldu sonucta daha önemli konular var onlara bakalım oke herkese iyi çalışmalar

sizin için bir problemi yoksa zaten hiç bu başlık altına post atmayın..
kargaşaya neden olduğunu zannetmiyorum zira öyle birşey olursa mod. arkadaşlar konuyu kilitlerler.
whitekey de bir başlık açmış ve ilgilenenler katılıyor, onun veya başkasının umrunda değil kimin okuyup okumaması diye düşünüyorum.eylemini gerçekleştiriyor.mod. olursanız uygunsuz gördüğünüz mesajları silersiniz.
burada yazılan mesajlar kurallara uygun olduğu süre içerisinde yazıp yazmama hakkını başkasının vereceğini zannetmiyorum..
saygılarımla..

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nedense bu tarz konular herzaman bileğinin hakkıyla bişeyler yapanların ilgisini çeker çalıp çırpanlarda olayı kargaşaya dönüştürüp kaynatırlar bunu biliyorum

sana yaptığın hırsızlıktan dolayı kimse bişey dermi bilmiyorum ama bu konuyu okuyanların hiçbirisi sana webmaster demiyecek onu biliyorum ;)

fikir ve sanat eserleri kanunu kapsamına giriyor sitelerimiz aslında ama bunları tabiki tescilleyen kimse yok şimdilik

ilerde bu tarz bir durumlarla karşılaşmanız dileğiyle

E

erotika

Misafir
aslında idda macbulteni tam bzenemiyor yani çalmışsa bile hiç çaktırmıyor :)

S

Senbul

Misafir
eg-zotika' Alıntı:
aslında idda macbulteni tam bzenemiyor yani çalmışsa bile hiç çaktırmıyor :)

Haklısın bu daha cok çalmaktan ziyade esinlenmeye benziyor.Buda cok doğal Çalmak cok ayrı esinlenmek ise cok farklı.Esinlenme konusunda bir cok site var piyasada birisi yapıyor ve bunu gorenlerde bundan esinleniyor.Bununda bir cok orneği var kimi esinlendiği siteyi coktan geride bıraktı kimiside sadece taklit olrak yayına devam ediyor.......

S

sevdik

Misafir
slm

Benim burdaki yazmın anlamı şuydu Kargaşa dedim çünkü boyle konular zirve100 de açılmıştı burda da açılmıştı Ben size burda 100 tane site yazabilirim birbirine benzeyen çalıntıdır ayrıca Üstelik şunu unutmayın ki bazı siteler asp php ile yapılıyor fakat bunlar bir script oldugu icin herkes yukluyor ve kullanıyor Ayrıca sen bana webmaster demiyor olabilirsin yeterince kişi beni zaten webmaster diyor ve gereken hakkı ben veriyorum isteseydim hepsine yazı yazdırırdım burada ama bir anlamı yok

Herkes kendi emegiyle güzelsözleri hanginiz kendi aklınızdan yazıyor varmı öyle bir delikanlı sonucta tum resimler,yazılar zaten internette alıntı değilmi Adamlar gider sitenizin tamamını çalar benimde başıma geldi çok basit yaptıgım bir siteyi bile aynısını yaptılar ama bunu burda yazmak yerine gidip o şahıs ile mailleşseydiniz gerekirse küfür edin ama burda hiçbir webin ismini yazark kimseyi kötülemeyin Kimse babanızın oglu değil burda kimse sizlerin sözlerini anlayışla karşılıyamaz Benim hakkımda istediginiz şeyi yazarsınız ben takmam kafama çünkü ben siteye giren cıkana bakarım hitime bakarım

Sizde burda böyle konular açacağınıza siteniz için nasıl daha yararlı olabilir diye düşünseniz kimsenin bilmedigi birşeyleri öğrenseniz yada burda bir konu açıp web tasarımlıga yeni başlayanlar icin biraz destek olsanız nasıl sitelerine iyi bir hizmet verebilirler anlatsanız bir düşünün burdaki yazım kimseye ne hava atmak icin nede alındıgım icin yazmıyorum Sadece bir kendinize bakın birde yazdıklarınıza böyle yazılarla o bahsettiginiz sitelere birşey olmaz alınmazlar onlar görmez belki yazılarınızı Sadece boşuna yazmış olursunuz Daha önemli konuları anlatsanız buraya illaki birgun ben açacagım 30 konu hepsine cvp istiyecegim lütfen bu forumda sadece anlayış anlayış gösterin bazı şeylere ve lütfen kendi işinize bakın ya yardımcı olun yada yazmayın kimseyi kötülemeyin...

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sevdik' Alıntı:
Herkes kendi emegiyle güzelsözleri hanginiz kendi aklınızdan yazıyor varmı öyle bir delikanlı sonucta tum resimler,yazılar zaten internette alıntı değilmi Adamlar gider sitenizin tamamını çalar benimde başıma geldi çok basit yaptıgım bir siteyi bile aynısını yaptılar ama bunu burda yazmak yerine gidip o şahıs ile mailleşseydiniz gerekirse küfür edin ama burda hiçbir webin ismini yazark kimseyi kötülemeyin Kimse babanızın oglu değil burda kimse sizlerin sözlerini anlayışla karşılıyamaz Benim hakkımda istediginiz şeyi yazarsınız ben takmam kafama çünkü ben siteye giren cıkana bakarım hitime bakarım

1 - biz burda propaganda falan yapmıyoruz. eğer öyle bişey yapmak isteseydim emin ol sitelerimde bunu belirtirdim kim engelleyecek beni. bundan sonrada bu tarz bir site yapacağıma emin olabilirsin seninde siten içinde olacak :)
isminide söyliyim hemen sana www.internethirsizlari.com nasıl güzel dimi buraya yeterince site biriktirebilirsek yapacağıma dair söz veriyorum. ve bunu yaparkende kesinlikle çalıntı sitelere hit gönderimi olmayacak o sitelerede belki 1-2 kişi...

2-
www.bedava100.com
www.bedavax.com
www.netbulmp3.com
www.fontcop.com
www.ceplik.com

bulsana hadi tasarım hırsızlığı hatta sana olayı abartıyım üzerinde çalışılmamış 1 tane jpg bulsana tasarım içinde. buradaki ortamı germemek için sana bundan sonra zorunlu kalmadıkça cevap vermeyeceğim.

3 - Lütfen buraya bu tarz siteleri yazarsanız sevinirim.

4 - en kızdığım şey benim ve sizin günlerce uğraşıp yaptığımız çalışmalarım kendini böyle webmaster sayan kişiler tarafından çalınması. gerçekten başkasının içeriğide çalındığı zaman çok açık ve net kızıyorum onun için lütfen bu tarz ?arkadaşlara karşı tepkimizi en azından bu başlık altında gösterelim.

H

hitmp3tr_com

Misafir
bence öğrenmek amacıyla siteler kopyalanıp kullanılabilir ancak sahibinden izin alınarak.

ancak bazı insanlar o kadar abartıyorki çalarak 10-20 site açıyor çok yanlış birşey.

aslında çalarak çaldığı kişiye yaptığı kötülükten çok kendisine kötülük yapıyor. belki uğraşsa hem kendisini geliştirecek hemde daha güzel şeyleer yapacak.

iyi geceler.

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben zaten diyorum benim nasıl bu işi öğrendiğim belli
siteleri bilgisayarıma kopyalayıp satır satır silerek ne tagların işe yaradıklarını öğrendim
hatırlıyorumda anlamakta en çok güçlük çektiğimda <p></p> di :)

öğrenmek için ok kimse bişey demez hatta istesin kod gönderiyim ama aynısını yapıştırmak biraz kişiliksizlik oluyor katılan olur olmaz bilemiyorum bu benim kendi fikrim.
bunu savunanlarıda anlayamıyorum bitürlü
ben çaldım ama zaten bu işi biliyorum yaparım ama salağın teki yapmış ne uğraşıcam neyse daha fazla yorum yapmıcam.
gerçektende yazmıcam anlaşılan herzaman bu tarz kişiler 4-5 gömlek üstün gelicek bize karşı çünkü sesini çıkaran yok baksanıza ortam kekliği olarak ben görünüyorum galiba :)

bu konunun üzerine gitmicem sevdik kardeşim kimse bişey dememiş anlayacağı gibi sen webmastersin doğru olan yol senin yolundur devamyakında bu gidişle bende sizin kervana katılabilirim.
hatta ste isminide aynı bırakım .info sunu falan alıcam burayada yazıcam artık ama süpriz olabilir söyliyim

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öğrenmek isteyen arkadaşlar internette birçok web sitesinde ücretsiz olarak dağıtılan kodları inceleyebilirler @whitekey sana katılıyorum. bu iş kesinlikle hırsızlık başka bir açıklaması yok. Eğer böyle bir site açarsan bende birkaç site eklerim mutlaka
http://www.atauni.edu.tr <-------kopya
http://www.isbank.com.tr <-------orjinali
görün artık bu işi nekadar abarttıklarını

S

sevdik

Misafir
slm

Bana cevap yazmak zorunda değilsin fakat ben sana sunu diyorum buyur gir sevdik.net e komikturk.com a da git o adamın zaten sitesi dost sitelerimde ayrıca hiçbir linkimiz de aynı değildir ben herseyi kendim düzenledim sadece .js li dosya nasıl oldugunu öğrendim ondan dikkatlı bakınca görürsün zaten o internethirsizları adında acacagın site icin de sunları söyleyim aç sitemin orda yayınlanması senin eline birşey gecmez çünkü sitemin tasarımı zaten basit ve bilen biliyor nasıl yaptıgımı sen o verdigin sitelerle ugrasırken ben neler başardım bilmiyorsun

Sayemde suan 10-15 web sitesi 2000 hitlere ulaştı hiçbirisinden de bir karşılık beklemeden yaptım ben burda yazdım cunku çok yanlış kelimeler kullanıyorsanız mademki emek hırsızları var bunu adam akıllı yazın meslegimizin yüz karaları adında açma bak en güzel bazı arkadaşlar da yazmış yardım olabilecekler diye bazı konularda böyle cevap yaz mesela dersin abc.com sitemi def.com almış haberiniz olsun demen yeterli zaten burdakiler cahil değil hangi sitenin çalıntı oldugu belli oluyor yardımcı olmaya çalışın neyse ben zaten bu yazıdan sonra yazmıyacagım çünkü burda abim yerine koydugum kişiler bu forumu takip ediyor beni yanlış tanımalarını istemem herkes sonuçta işinizi yapıyor yanlışlarını öğrenirsin umarım arkadaşım oke

By KoS

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
darkman ne yaptın sen kos koca universite de site kopyala yapacak degil ya sadece biraz benziyor buda olabilir

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5