İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

meta tag sorusu

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<meta name="REVISIT-AFTER" content="1 DAYS">

<meta name="REVISIT-AFTER" content="1 DAYS" />

bu ikisi arasinda islevsellik acisindan fark var mi

graf von beelzebub

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biri html standartlarına gore otekisi ise xhtml standartlarına gore.

yeni nesil sayfalar genelde 2. sini kullanır, xhtml daha disiplinlidir html e gore arastırın derim.her tagın kapanması zorunlulugu oldugu icin tek taglar ornekte oldugu gıbı /> ile biter ama yine xhtml in bir kuralına gore her attirube ve icerigi lowercase olmalıdır dolayısıyla buyuk harfle degıl ufak harfle yazmalısın. fark bundan ibaret

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Baska forumlardan okuduguma gore orumcekler bu taglari okumuyorlar.
Yani sen ne yazarsan yaz o istedigi zaman gelip sayfalari indexliyor.

graf von beelzebub

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet oda var google meta tagların neredeyse hicbirine bakmıyor.

bosuna keywords ve description kullanmayın (eger google icin kasıyosanız, meta taglerde arama yapan eskı moel arama motorlarıda var).
dusunun bir kere, insanlar bu taglerı ıstedıgı gıbı degıstırebılır, ona gore arama yapsa ınsanlar her kelımeyı eklerler ve her aramada cıkarlar, google gibi buyuk bi olusum bunu dusunemıyormu sızce?tabıkıde dusunur.

google kanımca sadece "robots" degerıne bakıyor.revisit-after ın da etkı ettıgını sanmıyorum, genelde googlebot un sıtenızı ındexleme sıklıgını sayfa/sitenizin popularıtesı belırtıyor.ama arada fark olurmu demıs arkadas ona hıtaben ıkı kullanım arasındakı farkı acıkladım.global bı olay bahsettıgım sadece meta tagler ıcın degıl hr, br gibi tum tek tagler (a, p gibi kapanısı olmayanlar) icin gecerlı.

kolay gelsın

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Herşey link almakta bitiyor.Gerisi boş.
Google A sayfasından B sayfasına bir linki bir oy olarak algılar ( A sayfası ile B sayfası için) ve aynı zamanda oy’un oluştuğu sayfanın analizini yapar. Bu şekilde oy büyüklüklerine göre derecelendirilmiş siteler yüksek PageRank değeri alırlar ve her seferinde Google aramasında hatırlanırlar. Başka bir deyişle sizin sayfanızın önemi başka sayfalardan sizin linklerinize ne kadar refererans yapıldığına bağlıdır. Çok güzel meta tag doldurmanıza bakmaz.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
katılmıyorum

graf von beelzebub' Alıntı:
evet oda var google meta tagların neredeyse hicbirine bakmıyor.

bosuna keywords ve description kullanmayın (eger google icin kasıyosanız, meta taglerde arama yapan eskı moel arama motorlarıda var).
dusunun bir kere, insanlar bu taglerı ıstedıgı gıbı degıstırebılır, ona gore arama yapsa ınsanlar her kelımeyı eklerler ve her aramada cıkarlar, google gibi buyuk bi olusum bunu dusunemıyormu sızce?tabıkıde dusunur.

google kanımca sadece "robots" degerıne bakıyor.revisit-after ın da etkı ettıgını sanmıyorum, genelde googlebot un sıtenızı ındexleme sıklıgını sayfa/sitenizin popularıtesı belırtıyor.ama arada fark olurmu demıs arkadas ona hıtaben ıkı kullanım arasındakı farkı acıkladım.global bı olay bahsettıgım sadece meta tagler ıcın degıl hr, br gibi tum tek tagler (a, p gibi kapanısı olmayanlar) icin gecerlı.

kolay gelsın

sana katılmıyorum keywords ve description cok önemi yokk

graf von beelzebub

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben ne demısım zaten onemı yok kullanmayın demısım sen tutup sana katılmıyorum deyıp dedıgımı tastik etmissin, oda guzel

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5