İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Millet hile yapıyor falan filan.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
6 aydır güncellemiyordum, umdugum gibi bir site olmadı açıkcası. 4$ host parasını bile vermek gözüme geliyordu.
bu siteden şunu ögrendim, webmasterlara yönelik sitelerde hiç tıklama olmuyor :rolleyes:

merak ettiginiz kelimelere buradan bakabilirsiniz.Zaten benim yaptıgımda buradan alıp veritabanına koyup webmasterlara sunmaktı.

http://uv.bidtool.overture.com/d/USm/search/tools/bidtool/

Mantığıma yatmadı sayın yoktur. şimdi orada en pahalı kelimeler en üstte bir reklam çıksa bir dünya para gelmesi lazım. inanmıyor değilim sadece mantığımı susturamıyorum. ve verdiğiniz linkten kelime ücreti (yada kelime grubu) araştırmak için bir şey yazmanız gerekiyor. yani o sitede o kadar çok kelime var ki hepsini siz tek tek sordunuz mu? ayrıca sorup ta yazmadığınız (listeye almadığınız) kelimeler de var mıydı?

Cevap vermek durumunda değilsiniz; cevap vermesinizde benim için sorun yok.

Saygılarımla

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bizde düşünmüştüm ki,
böyle bir site yaparsak pahalı reklamlar çıkar, bir iki kişi bile tıklasa iyi paralar getirebilir maksatı ile açmıştık.Ama hiç birşey göründügü gibi degilmiş.Siteye gelen kişiler zaten bilinçli webmasterlar.Kimse reklamlara tıklamıyor.Suni tıklatmalar içinde hiç ugraşmadık.
Tıklanan reklamlarda çok çok az veriyor ne hikmetse, bunu yeni çıkan filtrelere baglıyorum.

Google amcaya girip
http://www.google.com.tr/search?sou...G,GGLG:2005-48,GGLG:en&q=adsense+keyword+list

bakarsanız onlarca belkide yüzlerce site var bu site türevi.Hepside birbirini kopyası kelimeler.

almak isteyen olursa domain+veritabanını 100ytl ye satabilirim.özelime mesaj atsın.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tşk ederim. mantığım ikna oldu; google sanırım böyle site yapılabileceğini sizden önce hesaba katıp bu işi devre dışı bırakmış

A

aborjin

Misafir
Bırak şimdi yoktur, boğazda yalı yapmışın bu siteyle. Öyle duydum :D

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
ben google reklamlarına tıklamaya tırsıyorum işin açıkçası.
çok beğendiğim vay be adamlar yapmış dediğim sitelerde google dışında gördüğüm hertürlü şeye tıklıyorum.
İyi hizmet veriyorsa ve bu hizmetin bitmesini istemiyorsam tıklıyorum. Ama çoğu kişide mantık şu. Ya neden ona para kazandırayım ki. :)

Bazen düşünmüşümdür bile insanlar reklam olduğunu bile bile neden tıklarlar diye :)

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yoo bence olay öyle degil.
Bir siteye girerseniz eger site ile çıkan reklamlar ilişkili ise tıklarsınız.Spor sitesinde forex reklamı çıkarsa tıklanmaz dogal olarak.
örnegin
http://www.goblinworkshop.com/ bu siteye günde 10 kez girerim ve çıkan reklamlara her seferindede tıklarım.Çünkü çıkan reklamlar aradıgım konu üzerine odaklı (ucuz altın satan siteler ilgimi çekiyor bu aralar, bende girecem bu altın satışı işine kafaya koydum) ama bizim türk sitelerinde reklam veren az oldugundan yada konu odaklı site az oldugundan hiç tıklanılası reklam göremedigimden yada benim ilgimi çeken reklam olmadıgından tıklamıyorum.
her webmaster potansiyen birer müşteridir zaten.Kendi reklamlarınız dışındaki reklamlara niye tıklamayacaksınız ki ilginizi çeken bişeyse :rolleyes:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5