İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

metın2.tk Ne kadar eder?

q72

0
Yasakli Uye
Reaction score
15
bakın türkiye üzerinden yasal olmayan yollarla prxy ile alınmış o domain. en kçük bi bildiri alsalar başınz byaga bir agrır

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Oyun ismiyle domain kuruyor(um)lar genelde. Ama yinede degerlendirmek isteyen olabilir.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
q72 Allah iyiligini versin :D
ben onu private server için söyledim bro yanlış anlamışsın.
Arkadaş demiş ya hani private servr kuranlar degerlendirir o yüzden yani..
yoksa ben tk falan almıyorum.
sponymt2 dot com :) host baglı degil caktırmayın :D

Adil ÖZTAŞER

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
.tk domaini yurt dışında ücretsiz olarak dağıtılıyor.Ancak bizim Ülkemizde ücret ödenmesi gerekiyor.Sizler başka ülkeden girmiş gibi gösterip domaini alıyorsunuz (bir nevi şirketi kandırıyorsunuz) ve bunu yasal olduğunu söylüyorsunuz?

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
sadecehosting den tk alırken şöyle birşey diyormuş.:
TK uzantılı alan adlarını sağlayan firmanın kuralları gereği bu alan adlarındaki Firma Adı ve Ülke bilgisi, sadece alan adının tescilinden itibaren 3 gün içinde yapılabilmektedir. Kayıt işleminden itibaren 3 gün geçtikten sonra bu değişikliği yapamayacağınızı hatırlatırız.
satıştan sonra problem yaratırmı bilmiyorum.

q72

0
Yasakli Uye
Reaction score
15
.tk domaini yurt dışında ücretsiz olarak dağıtılıyor.Ancak bizim Ülkemizde ücret ödenmesi gerekiyor.Sizler başka ülkeden girmiş gibi gösterip domaini alıyorsunuz (bir nevi şirketi kandırıyorsunuz) ve bunu yasal olduğunu söylüyorsunuz?

Bende bir saattir bnu anlatmaya çalışıyorum yasal diyorlar :D

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70

Hocam şöyle düşünelim. Benim yurtdışında bir arkadaşım var.Bu bana bir sürü domain alıyor .tk. Yani ben ücret ödememiş oluyorum. Şöyle düşünün o arkadaşı yormak yerine proxy en iyisi.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Sıkıldım konudan...
Nerede yazıyor bu kural ve yaptırımı nedir?
Etik kısmına bakarsan, dünyada bedava, ülkemizde kazıkla beraber...
Uydurmayın bir tarafınızdan...

Geriye ne kaldı?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi