İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

meta tag önemi

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
aramalarda üst sıralarda çıkmanın pr değerinden sonra meta tag'ler olduğunu biliyorum. yada ben öyle biliyorum. neyse konuma gelirsek meta tag description kısmına sitemizle alakalı bilgilendirme yazısını yazıyoruz. ben bu bilgiyi her sayfa için o sayfanın içeriğiyle alakalı yazarsam daha mı fayalı olur. yoksa site için tek bir ortak description yetermi? yani demek istediğim diyelim bir araba sitem var. ya ortak yapıcam (birbirinden güzel araba resimleri, motor bilgileri, fln filan..) yada her sayfa için özel (mercedes resimleri, mercedes hakkında bilgiler...) yapıcam. sanırım 2. seçenek daha mantıklı. bir de sizin önerinizi alıyım..

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Diğer arama motorlarında değişiyor da Google için en önemlisi sayfa içeriği ve title'ı, sayfa içeriğinde odaklanmış olduğun kelimelerin ne kadar geçtiği, Sayfa title'ı ve title'ın içerikle ne kadar örtüştüğü çok önemli. Daha sonra da url gelir alt sayfalar için tecrübelerime göre ...com/mercedes-resimleri.html gibi.

Yani başlığa ve metalara 250 tane araba markası yazmaktan çok her sayfada belli bir kelime veya kelime grubuna odaklanmak önemli. Odaklandığın kelimelerin sayfa içeriğinde %2 seviyesinde olması çok az veya çok fazla olmaması önemli bir konu.

http://www.zirve100.net/seo/meta.jsp

Sayfaları bitirince bu tool ile kontrol etmeni ve düzenlemeni de tavsiye ederim.

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
bence description çok çokkk önemli bir arkadaşım var bu işlere yeni başladı , description konu içinde alakalı kelimeleri yazmış 2 ayda 300 küsür html den 10 ,20 bin hitlere ulaştı artık bende sistemlerimde description önem veriyorum.

Şahsen üst sıralarda çıkmak istiyorsan description önem vermelisin.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu konuda ön yargılıyım sanırım o yüzden yanılıyor olabilirim fakat ben her nedense bu meta etiketlerini adam yerine koyamadım gitti, hiç bir faydasının olmadığına veya yok denecek kadar az bi etkisi olduğuna inanıyorum ama bi kaç siteme koydum, bi bakıcam, pozisyonda bi değişiklik olacak mı diye. ama SEO konusunda metaya gelene kadar yapılacak çok işler var.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu konuda ön yargılıyım sanırım o yüzden yanılıyor olabilirim fakat ben her nedense bu meta etiketlerini adam yerine koyamadım gitti, hiç bir faydasının olmadığına veya yok denecek kadar az bi etkisi olduğuna inanıyorum ama bi kaç siteme koydum, bi bakıcam, pozisyonda bi değişiklik olacak mı diye. ama SEO konusunda metaya gelene kadar yapılacak çok işler var.
google için hiç bir önemi yok zaten. blogger kimin, google'ın. blogger'da meta etiketi var mı hayır.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34

Katılıyorum... En son iş metadır bencede... Hiçmi önemi yok var evet var ama en son adımlardan biridir... Şimdi bir site yaparsınız çok şık görünür ama hedef kitleniz google dan gelecek hitler ise seo yapılmamışsa bu site iş görmez, tıpkı ferrari kasası koyulmum murat 131 gibi, ama öteki gün ne yaparsınız motoru değiştirirsiniz ve rakipleriniz ile biraz daha rekabet etme gücünüz artar, sonraki gün koltukları değiştirirsiniz, iyice güçlenirsiniz, jantları değiştirirsiniz birazdaha... Bu böyle sürer gider seo konusu asla tek başına ele alınamaz benim kanım...

Evet tek birşey yaparak ben üst sıralara çıktım diyen kişilerde olacaktır oda şöyledir hiçkimsenin umurunda olmayan kelimelerde mesela ben bir siteme abudik kubidik leyla keyini eklersem ilk sıraya çıkarım işte meta keyword ile üste çıkmış olurum... Ama büyük yarışlarda sadece tek kelime ile baş sırada olmak imkansız...

Kolay gelsin

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
biz yinede formalite icabı koyalım :)

google bakmıyosa bile yahoo bakar, msn bakar, elbet biri bakar :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5