İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MetaTaglar Gerçekten Etkili mi ? Nasıl Bir MetaTag Kullanmalı ?

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Sen de bilgiye saygı duymayan insanlardan birisin.Kafanda yarattığın kalıplar dahilinde yaşıyorsun.Sizin tek sorununuz ego.Çok şey bildiğinizi,kimseden birşey öğrenemeyecek kadar bilgili olduğunuzu sanıyorsunuz.
İnsanları posta göre değerlendirmek de sadece size özgü zaten ...
Beni internet aleminde tanıyan tanır.O webmaster kahvehanesi dediğin yerde,senin gibi parazitlerden daha az olması mutluluk verici.En azından sen ve senin gibiler dışında emeğe saygı duyanların da bulunması da kendimi iyi hissetmemi sağladı...
Sizin gibiler olduğu sürece,kimse bildiğini paylaşmayacak ve siz kendi kendinize sözde sahip olduğunuz o mükkemmel bilgi dağarcığınız dahilinde yaşayıp gideceksiniz.
Lütfen sağda solda çektiğiniz kuyruk acılarını makalelerimin yorumlarına yansıtmayın...
Forumtr 'den kalma ahlakını ve ego sorununu buraya yansıtıp, -rep , +rep ten bahsetmişsin
Ne kadar garip bir insan olduğun ortada.İstersen arkadaşlarını da topla birbirinize rep to rep yapın olur mu ?
Sen de repim fazla diye sağa sola hava atan bir kompleksli insan çevresine dahil biri olarak webmaster olmuşsun ya ne diyelim

Ne yazık ki sizin gibi kötü niyetli arkadaşlar,ukala yorumları ile orayı kirletmiyorla

Seviyeyi siz düşürdünüz,ben de sizin alçalttığınız yerden aynen devam ettim.
Eğer gerçekten objektif olup,R10 'daki yöneticiliğimi görmezden gelip değerlendirebilecek düzeyde bir yöneticiniz varsa,gelsin durumu değerlendirsin.

--------------------------
yukarıdaki, bold yazılan, yerlerde

insanları üyeleri küçük düşürücü hakaretlerinden dolayı backdoor ceza almıştır..

saygılar

backdoor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Konumu silin,sabitteki başlığımı da indirin lütfen.
Bir daha böyle bir foruma ne uğramak,ne de görmek istiyorum...
Beni de banlayın.
Neden iyinetin bu kadar sevilmediği açıkça ortada.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Çok bir şey bildiğinizi göstermek istemişsiniz ama hiçbir şey bilmediğin açıkça ortada :)
Herşeyden önce Google Both değil Google Bot olacak.
Sitenin indexlenmesi ile metatagın alakası yoktur.Bilgisizliğinizi ilk olarak burada ifade ettiniz.Makalenin başında da dediğim gibi,MetaTag index kalitesini arttırır.
Makaleyi espiritüel bir dilde yazarak herkesin ilgisini çekmek istedim,tevekkeli öyle oldu ama her forumda sizin cinsinizden insanlar bulmak ne yazık ki mümkün.
Yapılan emeğe hiçbir saygınız olmadığı gibi karalamayı da bildiğinizi zannediyorsunuz. Küçük dağları siz yarattınız,bu forumdaki herkes sizden çok çok daha aciz ve bilgisiz.
Umarım egonuz tatmin olmuştur beyfendi ! :)

Meta Tag ile indexleme ilişkisini makalenizde siz kurmuşsunuz. Meta tagda şu yazarsa sizi ciddiye almaz şeklinde. Bende yazdığınızın aslında kısmende olsa abartılı olduğunu belli etmek için örnek sundum orada. O verdiğim sitede, sizin google both sizi ciddiye almaz dediğiniz parametreler yer alıyor zira...
Bunları sunmamda çok bilmişliğimin göstergesi olarak değil, öne sürdüğüm bilgiyi kanıtlamak olarak algılansaydı çok sevinirdim. Ortaya bir şey atıp çekilseydim daha mı sağlıklı olacaktı? Ayrıca espirili olarak yazmış olduğum yorumda dikkat ettiyseniz şahsınıza bir küçümseme yapılmamış. Egom tatmin oldu bu arada. Nasıl oldu? Doğru bildiğimi kanıtlayarak sunduğum için.
Google Both terimide yanlış değildir arkadaşım.

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=google+both&btnG=Google'da+Ara&meta=

Saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.
Egom yine tatmin oldu ;)

backdoor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Haa öyle mi :)
Google Both yani,
Madem kaynak verdin, al sana kaynak...

http://www.google.com/support/webmasters/bin/topic.py?topic=8843
http://en.wikipedia.org/wiki/Googlebot
http://tr.wikipedia.org/wiki/Google_bot

Ayrıca,
http://www.google.com.tr/search?hl=...official&hs=P2f&q="google+Bot"&btnG=Ara&meta=
http://www.google.com.tr/search?hl=...fficial&hs=V2f&q="google+Both"&btnG=Ara&meta=
Aradaki sonuç farkına bakarsan,yanlış kullanım olduğunu anlarsın...

Metatagların indexlenme ile alakası yoktur.Index kalitesini arttırır dedim.
Ancak bazı metataglar özel tanımlamalar içerir.
Bunlardan birisi de " robot " metatagı.Bu sadece indexlenmemesini istenen durumlarda konur.Doğal olarak bunu indexle bağdaştırmak mümkündür,zaten yazdımda da belirttirir.
Ancak bunun "follow" olarak tanımlanmasının INDEXLENME ile alakası yoktur ki ben makalede buna yer verdim.
Ayrıca çok tehlikeli metataglar vardır ki " refresh " metatagı gibi.Refresh edilince içerik güncellenmeyen bir sistem ise Google indexi siler.

Herkese ve özellikle acemi arkadaşlara hitap etmek amaçlı böyle bir konu açmıştım. Makalelerimi okuyanlar da bilir,kolay anlaşılabilir olması sebebi ile böyle bir anlatım türünü tercih ederim.
Ama unutmuşum burada herkes uzman :)
Bir kişiye bile faydalı olmuşsam ne mutlu bana...

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
makalen gerçekten güzel , faydalandım, özellikle "refresh" kanımı dondurdu, çünkü 2001-2002 gibi kullanıyordum,

evet, bende gerekmedikçe "robot" metasını kullanmam ,zaten arama motorlarının işi bu, aksi bir meta yoksa indexler..

makale için teşekkürler :)

backdoor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Faydalanan bir insan olması beni sevindirdi.
Teşekkürler.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Konumu silin,sabitteki başlığımı da indirin lütfen.
Bir daha böyle bir foruma ne uğramak,ne de görmek istiyorum...
Beni de banlayın.
Neden iyinetin bu kadar sevilmediği açıkça ortada.

Öncelikle paylaşım için teşekkür ederim.Ancak her ufak atışmada fevri davranmamanızı öneririm.

Unutmayın ki iyinetti sevmeyenlerin misli katı sevenler mevcut ;)

sober

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu bilgiler artık çok klişe ama bilmeyen arkadaşlara yararlı olabilir :)

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SEO ile uzaktan yakından alakası olmayan,bilgisiz ve deneyimsiz bir kaç kimsenin yazdığına göre MetaTag'lar bütün Arama Motorları için kilit nokta.Hatta bazı SEO'cu arkadaşlar -olduğunu sananlar- yapılacak işlemler arasına '' Meta Tag Optimizasyonunu '' ekliyorlar.

Elbette bazı MetaTaglar etkili,ancak bunlar sadece size görsel olarak avantaj sağlayacak.Bunları da şimdiki makalemde yayınlayacağım.

İlk olarak MetaTagların yapılarını inceleyelim ...

Ben ise her MetaTagın ne kadar önemli olduğunu 5 yıldız üzerinden sizlere niteleyeyim..

8) Revisit Meta Tagı (*)[/B]

Açıklama : Botu bir daha ne vakit çağıralım meta tagıdır.Bot fazla ilgi alaka sevmez.Yalaka adamla hiç uğraşamaz.Siz en iyisi ona hiç,şu vakitte gel bu vakitte gel demeyin.Emri-Vaki algılar,direk kızar.En iyisi bu tagı hiç kullanmamak

Önem : Hiçbir arama motoru ciddiye almaz.

Kod : <META NAME="Revisit-After" CONTETN="X Days">

Şimdi Days 1 yapıyoruz bu iyi degilmi size göre?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Haa öyle mi :)
Google Both yani,
Madem kaynak verdin, al sana kaynak...

http://www.google.com/support/webmasters/bin/topic.py?topic=8843
http://en.wikipedia.org/wiki/Googlebot
http://tr.wikipedia.org/wiki/Google_bot

Ayrıca,
http://www.google.com.tr/search?hl=...official&hs=P2f&q="google+Bot"&btnG=Ara&meta=
http://www.google.com.tr/search?hl=...fficial&hs=V2f&q="google+Both"&btnG=Ara&meta=
Aradaki sonuç farkına bakarsan,yanlış kullanım olduğunu anlarsın...

Metatagların indexlenme ile alakası yoktur.Index kalitesini arttırır dedim.
Ancak bazı metataglar özel tanımlamalar içerir.
Bunlardan birisi de " robot " metatagı.Bu sadece indexlenmemesini istenen durumlarda konur.Doğal olarak bunu indexle bağdaştırmak mümkündür,zaten yazdımda da belirttirir.
Ancak bunun "follow" olarak tanımlanmasının INDEXLENME ile alakası yoktur ki ben makalede buna yer verdim.
Ayrıca çok tehlikeli metataglar vardır ki " refresh " metatagı gibi.Refresh edilince içerik güncellenmeyen bir sistem ise Google indexi siler.

Herkese ve özellikle acemi arkadaşlara hitap etmek amaçlı böyle bir konu açmıştım. Makalelerimi okuyanlar da bilir,kolay anlaşılabilir olması sebebi ile böyle bir anlatım türünü tercih ederim.
Ama unutmuşum burada herkes uzman :)
Bir kişiye bile faydalı olmuşsam ne mutlu bana...

Benim yazdıklarımı iyice okumadan ve sindirmeden bana cevap yazma lütfen. Benim cümlelerimde Google Bot yanlıştır, Google Both doğrudur diye bir anlatım geçmiş mi? Ben sadece Google Both ifadesininde yanlış olmadığından bahsediyorum. Ayrıca makalen güzel, paylaştığın için teşekkürler.
Ama orada senin bana kızdığın mesajımda, ben genele hitap ediyordum. Konu senin diye üstüne alınmış olabilirsin ama uzatmaya gerek yok bence daha fazla. Ben orada senin konun üzerinden genele gönderme yaptım.
Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim tamam mı? :)

backdoor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hocam Google'a göre,en üst satırlarda olan en değerlidir.
Bu yüzden gereksiz her metatag,içeriğinizin önemini azaltır.

@NeFuSa
Bu inceliği gösterdiğin için teşekkür ederim.Ben de sert bir hitap kullanmış olabilirim.Ben de yanlış anlaşıldıysam özür dilerim ...

H@run

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gereksiz meta taglar içerikle ilgili olmadığı için faydasını pek göremeyiz.

islam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
8) Revisit Meta Tagı (*)

Açıklama : Botu bir daha ne vakit çağıralım meta tagıdır.Bot fazla ilgi alaka sevmez.Yalaka adamla hiç uğraşamaz.Siz en iyisi ona hiç,şu vakitte gel bu vakitte gel demeyin.Emri-Vaki algılar,direk kızar.En iyisi bu tagı hiç kullanmamak

Önem : Hiçbir arama motoru ciddiye almaz.

Kod : <META NAME="Revisit-After" CONTETN="X Days">

------------------------------------------------

sonuna kadar katılıyorum bu olay gercekten ise yarıyor

_KmL_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam Google'a göre,en üst satırlarda olan en değerlidir.
Bu yüzden gereksiz her metatag,içeriğinizin önemini azaltır.

@NeFuSa
Bu inceliği gösterdiğin için teşekkür ederim.Ben de sert bir hitap kullanmış olabilirim.Ben de yanlış anlaşıldıysam özür dilerim ...
-----------------------------------------------------------------
10) Akıllı Webmaster Meta Tagı (*****)

Açıklama : Descriptionu,Keywordu,bir de garanti olsun diye Language metasını ekler.Başka hiçbirşey yapmaz.Çünkü bilir ki arama motorları üstten indexlemeye başlar.Ve her satır kaybı site içerisindeki içeriğin önemini biraz daha arttırır.

Önem :Arama Motoru Optimizasyonundaki en önemli etkendir.

Kod : <? include ('' zeka.php , kurnazlik.php , yenitaktikler-dusunme.php ''), ?>

ben yanlış mı okudum sanki makalede? üstte(2.bölüm)içerik ne kadar altta(satırlardan sonra) olursa değeri o kdar artar gibi bişey yazıyordu :s Saçma gelmişti zaten, bu yorumu yazmasan aklımda soru kalırdı:) sağol makale için... sanırım o kısmı espri olsun diye yazmışsın:) hiç öyle bi tag görmedim, bak benim gibi acemiler atlarsa yazık olur:)

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Google Bir bütündür unutmayın, Bir elma ağacında elma olması için, önce gövdesi, sonra dalları, yeşermiş yaprakları, su içen bedeni olacaktır. Bunlardan her hangi birisinin olmaması da Elma vermemesine sebeb olacaktır. İşte seo'da da bir bütünlük vardır. Sadece Meta Taglar ile misalen yapraklar ile elmaya ulaşamayız...

Meta tag, Css, Anahtar kelimeye yönelik seo çalışmaları, Hit ve Backlink's Bunların tamamının olması gerekmektedir. Detaylar için SEO Makaleleri

Sorunlarınız olduğunda yardımcı olmak isterim. Video kelimesinde ilk sayfaya çıktım 300 k hit geldi. düşünün... :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5