İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Microsoft Destekli 24 Mb Mail [email protected] Dağıtın

Linux

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Merhaba Arkadaşlar Forumda Arama Yaptım Ama bulamadım. Eğer Varsa Şimdiden Çok Özür Dilerim

Sitenizden üyelerinize microsoft destekli 25 MB boyutunda isminiz@siteadı.com şeklinde mail vermek bu anlatımdan sonra çok kolay olucak.

Anlatıma Başlıyorum...

1. İlk olarak http://www.domains.live.com adresine giriyoruz.Açılan sayfadaki "Sıgn Up" butonuna tıklıyoruz.(bkz.resim1)

c6b4532fed.png

2. "Enter Domain" adlı bölüme site ismimizi yazıyoruz.Örneğin:www.iyinet.com gibi...
Site ismimizi yazdıktan sonra "contiune" butonuna tıklıyoruz.(bkz.resim2)

d3eea240b9.png

3."Select a Domain Adminstrator" bölümünde resimde gösterdiğim gibi "Sign In" butonun tıklıyoruz.(bkz.resim3)

dd2d52ed8b.png

Linux

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
4.Açılan kısımdaki boşluklara normal oturum açar gibi hotmail adresimizi ve şifremizi yazıp "Sign In" butonunua tıklıyoruz.(bkz.resim4)

546e921bb2.png

5.Yazdığımız mail adresi sitemizin admin mail adresi olcaktır.Mail sisteminin bütün ayarlarını bu mail adresinle giriş yaparak değiştirebiliriz.Bilgileri onaylamak için "Contiune" butonuna tıklıyoruz.(bkz.resim5)

3f5f51304e.png

6."Contiune" dedikten sonra açılan sayfada DNS ayarları verilecektir.Diğer bölümde resimde altını çizdiğim MX server numarasını kullanacağız.(bkz.resim6)

a09b97fdca.png

Linux

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
7.Sitemizin cpanel'ine giriyoruz.
www.siteadı.com/cpanel adresinden ya da www.siteadı.com:2082/ adresinden de giriş yapabiliriz.

Önemli:Mybb kullandığım için cpanel girişi farklı olabilir ama işlev aynıdır.

Cpanel'e girdikten sonra resimde kutucuk içine aldığım "Mail" butonuna tıklıyoruz.(bkz.resim7)

82bd3a72dc.png

8.Açılan sayfadan aşağıdaki resimde de gösterdiğim "Modify Mail Exchanger (MX Entry)" butonuna tıklıyoruz.(bkz.resim8)

407447e0f0.png

9.Açılan bölümde domain adının karşısına elde ettiğimiz MX server numarasını yazıp "Change an MX Entry" butonuna tıklıyoruz.(bkz.resim9)

1d230a7f91.png

Linux

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
10.Cpanelimize MX Server numarasını yazdıktan sonra "Update Now" butonuna tıklıyoruz.Sistem sitemizle uyum sağladıktan sonra aktif hale geçecektir.(bkz.resim10)

2799015803.png

11.Sistem aktif olduktan sonra "Open Membership" butonuna tıklıyoruz.Açıla bölümde bize kodlar veriliyor.Biz bu kodlardan resimdeki gibi altını çizmiş olduğum kodu alıyoruz.(bkz.resim11)

2f6463d14c.png

Altı çizili olan linke tıklayan diğer kullanıcılar artık isminiz@siteadı.com şeklinde mail adresi alabileceklerdir.

12."Member Accounts" butonuna tıklayarak sistemimizden alınan mail adreslerini burdan kontrol edebiliriz.(bkz.resim12)

ae86f0391c.png

Linux

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Yafs n`olur Öle Demeyin Ben iyi Bişi Yaptim Zannettiğimde Meğersem Hep Kötü bişi Yapiormusum Yada Yasalara Aykırı Bu deildir inşallah Kendime AÇtığım Mail : [email protected] MSN olarakda Kullanabiliyoruz.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Of of bittin sen kardeşim başka birşey demiyorum, hakkımı helal ettim varsa tabi :p
Bizleri unutma, seni özleyeceğiz.. :(
( Linux, kalpten gider...)

Partizan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunun windows server'i icin olani da varmi? yani plesk icin. microsoft bu hizmeti sadece Linux makinelere mi veriyor =))

starter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu olayın cpanel plesk le bi bağlantısı yok kontrol paneliniz ne olursa olsun oradan mx ayarlarını gerektiği şekilde ayarlamanız gerekecek. ben benzer bi uygulamayı gawab destekli kullanıyorum tamda bu hizmeti artık kladırma düşüncesi içindeydim çünkü bu ve benzeri hizmetlerde dağıttığınız eposta adreslerinden gönderilen maillar gittiği yerde spam/junk klasörüne düşüyor belki live bunu önlemiş olabilir en azından hotmail adreslerinde direk inboxa girebilir.

raptor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sağol dostum bende böyle bişey arıyordum

Scorpion

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim domainde bir türlü olmadı

com net org u denedim bana ait domain gene olmadı ama başka domainlerimi deniyorum oluyor :( yani yapmak istedigim domain olmuyor

adszsc4.jpg

Scorpion

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne kadar domain denediysem oldu :))

paylasimturkey com net org deneyince bu çıkıyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5