İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

MLM olayi

J

Jason

Misafir
bu olaya girmis olan var mi?
titan olayi yani, bana epey iyi para yapma firsati gibi geldi ama
olayin yasal boyutu nedir, ne degildir bilemiyorum tabii, bir de
neden yasal degil ve neden insanlar "kötü" bakiyorlar bu olaya??

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
mlm dediğin zaman tamamen yasaldır. MLM(Multi Level Marketing/ Çoklu Seviyeli Pazarlama) günümüzde bir kaç büyük şirket (Avon, Amway, Herbalife vs) tarafından kullanılmaktadır. Titan la aynı benzerliğe sahiptir. Tek farkı ortada bir ürün olmasıdır. Yasal boyutuna girince sistemi sunan kişi veya firma sözleşme yapmış ve bir ürün sunmuşsa tamamen yasaldır. Mesela titanın kurucusu Kenan Seranoğlu bir kibrit çöpü verseydi aldığı 3500DM için hiç bir sorun çıkmazdı. Netteki olaya gelince her zincir gibi bununda bir sonu war. İlk gelen ilk para veren her zaman daha fazla kazanır. ama sitelerdeki olaya sakın inanma $25 hiçbir zaman $1256585 gibi bir rakam olmaz yada topladığın üyeler senin bir laptop kazanmana olanak sağlamaz. çünkü o kadar üye toplayamazsın. belki yatırdığın paranı geri alırsın ama fazlasını ancak rüyanda görürsün. bu arada MLM işin yasal olanının adıdır illegal olanı Matrix yada Recruiting System olarak anılır.

Bol kazançlar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5