İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Microsoft geliyor!

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında biz Microsoft'un nelerle ilgilendiğini hiç bilmiyoruz. Diyoruz ki Google picassa yı da çıkarttı Google OS da geliyor kesin MS yi bitirecek. Oysa MS öyle durmuyor.

Birçok kişi biliyordur live.com u MS satın aldı çoook uzun zaman önce. Her şeyi bu site üzerine kuruyorlar. Hizmetlerinin ismide WİNDOWS LİVE.

Yani artık neredeyse bütün windows lar internete bağlı. Canlı hizmet.

www.live.com a girip MS nin yaptıklarını inceleyebilirsiniz. Proje tamamlandığında şu hizmetlerde yararlanabileceğiz:

Ortak iletişim listesi: sürekli haberleştiğimiz kişilerle iletişimde kalmak için hemen her cihaz ve platformda farklı bir iletişim listesi kullanmak zorunda kalmayacaksınız.

Live Search: MS nin arama sistemi oldukça güçlü bir hale gelmiş. Bu konuda kendisini Google dan üstün tutuyor ;)

Live Mail: Live Mail hizmetini Live Contacts Lİve MEssenger hizmetleriyle birlikte kullanabilmenizi sağlıyor. En büyük kazancı bu imiş.

Live Messenger: Çevrimdışı mesaj gönderebilme, iletişim listesinin diğer live ailesi ürünlerle ortak kullanılabilmesi ve kullanımı kolaylaştırmaya yönelik diğer özelliklerle geliyor.

Live Local: Şu an için Local Hizmeti yalnızca haritalarla sınırlı. Amerika içine deneme sürümü uygulanan Local hizmetinde Google Earth gibi dünyayı inceleyebileceksiniz. Ayrıca bu görüntüleri uçaklarla çekmişler, uçağın içinden de görebilme imkanınız varmış, yani uçuyormuş gibi "live"

Microsoft ADcenter: Bizim en heyecanla beklediğimiz hizmet de windows live ile geliyor!. Türkiye'de kullanabilmemiz için biraz daha beklememiz gerekiyormuş.

haberi hürriyetin e-yaşam ekinde okuyup biraz kısaltarak derledim.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Live Search: MS nin arama sistemi oldukça güçlü bir hale gelmiş. Bu konuda kendisini Google dan üstün tutuyor

üzgünüm ama buna katılamıycam tamam güçlü olabilir sözümüz yok eyvALLAH ama mahalledeki çaycıdan tut ta bakkalına boyacısına kadar google dilden dile dolaşıyor...

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doğru... Türkiye için bu geçerli şimdilik. Ama inanın Avrupa ve Amerika Google'dan iyice sıyrılmış... Yani adamlar google dan arama yaparken aynı anda yahoo ve msn yi de arıyorlar daha çabuk sonuç bulayım diye.

ayrıca bu görüşler benim görüşüm değil ben bir haberden derledim bunları belirteyim istedim.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SargeT' Alıntı:
üzgünüm ama buna katılamıycam tamam güçlü olabilir sözümüz yok eyvALLAH ama mahalledeki çaycıdan tut ta bakkalına boyacısına kadar google dilden dile dolaşıyor...

Üzgünüm ama bende sana katılamayacağım. Tövbe haşa google Allah mı ? töbe yarabbi... Sonuç itibari ile bu google iki ünili veletlerin projesi değil mi ? Tamam şimdi büyük bir şirket olabilir ama karşılarında microsoft un büyüklüğü ve deneyimide yer alıyor. Bence Microsoft her türlü google i gölgesinde bırakabilir ve hatta yok edebilir.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Valla ben Google'ı geçebileceğini sanmıyorum.Geliştirici her genç Google diyor.Google bunlara para verecek düzeye de geldi.Microsoft anca İşletim sisteminden kazandıklarını internette harcar.

fugitive

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
microsoft olmasa google'a bile zor girersiniz :D adamların sistemini kullanıp googleın siteye giriyoruz yani microsoft büyük google istese ezer geçer yaşasın bill amca

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
fugitive' Alıntı:
microsoft olmasa google'a bile zor girersiniz :D adamların sistemini kullanıp googleın siteye giriyoruz yani microsoft büyük google istese ezer geçer yaşasın bill amca

Burada televizyon yapılmasaydı renkli televizyonu yapan adam tanınmazdı muhabbetine girmeyelim.Google internet mevzusunda epey önde.Microsoft'un da google'ı yakalayacak prestiji yok.Parası yok mu var ama prestij ön planda.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5