İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Meta Tag Yerleşimi Hakkında Yardım!

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Merhaba,

Elimde bulunan bir sitenin script'ini SEO uyumlu yaptım yada yapmaya calıstım :) fakat bir sorum olacak.

Sayfanın,
Title, description, keywords ve author tagları genellikle sayfanın en başına konuyor. Bu tagları sayfanın en sonuna koysak, googlebot'un indexlemesinde yada başka bir aktivitede sorun olurmu? sonucta sayfada meta tag var fakat kaynağı görüntüle dediğinizde, sayfanın en başında çıkması gerekirken, en sonunda çıkıyor. :)

Bu Konu hakkında Bilgi verirseniz sevinirim..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Arkadaşlar Merhaba,

Elimde bulunan bir sitenin script'ini SEO uyumlu yaptım yada yapmaya calıstım :) fakat bir sorum olacak.

Sayfanın,
Title, description, keywords ve author tagları genellikle sayfanın en başına konuyor. Bu tagları sayfanın en sonuna koysak, googlebot'un indexlemesinde yada başka bir aktivitede sorun olurmu? sonucta sayfada meta tag var fakat kaynağı görüntüle dediğinizde, sayfanın en başında çıkması gerekirken, en sonunda çıkıyor. :)

Bu Konu hakkında Bilgi verirseniz sevinirim..

hiç bir sorun olmaz bence.Zaten botlar, özellikler o tagları arıyor ve indexliyor.Sonrada içeriği indexliyor, sonra img leri indexliyor v.s. böle gidiyor.Yani belli kb ya kadar ne var ne yok alıp gidiyor.Sayfanın başı, sonu ortası bence farketmez.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bildiginiz giib meta taglar head(baş) kisminin icinde oluyor, sayfanin başkısmında olması gerekmese head arasina koyulmazdi bence. Ayrica herhangi birimiz herhangi bir sayfayı açmak istediğimizde agent'in download ettigi kodlar yukaridan asagiya dogru devam etmekte yani sizin dediginiz gibi yaptigimizda agent sayfanin ön bilgilerini verebilmesi için sayfayi tamamen download etmiş olması gerekirdi.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Örümcekler ,sitenizi gezerken sayfa kodlarını yukardan başlayarak aşağıya doğru satır satır okuyup işlerler. Örümcekler özellikle kaynak kodunun üst kısmında bulunan satırları daha çok dikkate alırlar.
Gerçek hayatta ki bir komposizyonu düşünürseniz ,komposizyonda asıl anlatılmak istenen konu giriş bölümündedir. gelişme ve sonuç bölümleri asıl konuyu destekleyici ve daha az öneme sahip bölümlerdir.
Arama motoru programlayıcıları da bunu düşünüp, şu mantığı geliştirmişlerdir. Bir sayfanın asıl içeriği yada anlatılmak istenen bölümü üst bölümleridir.Bu sebeble bir sayfada yukarıdan aşağı gittikçe ve soldan sağa dogru gittikçe içeriğe verilen önemin azaldığını varsaymaktadırlar. ;)

http://www.gitme.net/meta-tag-seo.php

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
kısaca özetlemek gerekirse biri sen kimsin dediği zaman öncelikle adını söylersin ya sonra detaya inersin. botlar için metada aynı şey söz konusu. önce siteni tanırlar sonra içini tararlar.

ankara

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mohti siteyi güncellion galiba aşk olsun toplist kodumu kalmısmıssın söyleyecem google amcaya indexlemesin seni

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5