İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Minimum ödeme 1$ Pp/alert Türk Sitesi

BlogKaan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Tık Değerleri: 0.005/ 0.001 $
Reklam Sayısı: 4-8

Min Ödeme: 1$
Alertpay, Paypal,
Garanti Bankasına ödemeler ( Alt limit 5 $ ) yapılıyor.

Bende yeni üye oldum eğer refimden üye olursanız ödeme ile ilgili daha hızlı sonuç alabiliriz.

Referans bölümünde sorun olabilir oraya ' leblebi ' yazarsanız sevinirim :)

Refli : http://ptcpara.com/register.php?ref=leblebi
refsiz : http://ptcpara.com/register.php?ref=

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
bunlarla vakit kaybetmeyin arkadaşlar chat yapsanız bile daha işe yarar sonuç alırsınız.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Herşeyden önce asıl reklam veren gereksiz gelen ziyaretçiyi istemez. Bakıp çıkan zoraki ziyaretçi kimsenin işine yaramaz. Bu yüzdende o yerlerde doğru düzgün siteler bulamassın. Hep vur kaç siteleri vardır. Ha arada üyeleri kandırmak için ebay tarzı sitelerinde linklerini koyarlarki üye olanlar bişi sansın "bak ebay bile reklam veriyor" diye düşünsün isterler. Bilmeyen adam kafası çalışmayan adamda sağda solda bu tarz siteleri savunsun diye.
Zaman geçtikçe üyeler 3-5 reklama tıklayarak bir şey olmadığını görür ve premium üye olmak isterler. Asıl çark burada döner. Yüzlerce üyeden alınan 3-5 dolar asıl sermayedir. Üyeler arasında paylaşılan bu paradır aslında. İstediği üye sayısına ulaştıkları zaman oraya banner değil herhangi bir sayfada 20-30 sn. beklemeni bile onlar için hiç bir şey ifade etmez. Çünkü reklam veren yoktur aslında. Herşey düzmecedir. İşin ucunda dönen bir sermaye aslında olmadıgından dolayı parada alamassınız. Zaten günler sonunda hak edeceğiniz belki 1$ dır. Ama bunu bile alma şansınız çok ama çok düşük ihtimaldir.

Belki üyelerin loglarını tutup bunlar üzerinde inceleme yapacak bir kişi varsa sitede, üyelerin aktiflik durumlarına göre ödeme çıkarma durumu olabilir. Hergün devamlı siteye giriyorsa, foruma yazıyorsa bir kaç ref li üyeye sahipse bunlara ödeme belki yapılabilir. Buda topkapı esnafı mantığında "gel gel" demek içindir.

Aslında en garanti yol üye olarak işleyişi anlamak ve neden zaman kaybı gördüğümüzü tecrübe ederek anlamak daha iyi sonuç verir. Açıkçası ben bilgim olmayan bir sisteme sallamam. Sırf bilmek görmek için zamanında isim yapmış yerlere üye olarak aynen yukarı dediklerimi uyguladım ve çıkan sonucuda yazdım. Ki benim dediğim zamanda tavan yapılan sistemlerdi. Şimdi gözden düştüğüne göre durum daha vahim olsa gerek :)

toplumesajci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
her işin sahtekarı olduğu gibi bu işlerinde sahtekarı mutlaka vardır, yok demek imkansız.
Verilen siteyi, sistemi ve sahiplerini tanımıyorum. Ama biz herşeye tersinden bakmaya alıştığımız için adamın masum olduğunu düşünerek hareket etmiyoruz, en başında daha dolandırıcı diye damgayı vuruyoruz. Yada her şeye aynı polislikten emekli olmuş birisinin kötü yönünden baktığı gibi ilk kötü tarafını görüyoruz.
Bu tür sistemleri ve siteleri yaygınlaştırmak lazım, neden derseniz Türkiyede bir sürü firma var, büyük şirketler var ama hiç birisi bu işe eğilmiyor. Saysak toplam 10 taneyi geçmeyecek şekilde ve hiti genelde düşük sistemler. Ama gelişmesinden geliştirilmesinden yanayım. Bu siteyi örnek olarak verdim, ama sen desteklemezsen o desteklemezse elbette gelişemezler. çok meşhur dediğin yerlerden birsinde benimde üyeliğim vardı aynen söylediğin gibi oldu ve uğraşmaya değmeyeeceğini düşünerek emaillerini blokladım üyeliği sildim.
Saygılar

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Hocam kendinde denemiş para alamamış hatta mailleri bloklamışsın. Şimdide gelmiş destek verelim diyorsun?!? Bu nasıl bir çelişki?

Büyük firmaların bu işlere girmeme sebebini sen hala anlayamadıysanda diyecek bir şey yok. Sen hala destek verilmiyor diye düşün yapacak bir şey yok :)

toplumesajci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
ben emailerini blokladığım firma para alamadığım için değil ,
bir süre reklamlar yayınlandı bir kaç gün ama baktım yarısından fazla tıklamayı saymıyor ,
saydıklarınıda belirli bir ödeme seviyesine geldikten sonra masraf vergi adı altında yarısını kesiyor. Yani karlı bulmadım, yoksa ödeme alan kişiler var. Arkadaşımda aynısını denedi ,gelir çok düşük kaldığı için ve hile yaptıkları için bıraktı. Ama bu hepsinin aynı şekilde olduğu anlamını çıkartmaz. onu bırakmış olabilirim, çoğu ahlaka aykırı reklamdı, melodi reklamı ,yok kız arkadaş, yok chat falan gibi şeyler.
Ben onları bıraktım diye başka yerle çalışmayacakmıyım? elbetteki çalışırım, hem reklam verme hemde alma noktasında. Büyük firmaların bu işlere girememesindeki sıkıntı internetten zamanında Türk firmaları çok yüksek zararlar ettiler ,ondan artık internet işlerine karşı soğuklar.
Saygılar

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ticaretin mantığı her zaman arz-talep sıralamasında ilerler. Bugün bir vestel bayisine giripte domates var mı diye kimse sormaz. Ama o vestel bayisi kapı önüne 3 kasa domates koyarsa herkes gider alır. Sen böylesine bir arz bulamadığın takdirde kime nasıl destek vereceksin.
Büyük firmalar diyorsun başından beri fakat adamlar ileriyi gördükleri için büyükler. Biliyorlar ki bu tarz bir sisteme kimse reklam vermez, biliyorlarki bu tarz yerlere aklı salim kimse üye olup beklenti içine girmez. İşte bu yuzden büyük firma dediklerin yatırım yapmıyor ve herhangi bir arz oluşturmuyorlar. Sen kendi adına düşünüyorsun çünkü kolay ve basit. 5 linke tıkla 30 sn. bekle paran biriksin...Böyle bir şeye sen reklam verirmisin? Sitene gelen ziyaretçiler sitenin içinde tek bir linke tıklamadan, tek bir haberi okumadan, tek bir makaleye yorum yapmadan çıkıyorsa bu senin için başarımıdır? E tabiki değildir... Peki başarısız olan bir şey için para ödermisin? Hayır...
Neresi mantıklıda adamlar gidip yatırım yapsın onu anlamıyorum :)
Bu sistemin çalışma mantığında asıl çark reklam verenlerle değil para karşılığı üye olanlarla dönüyor ve bir nevi saadet zinciri mantığı var. Buda illegal bir gelir yolu oldugu için büyük firmaların aklının ucundan bile geçmiyor böyle bir sistem.

Off yoruldum valla :D

Neyse dostum sen destek vermeye devam et nede olsa emek senin emeğin...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Sen buna para kazanmak diyorsan hayırlı işler üstad sana :p

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
yav sana laf yetiştirilmez ben bu forumun konusu para kazanma yeri diyorum bu arkadaşın konusunu ciddi aldığımı nerden çıkardın işin dalgasındasın sen..

chat yapın gibi abuk sabuk yazılar yazayorsun sonra açıklama yapamıyorsun yazarken 2 kere düşün..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bana laf yetiştirme zaten burası laf yetiştirme yeri değil laf yetiştirmek için pm kullan. Konuyu açan arkadaş sistemden bahsetmiş bende gereksiz bir sistem oldugunu bunu yapacağınıza gidip chat yapın, yani o kadar gereksiz bir şey dedim. Bu dalga geçmek değildir. O sistemin gereksizliğiini anlatan bir teşbihtir. Ama sen bunu aglılayamayarak farklı yönlere konuyu çekip kişiselleştiriyorsun. Yok chat nasıl para kazandırırmış yok bilmem neymiş. Saçma sapan oltalarla konuyu saptırıyorsun.

Ben fikrimi söyledim. Bu tarz bir sistemi yeni gören adamlar boşa zaman kaybetmesin istedim. Senin fikrin varsa sende söyle ama benimle alakalı değil sistemle alakalı. Benimle ilgili fikrin varsada pm atarsın. Ya da rapor edersin. Bu işin kuralı budur.

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
Bana laf yetiştirme zaten burası laf yetiştirme yeri değil laf yetiştirmek için pm kullan. Konuyu açan arkadaş sistemden bahsetmiş bende gereksiz bir sistem oldugunu bunu yapacağınıza gidip chat yapın, yani o kadar gereksiz bir şey dedim. Bu dalga geçmek değildir. O sistemin gereksizliğiini anlatan bir teşbihtir. Ama sen bunu aglılayamayarak farklı yönlere konuyu çekip kişiselleştiriyorsun. Yok chat nasıl para kazandırırmış yok bilmem neymiş. Saçma sapan oltalarla konuyu saptırıyorsun.

Ben fikrimi söyledim. Bu tarz bir sistemi yeni gören adamlar boşa zaman kaybetmesin istedim. Senin fikrin varsa sende söyle ama benimle alakalı değil sistemle alakalı. Benimle ilgili fikrin varsada pm atarsın. Ya da rapor edersin. Bu işin kuralı budur.
ayrıca chat yapmak dahada boş insanların işi:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi