İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Metro internet hemen kalkıyor

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Telia ve Tiscali, ne Türkiye'ye direkt hizmet veriyor ya da Türkiye'de direkt bir pop noktası var. Türk Telekom'un da yurt dışı hat kapasitesi, Amerika'nın orta eyaletlerinden birindeki ortalama veri merkezinin hat kapasitesi kadar, ortanın biraz üstü olanlardan daha düşük hat kapasitesi. Dolayısıyla yurt dışına yavaş olması ve bu fiyat seviyesinde olması gayet normal. Kapasite var da bilerek fahiş fiyattan satıyorlar biz mi bilmiyoruz ?

KamU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar biraz hızlı bir gelişme istemiyormusunuz sizcede tabi olsun dedıklerınız kım ıstemez amerıkadakı fiyatlarla ınternete baglanmak ama burası Türkiye teknoloji olarak ne kadar ilerdeyızkı telekom istediğiniz kaar ilerde olsun tabı yanlısları var ama bence abarttıgınız kadar da degıl

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Human COLOR Sakin Ol.

Türk Telekomun Olumlu Hiçbir Tarafı Yok.
Çalışanların Çoğu Bilgisiz.
Çok Örneklerini Yaşadım.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Human COLOR Sakin Ol.

Türk Telekomun Olumlu Hiçbir Tarafı Yok.
Çalışanların Çoğu Bilgisiz.
Çok Örneklerini Yaşadım.

512 k hatta aylık 90 ytl ödettiği gibi, ödenmiş faturaya rağmen, ödenmedi diye gece 12 de internetimi kesen ve akabinde beni zıvanadan çıkartan, call centerı aradığımda efendim bize niye bağırıyorsunuz hattınızı biz mi kestik şeklinde aptal aptal cevap verebilen, gece 12 de hat kesebilen fakat kestiği hattı açamayan, teknik destek için evlere gönderdikleri adamın test olarak yapabildiği tek şeyin kağıttan ezberleme "Link ışığı" kontrolü dışında hiç bir bilgisi olmayan bir kurumu, tek bir postu cümle cümle aynı post içinde QUOTE etiketleri içinde cevaplayacağına her birisi için yeni bir post atan ve de daha karşıdakiyle nasıl konuşacağını bile bilmeyen birisinin savunması kadar doğal bi şey yok.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
tt net kadar işini savsak yapan bir kurum daha varmıdır bilmiyorum. Bence milleti dolandırmaktan başka birşey yapmıyor. Sırf kendi hatalarını millete ödetmekten çok büyük keyif alıyorlar. 300 ytl gibi bir rakamı telekom çalışanlarının yaptığı hata yüzünden ödedim.
Allah bildiği gibi yapsın diyorum ...

serQan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
+1905
kapatma konusu benimde başıma geldi, uğraşıp ödediğim ortaya çıkınca ve interneti tekrar açtırana kadar akla karayı seçtim haklı olmama rağmen adam bana biz hattı açtık sorun sende var ping almayı dene bağlantını kontrol et, yok splitteri yanlış bağlamışsın gibi saçma sapan sorularla beni deli etmişlerdi, sanki ilk defa internet kullanmaya başladık da oda interneti Tr ye ilk getiren adam gibi ukala ukala konuşuyordu yardım edeceğine. zaten Türk Telekomdaki ADSL yi iptal ettirip superonline den alacağuım adsl yi hemde 19YTL :)

Saygılar.

512 k hatta aylık 90 ytl ödettiği gibi, ödenmiş faturaya rağmen, ödenmedi diye gece 12 de internetimi kesen ve akabinde beni zıvanadan çıkartan, call centerı aradığımda efendim bize niye bağırıyorsunuz hattınızı biz mi kestik şeklinde aptal aptal cevap verebilen, gece 12 de hat kesebilen fakat kestiği hattı açamayan, teknik destek için evlere gönderdikleri adamın test olarak yapabildiği tek şeyin kağıttan ezberleme "Link ışığı" kontrolü dışında hiç bir bilgisi olmayan bir kurumu, tek bir postu cümle cümle aynı post içinde QUOTE etiketleri içinde cevaplayacağına her birisi için yeni bir post atan ve de daha karşıdakiyle nasıl konuşacağını bile bilmeyen birisinin savunması kadar doğal bi şey yok.

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
srKN, Superonline.Com'un hizmet sözleşmesini okuduysan oradaki hizmeti de Ttnet sağlıyor.

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bartında Okuyorum. Adsl Bağlatmaya Gittik.
Oranın Şefi Ordaydı Herhalde Adslle İlgilenen.
Adsl Hattında Sorun Vardı.Gittik Arkadaşla.
Adam Bana Adsli Kuramadın Dedi.Orda Abidik Gubidik Şeyler Yaptı Adsli Verdi Elime Arkadaş Yanımda:) Bişide Diyemedim.
Aldım Eve Baktım Olmamıs Bende Temiz Bir Kalay Yedi :)
3. Gidişim Adama Adsl2 Ne Diye Sordum One Dedi:)
Sonra Hatta Sorun Olduğunu Anladılar Herhalde Hattı 0 ladılar.
Kısaca Bir Adsli 1 Ayda Bağlattık.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
en başlıca adsl hizmetini adam gibi veremeyen kurum diger dc veya hızlı internet hizmetinde cokta başarılı olacagından şüpheliyim..

arkadaşın pazartesi günü interneti koptu ve bugun cuma ve halen yok 4440375 aramaktan parmakları yoruldu onlar link varmı, link alamıyorsun, modemin arızalı, sprinter arızalı, demekten bıkmadılar. 3 tane yerindeçalışan modemi söküp denedik ama sonuş gene hüsran gene ardıgımızda hattınız normal üzgünüm başka bekleyen kişilere bakmam alzım diyor ukalaca birde bizim sorunu düzelttide başkasına yardıma gidiyor.

30 gün verdiği adsl hizmetinden 10-12 gün kesik ama faturada o 12 günü düşmüyor ama.. + 2 geçiktir faiz uygulur..

Bu özelleştirme umarım yakınd ayatırmlara başlarda bir nebze aksaklıklar %40 azalır gibi geliyor umut ediyorum.. umarım eskisinden kötü cıkmaz çalıp cırpıp cekip gitmez..

sihirlinet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Metro ethernet sizinde dediğiniz gibi son kullanıcı için geçerli ve kullanılabilir teknoloji değildir. Altyapısı çok hızlı gelişen , sizin gibi kişiler için fazla bir teknolojidir.

sen kimsin snerden çıktın ya ? gelmiş buraya siz salaksınız muammelesi yapıyor. Savunduğun firma yurt dışı çıkışları her zaman patlayan destek telefonunu aradığın zaman dns sunucusu istediğinde sen modeme reset at düzelir o onun ayarı otomatik diyen bir firmadan bahsediyosun. Ya bi git hava al gel sen. Beynine oksijen gitmiyor galiba. Bol bol açık havada takıl tavsiyemdir.

zargi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen kimsin snerden çıktın ya ? gelmiş buraya siz salaksınız muammelesi yapıyor. Savunduğun firma yurt dışı çıkışları her zaman patlayan destek telefonunu aradığın zaman dns sunucusu istediğinde sen modeme reset at düzelir o onun ayarı otomatik diyen bir firmadan bahsediyosun. Ya bi git hava al gel sen. Beynine oksijen gitmiyor galiba. Bol bol açık havada takıl tavsiyemdir.

yani yazmiyim dedim ama yerime yazdın aynen katılıyorum :)

serQan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hizmeti onların sağlaması önemli değil, önemli olan verilen hizmet kalitesi ve teknik destek, superonline bin kat iiidir. TT netten. hiç olmazsa sorun çıksada ilgileniyorlar aynı özel bankalar ile ziraat bankasında müşterilere yapılan davranışlar gibi :)

NE kadar özelleşmişt olsa yine aynı TTnet değişen bir şey yok:)

Umarım anlatabilmişimdir,

Saygılarımla:)

srKN, Superonline.Com'un hizmet sözleşmesini okuduysan oradaki hizmeti de Ttnet sağlıyor.

Human COLOR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Özellikle senin gibi rahatsız adamlar olduğu için , aynı post içinde cevaplayınca anlayamacaklarını düşündüğüm için şahsına münasır cevap vermenin daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Hala tren kaç km hızla gidiyor onu izliyorsun, sana ne yazsam boş. Takılmışsınız bir ADSL problemine , türk telekom beş para etmez öyle gidiyor :)

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Özellikle senin gibi rahatsız adamlar olduğu için , aynı post içinde cevaplayınca anlayamacaklarını düşündüğüm için şahsına münasır cevap vermenin daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Hala tren kaç km hızla gidiyor onu izliyorsun, sana ne yazsam boş. Takılmışsınız bir ADSL problemine , türk telekom beş para etmez öyle gidiyor :)

hadi koçum hadi, sana yaramaz buralar. herkese sataşarak olsan olsan iyinetin ajdar ı olursun.

serQan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Human COLOR, çok sert ve rencide edici kelimeler kullanıyorsun arkadaşım, konuya daha sıcak yaklaşıp ona göre yorum yapabiilrsin böyle davranarak bir yere gelinmez eğer , TTnetinde savunulacak bir yanı yoktur evet belki güzel hizmetler veriyorlar ama hiç sorun çıktığında teknik destek ile iletişimin oldumu ve bir kaç bilgiyi ezberleyerek sorununu açıkca anlatmana rağmen yok modemde 1. ışık yanıyormu yok splitterı yanlış bağlamışsın çıkar tekrar tak gibi abuk zubuk sorularla teknik destek verilmez. Eskiden Kablo nete aboneydim ve soru sorduğumda konularında uzman kişilerden detaylı yardım alıyordum ve sorunumda kısa sürede düzeliyordu, ama senin koskocaman dediğin Telekom da verilen teknik destek ise insanı sadece güldürüyor.

Saygılar.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Konuşma kalitesi seviyemizi yükseltelim ve o seviyede tutalım.

zargi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
human color bilmedigimi nereden çıkartıyorsun ? sürekli onu biliyormusun bunu biliyormusn diyip duruyorsunda.. sen biraz zor öğrendin galiba.. tt dekiler gibi bildigin 3 kelimeyide kabaca pazarlıyorsun.gerçi onlar pek kabalaşamıyorlar "güvenliğimiz nedeni ile görüşmeler kayıt altına alınıyor" .

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Human Color'ın ilk mesajında anlatmak istediği bence haksız birşey değildi. Ama sonraki üslubu kabul edilemez kesinlikle.

Metro Ethernet buradaki herhangi birinin telefon açarak şuraya çektireceğim kaç para diyebileceği çaplı bir servis değil, bunu demeye çalıştığını sanıyorum. Konunun açılışı da garip bu yüzden. Siz bu fikire katılmıyor olabilirsiniz, ama birbirinize dalaşmanıza gerek yok. Kişisel bir hakaret sezinlediğiniz anda, lütfen bize bildirin ve konuyu diyaloğa dökmeyin. Zaten gerekli mesajlara gerekli müdahaleleri yapıyoruz.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Sen nerede yaşıyorsun? Türkiye'de yaşamıyorsun heralde.. Türk telekomun hizmet kalitesini düzeltmesi gerekiyor. Bu iş diğer Müşteri Hizmetlerine benzemez insanlar artık internet üzerinden iş yapıyorlar çalışıyorlar. Ciddi çalışanları olması gerekiyor.

Türkiye de Müşteri hizmetleri genelde ağlama duvarı olarak kullanılır şirketler tarafından.. bildiğimiz sokaktan herhangi bir vatandaşı müşteri hizmetlerine koyarlar (ağzı laf yapan) birde bilgisayar verirler eline birde kulaklık. Daha önceden herkese söyleyeği sözler söylenir. Müşteri arar (telekom varsayıyorum) adsl hattım çalışmıyor. Her zaman ilk olarak söylenen adsl ışığınız yanıyormu adsli açıp kapatın splitterı çıkartıp deneyin.. Müşteri derki ya splitterımda sorun yok çok iyi biliyorum. Yok siz deneyin sonra tekrar arayın. onu yaparsın başka birşey denetirler. iyide kardeşim benim işim zaten acil önce hattımı kontrol etsene çalışıyormu diye? Bu işi bilen kişiler yok müşteri hizmetlerinde; mesela dersinki beni en yetkili kişiye ulaştırın lütfen. - buyrun ben yardımcı olayım ben yetkiliyim derler. Aslında sokaktaki vatandaştır o bilgisi olmayan.. Ağlarsın dökersin derdini haklısınız haklısınız der böyle geçer gider...

Bu ülkede işi bilenler işin başında olmadıkça hep böyle olacak!!

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Sen nerede yaşıyorsun? Türkiye'de yaşamıyorsun heralde.. Türk telekomun hizmet kalitesini düzeltmesi gerekiyor. Bu iş diğer Müşteri Hizmetlerine benzemez insanlar artık internet üzerinden iş yapıyorlar çalışıyorlar. Ciddi çalışanları olması gerekiyor.

Türkiye de Müşteri hizmetleri genelde ağlama duvarı olarak kullanılır şirketler tarafından.. bildiğimiz sokaktan herhangi bir vatandaşı müşteri hizmetlerine koyarlar (ağzı laf yapan) birde bilgisayar verirler eline birde kulaklık. Daha önceden herkese söyleyeği sözler söylenir. Müşteri arar (telekom varsayıyorum) adsl hattım çalışmıyor. Her zaman ilk olarak söylenen adsl ışığınız yanıyormu adsli açıp kapatın splitterı çıkartıp deneyin.. Müşteri derki ya splitterımda sorun yok çok iyi biliyorum. Yok siz deneyin sonra tekrar arayın. onu yaparsın başka birşey denetirler. iyide kardeşim benim işim zaten acil önce hattımı kontrol etsene çalışıyormu diye? Bu işi bilen kişiler yok müşteri hizmetlerinde; mesela dersinki beni en yetkili kişiye ulaştırın lütfen. - buyrun ben yardımcı olayım ben yetkiliyim derler. Aslında sokaktaki vatandaştır o bilgisi olmayan.. Ağlarsın dökersin derdini haklısınız haklısınız der böyle geçer gider...

Bu ülkede işi bilenler işin başında olmadıkça hep böyle olacak!!

verdiğiniz örneğin aynısı başıma gelmişti. telekom hem yapı olarak hemde destek olarak çok yetersiz.

dahada doğrusu, türkiye'de devlet kurumlarında internetle alakalı işleri yapanlar genel olarak yetersiz. resmi sitelere baktıkça üzülüyorum. benim devletimin sitesi böyle olmamalı.

Sadece iki örnek:

- http://www.ttnet.net.tr/
- http://www.kyk.gov.tr/

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5