İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Microsoft Sizi Takip Ediyor!!

B

blackhearts

Misafir
Microsoft casusunu kaldırın! benim için en ciddi paylaşımlardan bilginiz olsun..........Eğer beğenirseniz +rep unutmayın..

1. adım
Windows XP`de Windows\System32" klasörlerin icinde 2 tane casus "program" var, bunlar MSe sizin üzerinizden bilgiler gönderiyor.yani kullandığınız sürüm illegalse Microsofta ben burdayım diyorsunuz.

- Başlat
- Çalıştır:

Aynen bu sekilde iki komutu ard arda kopyalayiniz:

regsvr32.exe /u %windir%\system32\regwizc.dll

regsvr32.exe /u %windir%\system32\licdll.dll

2.adım
Microsoft son olan sistemi "XP" icine bir casus koydu. Bunu herkez biliyor ve XP Antispy gibi programlar kullaniyor. Ne yazikki Xp Antispy herzaman isini yapmiyor. Bunu test etmek cok kolay. Aynen tekrarlayin:

Start -> Baslat-calistir sec

acilan diyaloga kücük harflerle cmd yazin

-> Simdi ufak bir DOS penceresi acilmis olmali

bunun icine aynen bunu yaziyoruz : net user (kücük harflerle ve net den sonra bosluk birakiyoruz) ve Enter basiyoruz

-> Su an bilgisayarinda hangi hesablar bagli görebilirsin.
bunlarin icinde Support_388945a0 diye bir hesab varsa Casus sende bagli.

Eger Support_388945a0 yazili hesabi görüyorsan yapacagin su:

Ayni pencerenin icine bunu yaz : net user SUPPORT_388945a0 /delete pesinede Enter bas. Hepsi bu Casus silindi!

M

Metalirik

Misafir
blackhearts ,
Önce bilgi sahibi sonra fikir sahibi olursak insanları yanlış yönlendirmemiş oluruz.
Dediğin şey bir casus değil."Help Asistans" olarak zaten adı üstündedir.
Bu nedir? Bilgisayarındaki soru ve/veya sorunlarda Uzaktan erişime açık olmasını sağlanmasıdır.
Buda Bilgisayarım sağ tuş özelliklerden Uzaktan erişime kapat dersen ki olay biter, yada açarsın Uzaktan erişimi desteklersin.
Uzaktan erişim olayının amacı da lisansız kullanıcıları tespit için yapılmış olacağı varsayılmaktadır ancak bu konuda da net bir bilgim olmadığı için tamamen onaylayamıyorum. Ancak casus yazılım, ah microsoft casus yazılım bize yüklemiş gibi entrikalar gülünç kaçıyor :p

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ya casus kodu koysa ne olur tek tek ev dolaşığ lisansmı sorcak :p hadi iş yerleri içinse neysede ev kullanıcısı için bu gecerli degil..

M

Metalirik

Misafir
Permission dediğim gibi işte emin değilim ama öyle varsayılmakta genelde benimkisi bir duyum, kendi düşüncem veya bir gerçek değil :)
Ahmet der ki sokakta lisansız XP kullanıyorum bağlantı sorunu yaşıyorum, uzaktan erişimi kapattım sorun düzeldi hehe..
Mehmet de der ki arkadaki ağ kablosunu cıkartıp lisansız Xp yi kurdum bağlantı sorunumu aştım vs. vs. vs.
Lisansız kullanıcılarda sanırım bazen bağlantı sorunu yaşanıyormuş ki bunu Uzaktan erişimle bağdaştırıp bazı söylemler duyuyorum, ancak işin doğrusu nedir bilemiyorum.

B

blackhearts

Misafir
BİldİĞİnİz Gİbİ Yapin EmeĞe Sayginiz BuymuŞ Demek Kİ

I

Illumina

Misafir
Bunlari kendin oturup ugrasip bulmadigina gore ortada saygi gosterilecek bir emek yok.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuya katiliyorum. Ben de incelemelerim sirasinda birsey farkettim.

MSN Messenger'i incelerken, avatarin nasil tanitildigina baktim. Siz avatari MSN'e upload etmiyorsunuz, avatar'in dizinini MSN'e gonderiyorsunuz, MSN sizin makinanizdan cekiyor. MSN gibi yogun kullanilan bir clientte bu gibi bir sistem kullanan sirket, Windows'ta neler kullaniyordur diye dusunmeden edemedim.

Microsoft'un sizin bilgisayariniza erisiminde tam yetki aldigi kanaatindeyim.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
blackhearts' Alıntı:
BİldİĞİnİz Gİbİ Yapin EmeĞe Sayginiz BuymuŞ Demek Kİ
harbi komiksin,
bu arada 1 tane - rep 3 tane de + rep im var ve orda görüğün gibi sonuç -5. neden eksi 5 olduğunu daha ben anlayamadım sen nerden anladın onu anlamadım
bi şey olmaz dememin nedenini açıklamışlar, sana kuruntu yapmanana gerek olmadığını söylemeye çalıştım sadece, ona kalsa bilgisayarda net bağlantısı kullanan onlarca program kullanıyoruz ve hepsi de dışarıya bilgi gönderiyor, şahsi bilgilerini gönderip göndermediğini nerden bilebiliriz. ha çok kasarsan belki bulunur gönderip göndermediği.
bir de günlük hayatta elinin değdiği her yerde milyonlarca küçük canlı var eğer bunlara kafa takacak olsaydık kurtlar vadisindeki Tuncay dan pek farkımız kalmazdı. demem o ki rahat ol, kurul şöyle bilgisayarının karşısına, güven bil gates amcana hiç bi şeycik olmaz.

B

blackhearts

Misafir
Bir kere şöyle düşünün eğer Microsoft sizin bilgisayarınıza erişemeze nasıl kaçak program kullandığınızı görecek?Bir kişinin dediğine katılıyor herkes!

D

doLob

Misafir
hem kopyala yapistir yapiyorsun hem kaynak belirtmiyorsun hemde emege saygi diyorsun?? bu pehriz bu ne lahana tursusu!!

ayrica buraya yazdigin yazi illegal icerik iceriyor yani milleti kacak windows kullanmaya tesvik ediyorsun moderatorlar ilgilenirler

B

blackhearts

Misafir
İlgİlensİnler.! Ben İllegal BİrŞey Yapmiyorum Sadece Uyariyorum Mİlletİ!!!

M

Metalirik

Misafir
blackhearts ,
Belki iyi niyetlisin ancak dediğin işlemleri yaparsan karşına o casus dediğin şeyde "Help Asistans" yazısı çıkacaktır. Bu uzaktan erişim olayıdır, XP'de ve bilinen birşeydir zaten.
Uzaktan erişim ile casus yazılım arasında bağlantı kurman tekrar ediyorum bağlantısı yoktur.
Bu konuyu araştırmanı tavsiye ederim.

I

Illumina

Misafir
MSN Messenger'da Peer-2-peer bir chat programi soket uzerinden her iki kisi birbiriyle baglanti kuruyor benim bildigim kadariyla, dolayisiyla MSN'e birsey upload etmemize zaten gerek yok.

P

Politie

Misafir
blackhearts

Senin yuzunden bilgisayarim bozuldu cabuk ev adresini ve adini soy adini yaz seni mahkemeye vericem

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
hehehe :)
en büyük casusun ie olduğunu bilmeyenlerle yaşamak ne zormuş yaau

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5