İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Metro internet hemen kalkıyor

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslında iyi her önüne gelen açamıyor dc düşünsenize sonra ne olurdu :)

bi dip not ekliyim;

sanırım human color arkadaşımız ttnette hakkını ararken iyi bi sopa yemiş hatta bana bi fıkrayı hatırlattı,

ajanlarının bir file zorla abi ben fareyim dedirtmelerini :)

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
aslında iyi her önüne gelen açamıyor dc düşünsenize sonra ne olurdu

bi dip not ekliyim;

sanırım human color arkadaşımız ttnette hakkını ararken iyi bi sopa yemiş hatta bana bi fıkrayı hatırlattı,

ajanlarının bir file zorla abi ben fareyim dedirtmelerini :)

haha :p şu cia, mossad ve mit meselesini diyosun :D

{Üstat}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sadece fiberoptik çektirmek metro ethenet almak yetmiyor biliyorsunuz dimi dc için sonra sizinle bakkal dükkanı die dalga geçeler :)

C

CalisanHost

Misafir
{Üstat} +rap :) çok haklısın. adamın biri vardı 35.000 ytl ile dc kurmak istiyordu

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
{Üstat} +rap :) çok haklısın. adamın biri vardı 35.000 ytl ile dc kurmak istiyordu

35.000Ytl az bir para değil. Ofis kirası verilmiyorsa çok rahat bir şekilde kurabilirler. Her datacenter ev1server gibi olucak diye bir koşul yok. Türkiye'de zaten o standartlarda firma sayısıda parmakla sayılıyor. 35.000 YTL ye router, switch, kabin, kablolama, jeneratör ve soğutma işlemine yetecek bir para. Fazla uçuk görmeyin rakamları...

K

Kayıtsız Üye

Misafir
Metro Ethernet ve Telekom

Biz şu an 150MB metro ethernet kullanmaktayız. 2005 yılnda ilk başladığımızda Telekom un hizmet kalitesinin yetersizlikleri nedeniyle çok şüpheliydik. ancak bu hizmet ADSL hizmetlerine veya ADSL için verdikleri teknik desteğe benzemiyor.

Zaten bir sorun olduğunda direk olarak bu işi çok iyi bilen bir mühendis kadrosu ile görüşüyorsunuz. Herhangi bir ip den ulaşım problemi olduğunda dahi ADSL deki modemi resetleyin gibi yanıtler vermiyorlar. Adım adım kontrolleri yaparak herhangi bir yerde hata var ise gideriyorlar.

2005 yılından bu yana sadece 10-15 dakikalık 3-4 kesinti dışında hiç bir kesintide yaşanmadı.

Türk Telekom un diğer hizmetlerinde teknik personel bilgisizliği zaman zaman rahatsız edici boyutlara çıkıyor ancak Metro EThernet için böyle bir yapmaya hiç bir şekilde hakkımız yok.

sadece bugünlerde ADSL hatlarının 4 mbite çıkarılmasına rağmen Metro Ethernet hatlarında başladığından bu yana hiç bir değişiklik yapılmamasını eleştirebiliriz.

ixus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
keşke fiyatları düşürseler bu konuda

burak1709

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar geneliniz ttnet ten memnun değilsiniz.ama tüm diğer adsl firmaları hep ttnetin altyapısını kullanıyor.ben diğer adsl firmalarından memnun olan pek görmedim.siz müşteri hizmetlerini filan beğenmiyorsunuz ama nasıl çalıştıklarını bilmiyorsunuz.ben orda staj yapıyorum adamlar günde sizin gibi kaçıyla uğraştığını bilseniz hemde 3 kişi (müşteri hizmetlerinde),bende data kısmındada görev yapıyorum,datanın telefonunu adsl için arayanda oluyo,telefon içinde onlarada anlat derdini,kolay iş değil öyle insanlara hizmet.madem beğenmiyonuz hizmeti gidin çalışın kardeşim orda.bende ttnet kullanıyorum ama daha bi sorunum olmadı olunca müşteri hizmetleri gayet iyi yardım etti.yani ordaki çalışma ortamını bilmeden yorum yapmayın adamlar bazen yeri geliyo aynı anda tüm telefonlar çalıyo adam napcağını şaşırıyo.madem işi biliyonuz buyrun ttnet sizi bekliyo

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
arkadaşlar geneliniz ttnet ten memnun değilsiniz.ama tüm diğer adsl firmaları hep ttnetin altyapısını kullanıyor.ben diğer adsl firmalarından memnun olan pek görmedim.siz müşteri hizmetlerini filan beğenmiyorsunuz ama nasıl çalıştıklarını bilmiyorsunuz.ben orda staj yapıyorum adamlar günde sizin gibi kaçıyla uğraştığını bilseniz hemde 3 kişi (müşteri hizmetlerinde),bende data kısmındada görev yapıyorum,datanın telefonunu adsl için arayanda oluyo,telefon içinde onlarada anlat derdini,kolay iş değil öyle insanlara hizmet.madem beğenmiyonuz hizmeti gidin çalışın kardeşim orda.bende ttnet kullanıyorum ama daha bi sorunum olmadı olunca müşteri hizmetleri gayet iyi yardım etti.yani ordaki çalışma ortamını bilmeden yorum yapmayın adamlar bazen yeri geliyo aynı anda tüm telefonlar çalıyo adam napcağını şaşırıyo.madem işi biliyonuz buyrun ttnet sizi bekliyo

hehe ttnette hep geriden geliyor biz bu yüzden yakınıyoruz:D

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Birincisi sorması ayıp sen hangi şehirdensin pakistandan mı :) Yani bulunduğun şehirde postahanede mi yok(postahaneler metro ethernet kullanır). Ayrıca Metro ethernet olsa bile bulunduğun binaya kadar çekim ücreti vereceksin. Eğer ki senden önce bulunduğun sokağa kadar çeken varsa ona para ödeyerek onun bağlantısından devam edebiliyorsun. Ama en önemlisi 20 Mbps bağlantı ücreti kdv dahil 3.000 YTL olması 5.600 ytl değil :)

blackgolden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayret bu baslik eski ve ilgimi cekicek cinsten olmasina ragmen henuz gorebildim cok komik yorumlarin yaninda traji komik cevaplarda varmis aslinda okurken icimden asiri cevap vermeme karsin malesef bunlari yazmak su dakka bana kulfet versede iki satirda ozetlemek isterim

turk telekom bi kurumdur kurumu degil bilgisiz olan calisanlarini ima etmemiz dogru olur sanirim

iett adsl ttnet metro yapip satmaya kalkarken insanlar bu ne hal derken ozellestiginde neden ozellesti derler bu ikilemdende kurtulmak lazim bence...ah icimden gecenler bi icat ciksada parmakciklarim yorulmadan suraya dokuluverseler

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Kamu kurumu yapısından özel sektör yapısına geçiş özelleştirilmiş bir firma için pek de kolay bir durum olmasa gerek.
Telekom da şu anda ne sıkıntı yaşıyorsa bundan dolayı yaşıyor.
Zamanında yani kamu kurumu iken kuruma doldurulan dayı-amca çocukları, yeğenler, kuzenler şimdi büyüdüler ve amir, şef hatta müdür oldular.
Torpille işe girmiş, ilkokul mezunu amirlerin, şeflerin, teknisyenlerin olduğu; grev bahanesiyle kendi çalıştığı kurumun hizmetlerini sabote edebilecek kadar budala insanların çalıştığı bir kurumdan da sağlıklı hizmet beklemek pek mantıklı değil.

Telekom'un yapması gereken elindeki şişkin ve bilgisiz kadroyu eritip uzman personel almak olmalı.
Ancak bunun da şu aşamada mümkün olmadığı görülüyor.
O yüzden bu zümre emekli olup yenileri gelene kadar Telekom'dan bu şekilde hizmet almaya devam edeceğiz gibime geliyor.

blackgolden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Virtuozzo arkadasim ellerine saglik guzel yazmissin sonuna kadar katiliyorum aslina yaptigim gozlemlere bakilirsa ve Telekomun ic yapisini ve kadrosunun onemli noktalarindaki durumu az cok gordugum icin rahatca soyleyebilirimki Telekom aslinda stratejik noktalarinda gayet bilgi ve tecrube sahibi personele sahip ancak gelgelelim bahsi gecen bilgisiz ve oraya ait olmayan dayi-amca cocuklari ve mailenin geri kalanlari kismi amir konumlarina yakin oldugundan bu personellerin cogunlugu dibe koseye atilmis yada buyuk sehirlerden uzak tutulmakta ancak ozellesen firmalarin guzel yanlari bu tip keneleri cabuk fark ederek kesenin azini butcesine gore en iyi sekilde acarak yerine gelmesi gerektigi gibi personeli temin etmek ancak bunun yaninda ulkemizde malesef teknolojik alanlarda ozelliklede Telekom gibi ulkemize internet ve yaninda gelen urunleri teknik olarak saglayabilecek profesyonel personel cok az yetismekte ve yetismisleride pek ortalikta bulunmamakta.nitekim gene aslinda olay bizlerde bitiyor forumlardan forumlara copy paste yaparak bilgi aldigini,aktardigini veya paylastigini sanan kisilerin/hazircilarin cogunlukta oldugu bir toplumda alinmasi gereken cok yol degisilmesi gereken cok kafa var malesef ve bunuda bir kurumdan beklemek pek aci.

mustifanci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Virtuozzo arkadasim ellerine saglik guzel yazmissin sonuna kadar katiliyorum aslina yaptigim gozlemlere bakilirsa ve Telekomun ic yapisini ve kadrosunun onemli noktalarindaki durumu az cok gordugum icin rahatca soyleyebilirimki Telekom aslinda stratejik noktalarinda gayet bilgi ve tecrube sahibi personele sahip ancak gelgelelim bahsi gecen bilgisiz ve oraya ait olmayan dayi-amca cocuklari ve mailenin geri kalanlari kismi amir konumlarina yakin oldugundan bu personellerin cogunlugu dibe koseye atilmis yada buyuk sehirlerden uzak tutulmakta ancak ozellesen firmalarin guzel yanlari bu tip keneleri cabuk fark ederek kesenin azini butcesine gore en iyi sekilde acarak yerine gelmesi gerektigi gibi personeli temin etmek ancak bunun yaninda ulkemizde malesef teknolojik alanlarda ozelliklede Telekom gibi ulkemize internet ve yaninda gelen urunleri teknik olarak saglayabilecek profesyonel personel cok az yetismekte ve yetismisleride pek ortalikta bulunmamakta.nitekim gene aslinda olay bizlerde bitiyor forumlardan forumlara copy paste yaparak bilgi aldigini,aktardigini veya paylastigini sanan kisilerin/hazircilarin cogunlukta oldugu bir toplumda alinmasi gereken cok yol degisilmesi gereken cok kafa var malesef ve bunuda bir kurumdan beklemek pek aci.

Arkadaşa kesinlikle katılıyorum kaliteli yetişmiş telekomikasyonla iç içe insan çok az ve olanlarda aşağı yukarı 3bin ytl maaş alıyor (bunlar çok olsa maaş düşer tabi ama )telekom bu adamlardan almaya kalksa altından kalkamaz yani kalkarda bi adama bin ytl vermek var 3bin ytl vermek var değil mi. bence telekom eski çalışanlarını emekliye sevkedip yeni alacakları işçileride 2 yıllık bölümlerden teknik liselerden toplayacak 6-12 ay arasında eğitime tabi tutacak işe yarayanları alacak olması gereken bu diğer yandan şimdi vdsl çıktı ama çol pahalı tellcomun quickneti vdsl kat kat iyi ama oda 5 semtte iş yapıyor koskoca turkcell bir telcoll mu türkiyeye yayamıyor bide arkadaşlar vergiler düşecek büyük ihtimalle internet yakında bir düzene gelir ttneti hizmeti berbat katılıyorum günde 5-6 sefer kesilip geliyor ama 2 yıl önccesine kadar kat kat iyi bide dişli bir rakip çıksın yakında japonyaya döneriz inşallah

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende görüştüm ve ne kadar kapasite isterseniz verebiliriz dediler bulunduğum bölge için müsaitmiş.

Fakat DC kurmak bu aşamada parayı denize atmak gibi bir şey olur.
Bir iki seneye kadar ne olacağı belli değil, beklemekte fayda var.
Başka alternatifler çıkarsa fiyatlar çok düşer. Herkes kendi sunucusunu host edebilecek duruma gelecek.

webtehaber

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu baya eski ama yazmadan edemedim. türk telekom adi bir kurum ve insanları sömürmeye devam ediyor :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5