İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Metin2 pvp serverler (zor,wslik,120 silahlı) için öneriler

muttalip31

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
editsizpvpserverlar.org.png

Metin2 pvp serverler birçok gruba ayrılmaktadır.Sizlere hepsini anlatmak istiyorum.Arkadaşlar öncelikle pvp serverler oyuncularına bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum.Sizler bir servere başlamadan önce araştırma yapmadan direk başlıyorsunuz ve sonrasında hüsrana uğruyorsunuz.Server seçerken ilk başta facebook sayfasındaki durumlara atılan yorumlara bakmanız gerek.Buna neden bakıyoruz.Serverde herhangi bir sorun veya kötü bir durum var ise oyuncular direk oyunun facebook sayfasına yönleniyor ve durumların altına yorum yapıyor.Sizlerde bunlara bakarak serverin en azından başlamadan önce userlerin server hakkındaki görüşlerini öğrenebilirsiniz.Tabiki bununla yetiyormu tabiki hayır.Sonrasında servere kayıt olup direkmen market bölümüne bakmanızı tavsiye ediyorum.Serverin marketinde satılan eşyalar oyun içinde elde edilebilen eşyalar mı.Genelde wslik server oynayan arkadaşlar bilir.Edit gibi bir durum var mı bunalra dikkat ediniz.Sonrasında ne tür server oynadığınıza dait aşağıda biraz açıklamalar yapacağım.Şimdiden okuyan arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.

metin2pvpserverler.jpg

Pvp serverler genelde açıldıktan belli bir süre sonra kapanmaktadır.Sizlerde servere başlayıp emek verdikten sonra bu durum çok üzücü oluyor.Tabi wslik server oynayanlara o kadar fazla koymuyor ama emek vererek oynayan arkadaşlar için bu durum gerçekten çok üzücü.Arkadaşlar 1 aylık bir serverde illaki sorunlar olur yalnız kapanma sorunu ya user çekemediği içindir yada serverin giderlerini ödeyemediği içindir.Eğerki bir servere başladınız ve serverde olduğundan fazla sorun var ise serveri direk bırakın demiyorum.Yalnız admin olan kişi serverle ilgilenmiyorsa sorunları düzeltmek için bir çaba göstermiyorsa serverde boşuna vakit geçiriyorsunuz.Bende bir oyuncu olaraktan tabiki userlere hak vermekle yükümlüyüm.Eğerki yönetici arkadaş sorunlarla ilgileniyorsa ve userlerle düzenli olarak etkinlikler yapıyorsa oyunu neşelendirmek canlı tutabilmek için bir çaba sarf ediyorsa o serverden adam olur arkadaşlar.Sizlere server türleri hakkında biraz açıklama yapayım.

metin2emekserverler.jpg

Metin2 emek serverler oyuncu yapısı olarak dier bütün server türlerinin önüne geçmektedir.Oyuncular emek vererek hak ederek oynamak istediği için bu durum normaldir.Sizlerde emek server oynuyorsanız serverin bütün her şeyi ile emek olduğuna dikkat ediniz.Serverdeki item satışı normal oranda serverde elde edilebilen zorda olsa elde edilebilen itemler satılıyorsa o serveri oynayın.Yalnız elde edilmeyen item satışı var ise o serverden hayır çıkmaz arkadaşlar.Emek serverler genelde uzun ömürlüdür.Server kurucuları için tavsiyelere gelelim.Arkadaşlar server kuruyorsanız milletin emeğini çalmaya kesinlikle hakkını yok.Özellikle emek serverlerde bu durum çok oluyor.Dier server türlerinde fazla bir emek harcanmadığı için bu durum hakkında üzerine basarak söylüyorum serverin geleceğini düşünerekten hareket edin.Birde serveri açıyorsunuz user çekemiyorsunuz.Bu durumu sizler oyunu açmadan düşünmeniz gerek.Serveri açtıktan sonra orda burda bedavaya tanıtım yaparak user toplayamazsınız.Ha toplarsınız yalnız serverinizin önceden isim yapmış olması gerek ve sicilinin temiz olması gerek.

editlipvpserverlar.jpg

Metin2 editsiz pvp serverler daha çok tutulduğu kesin ve net.Sizler servere başlamadan önce bu duruma dikkat ediniz.Para üzerine kurulu olan serverleri kesinlikle oynamayınız.Serverde elde edilmeyen yüksek oranlı itemler satılıyorsa o serveri oynamayınız.Serverler genelde tak diye parayı kaldırdıktan sonra kapatılıyor.Serverin ömrünü userler uzaır arkadaşlar.Bu edit item olayı serverinizin batışına yol açar.Genelde bu durum aşağıdaki server türünde meydana gelmektedir.Onun için serverinizi birazda olsa emek yaparsanız mesela dönüşümleri.Dönüşümlerdeki itemleri market bölümünde satabilirsiniz.Bunları düşünmeden server açarsanız batarsınız ve verdiğiniz parayada yazık olur.Genel olarak konuşuyorum şu an günümüzde böyle serverler olduğunca azaldı.Artık birazda olsa akıllanmaya başladılar.Tabiki userlerde aynı şekilde.Edit lafı geçtikten sonra userlerin içine saten bir kuşku düşüyor.Bundan bir iki sene önce emek serverlere bile sıçradı bu edit olayı.Birde isim yapmış büyük serverler arkadaşlar.Youtubeye girip videoları izleyebilirsiniz.Bu durum gerçekten çok vahim bi durum.

metin2wslikpvpserverler.png

Metin2 wslik pvp serverler sizlerinde bildiği gibi birden oyuncu kitlesini yakalamaktadır.Oyuncular emek serverlerden sıkıldıklarından dolayı kullanıcı yönünden en az zorluk çeken server türüdür.Bu tür serverler genelde minimum yüzden fazla oyuncuyu bi iki gün içerisinde yakalamaktadır.Üstelik ücretli reklam vermeye falanda gerek yok.Tabiki sizler nerelerde reklam yapacağınızı bilmelisiniz.Genelde 75 silahları npc bölümünde olan server türü daha çok tutuluyor bu tür serverlerde.Ama birde bunun sadece muholu yapan arkadaşlar var aslında oda mantıklı millet hiç yoktan zehir peşinde koşuyor oyunda sadece ws atmakla bi yere varılmaz.Sizler bu tür serverleri oynarken hem içinizde rahat oluyor.Servere bir emek vermediğinizden ötürü kapanınca dier server türlerine üzüldüğünüz gibi bu server türünde üzülmüyorsunuz.Bu durum sizler açısından güzel bir şey.Arkadaşlar sizlere biraz bilgi verebildiysem ne mutlu bana sağlıcakla kalın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5